Sukritikuotas Rūtos Ščiogolevaitės eurovizinis įvaizdis – jis sendina atlikėją: pritariate?

Rūta Ščiogolevaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Rūta Ščiogolevaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-03-05 23:22
AA

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje komisijos gretose prisėdusi Dalia Ibelhauptaitė sakė, kad Rūtos Ščiogolevaitės (34) pasirodymas – labai stiprus, o daina – išties skambi. Vis dėlto režisierei užkliuvo R.Ščiogolevaitės sceninis kostiumas: sako, sendina ir suvaržo atlikėją.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis skambėjo šeštadienio vakarą. Jo metu susikovė aštuoni dainininkai, tarp jų ir R.Ščiogolevaitė. 

Dainininkė atliko vienytis skatinančią dainą „United“. 

R.Ščiogolevaitės šou komisijos nariams – Dariui Užkuraičiui, Ramūnui Zilniui, Jazzu, Tomui Sinickiui ir Daliai Ibelhauptaitei – patiko. 

Bet užkliuvo sceninis kostiumas: anot D.Ibelhauptaitės, vilkėdama stilisto Kęsto Rimdžiaus parinktą baltą švarkelį ir juodas kelnes R.Ščiogolevaitė scenoje atrodė senamadiškai.

Režisierė tikino, kad tokia apranga R.Ščiogolevaitę sendina, scenoje dainininkė atrodo perdėm akademiška. O galėtų atrodyti gražiau, seksualiau...

Jūsų apranga jus beprotiškai sendina. Jūs turite būti finale, bet būkite jauna, sexy, lengva, o ne nusipelniusi artistė.

„Rūta, labai prašau, ką aš pasakysiu, priimkite, kaip draugišką nuomonę. Jūs šauni solistė, jūsų puikus balsas, bet jums labai reikia pagalvoti, kaip jūs rengiatės.

Nes man atrodo, jūsų apranga jus beprotiškai sendina ir daro jus labai akademiška. Jinai suvaržo jūsų fiziką, o jūs turite daug energijos, tai matosi iš akių ir balso. Atsikratykit viso šito akademiškumo, tradiciškumo, jums jis nieko neduos. Jūs turite būti finale, bet būkite jauna, sexy, lengva ir šviesi, o ne nusipelniusi artistė“, – kalbėjo D.Ibelhauptaitė.

Dalia Ibelhauptaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tokią kritiką išgirdęs R.Ščiogolevaitės įvaizdžiu rūpinęsis stilistas Kęstas Rimdžius šypsosi.

Normalu, kad kiekvienas turi savo nuomonę. Rūta ir turi atrodyti akademiškai. Jos daina yra himnas.

„Labai vertinu Dalią kaip režisierę. Normalu, kad kiekvienas turi savo nuomonę. Mes su Rūta matome tą dainą taip... Rūta ir turi atrodyti akademiškai. Jos daina yra himnas. Himnas žmonėms, sujungiantis tautas...

Užtat norėjome, kad sceninis įvaizdis neužgožtų dainos. Todėl ir pasirinkta balta ir juoda, todėl tas švarkas iki žemės, todėl nėra iškirptės, dėmesį traukiančių jaunatviškų, madingų detalių. Manau, mes savo užduotį išpildėme. O Dalia žvelgia iš kitos pusės, ir normalu, kad nuomonės skiriasi“, – Žmonės.lt sakė stilistas.

Anot K.Rimdžiaus, D.Ibelhauptaitė nesakė, kad Rūta atrodo prastai. Tik svarbu suprasti, kad metai bėga, atlikėjai keičiasi, taigi ir rengtis taip, kaip kažkada anksčiau, negali. 

Dalia Ibelhauptaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Visi Rūtą prisimena tokią, kokia ji dalyvavo atrankoje 2007-aisiais. Bet mes visi keičiamės... Keičiasi ir mūsų formos... Tai, ką galėjome rodyti tada, nebūtinai galime rodyti dabar. Be to, ši apranga – ne mano asmeninis sprendimas, o mūsų abiejų. Bet tai jokiu būdu nėra galutinis variantas...

Žinote, labai lengva aprengti atlikėją, kuris dainuoja paprastą popstiliaus dainą – parenki blizgią suknelę ir jau ji gali pavaryt. O Rūtos daina kitokia... Be to, vienaip dainininkas atrodo TV ekrane, kitaip – gyvai“, – Žmonės.lt kalbėjo stilistas. 

K.Rimdžius taip pat pridūrė itin vertinantis režisierės komentarus. Jo nuomone, kuo daugiau žmonių padės dainininkui ruoštis „Eurovizijai“, tuo geresnį pasirodymą atlikėjas ten parodys. „Juk tai mūsų visų reikalas“, – sakė jis. 

Devintoji „Eurovizijos“ atrankos laida (160 nuotr.)
+154