Sulaukusi viešo dėmesio Lina Anušauskienė metė darbą Panevėžio dailės galerijoje

Arvydas Anušauskas su žmona Lina / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Arvydas Anušauskas su žmona Lina / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-03-03 12:12
AA

„Turiu nuliūdinti panevėžiečius – po pokalbio su Dailės akademijos diplominio darbo vadove Lina Anušauskienė nusprendė visą laiką skirti jo rašymui. Tik tuomet dėmesį skirs darbui, kurį susiras. Tad galerijai reikia ieškoti naujo darbuotojo“, – taip Arvydas Anušauskas pakomentavo portalo „Jūsų Panevėžys“ straipsnį „Žinomo konservatoriaus jaunoji žmona darbą rado Panevėžyje“.

Portalas „Jūsų Panevėžys“ (JP) ketvirtadienį pranešė, kad artėjant rinkimams į Seimą, Panevėžyje, Vakarinėje rinkimų apygardoje kartu su dabartiniu Seimo nariu Povilu Urbšiu kandidatuojantis vienas iš konservatorių lyderių Arvydas Anušauskas nuo šiol Panevėžyje bus dar dažnesnis svečias – prieš porą savaičių Panevėžio Dailės galerijos Keramikos paviljono vedėja įsidarbino parlamentaro žmona Lina Anušauskienė.

Lina Anušauskienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

JP tvirtinimu, panevėžiečiai įtaria, kad judėjimui „Kartu“ valdžia slysta iš rankų bei spėja, kad nesusikalbėjimas vyksta tarp pačių judėjimo lyderių, nes iki šiol nematyta, kad priešininkų atstovai valdiškose įstaigose gautų postus.

Panevėžio Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė naujienų portalui JP patikino, kad jokių protekcijų nebuvo ir negalėjo būti. Anot jos, pastačius galerijos priestatą ir įrengus keramikos paviljoną, dėl darbo buvo kalbėtasi su keliais iš Panevėžio kilusiais menotyrininkais, tačiau nė vienas grįžti į Panevėžį nepanoro.

Tuomet Panevėžio dailės galerijos vadovė oficialiu raštu kreipėsi į Dailės akademijos Menotyros bei UNESCO kultūros vadybos ir Kultūros politikos katedras. Pastaroji rekomendavo menotyrininkę L.Anušauskienę. Po pokalbio su ja ir buvo sudaryta darbo sutartis, trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui. L.Anušauskienė Dailės galerijoje dirba vos puse etato ir tris dienas per savaitę į Panevėžį važinėja iš Vilniaus.

Naujienų portalui JP apie naujos Dailės galerijos darbuotojos įdarbinimą pakalbinti Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko nepavyko, tačiau mero patarėja Gintarė Masiliūnienė teigė, jog miesto meras apie parlamentaro A.Anušausko žmonos įdarbinimą Savivaldybei pavaldžios kultūros įstaigoje informacijos neturėjo. 

Mero patarėja pabrėžė, jog įstaigos vadovė neprivalo nieko informuoti apie darbuotojų pasirinkimą ar kieno nors atsiklausti.

Lina Anušauskienė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Žmonai paprašius patarimo, paragintų ją mesti darbą

Seimo narys ir kandidatas Vakarinėje rinkimų apygardoje rudenį vyksiančiuose rinkimuose į šalies parlamentą Arvydas Anušauskas, tik nusijuokė išgirdęs apie galimas protekcijas ir tikino jomis niekada nesinaudojantis. Parlamentaras A.Anušauskas teigė, jog žmonai paprašius patarimo, paragintų ją mesti darbą.

A.Anušauskas portalui JP paneigė, kad žmonos įsidarbinimas yra savotiškas būdas susilpninti P.Urbšio pozicijas. Konservatorius teigė, jog praėjusiuose rinkimuose į Seimą kandidatavo Vilniuje, Senamiesčio apygardoje, ir juos laimėjo. Dabar partijos valia jis yra deleguojamas į Panevėžio Vakarinę rinkimų apygardą, o tai yra partijos, bet ne jo politinis sprendimas.

Pati Lina Anušauskienė naujienų portalui JP sakė, kad darbas yra įdomus ir juo patenkinta, tačiau neslėpė, jog studijas ir darbą sunku suderinti. Būsima diplomuota menotyrininkė tikino, jog mokslinio darbo gynimas numatytas birželį, tačiau vėlgi neatsakė ar iki to laiko dar dirbs Panevėžio dailės galerijoje.

Tačiau ketvirtadienį Arvydas Anušauskas feisbuke pranešė, kad žmona darbo galerijoje atsisakė. 

„Turiu nuliūdinti panevėžiečius – po pokalbio su Dailės akademijos diplominio darbo vadove Lina Anušauskienė nusprendė visą laiką skirti jo rašymui. Tik tuomet dėmesį skirs darbui, kurį susiras. Tad galerijai reikia ieškoti naujo darbuotojo. O šiaip ji nesitikėjo tokio geranoriško panevėžiečių požiūrio ir palaikymo, todėl apgailestauja, kad teko keisti sprendimą ir atsidėti magistrinio rašymui. Šį kelių dienų darbą vertina kaip gražią, nors ir trumpą akimirką, kuri leido pamatyti miestą ir kitu kampu.“

Portalo „Jūsų Panevėžys“ ir Žmonės.lt inf.