Suomijos popdievaitė Alma prakalbo apie priklausomybes ir nerimo priepuolius

Alma/„Warner Music“ nuotr.
Alma/„Warner Music“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-16 12:28
AA

Muzikos pionierė, Miley Cyrus draugė Alma išleido ilgai kurtą ir atidėliotą debiutinį albumą „Have U Seen Her?“. Jame atlikėja atvirai kalba apie sunkiausias gyvenimo akimirkas: priklausomybes, kūno kultą ir nuolatines savęs paieškas.

Suomių muzikos dievaitė ALMA pristatydama pankmuzikos įkvėptą debiutinį albumą „Have U Seen Her?“ išleido naują singlą „LA Money“. Tai labai asmeniškas kūrinys, su tiesmukais žodžiais ir provokuojančiu ritmu, kuris debiutiniam albumui suteikia savitą prieskonį.

ALMA – LA Money

 

„LA money“ yra šio albumo pagrindas. Ji pasakoja mano to laikmečio istoriją. Jaučiausi būdama ten, kur nenorėjau būti, kūriau muziką, kurios nenorėjau kurti, visi mane ne taip suprato. Kurdama „LA Money“ jutau palengvėjimą, manyje viskas savaime atsivėrė. Supratau, kad turiu judėti į priekį ir kurti muziką, kuri mane džiugina ir gyventi taip, kaip aš noriu“, – pasakoja Alma.

Alma/„Warner Music“ nuotr.

Unikalaus talento muzikos kūrėja Alma vadovauja naujai moterų kūrėjų kartai, kuri kuria už save kalbančią muziką. Užsispyrusi, mąstanti į priekį ir turinti savo nuomonę – ji kalba apie moterų teises, kūno kultą, seksualumą, depresiją, narkotikų vartojimą ir dažną mūsų persekiojantį nerimą.

Ilgai lauktą atlikėjos albumą „Have U Seen Her?“ prodiusavo Justinas Tranteris (dirbęs su Justinu Bieberiu, Julia Michaels, Britney Spears, Gwen Stefani). Jis sukūrė tokius popmuzikos himnus kaip „Bad News Baby“ ir „Worst Behaviour (feat. Tove Lo)“ ir avangardu dvelkiančius „Final Fantasy“ bei „My Girl“.

ALMA – „Chasing Highs“

 

„Mano vaikystė nebuvo labai lengva. Augau kartu su abiem tėvas, tačiau mes buvome neturtingi, o mokykloje man sunkiai sekėsi. Dažnai galvodavau, kad esu nematoma ir neturiu balso“, – prisimena Alma.

„Turbūt todėl dažnai sapnuodavau sapną, kuriame mes abi su sese pabėgame nuo kasdienybės. Mes keliaudavome į tą pačią vietą – fantazijų pasaulį, kur daug mėlynų gėlių, drugelių ir rožinių kalnų. Įsimylėjau tą vietą ir niekada nenorėdavau pabusti. 

Augant visuomenės spaudimas tik didėjo ir tas sapnas sugrįžo. Norėjau vėl pabėgti, viską palikti ir surasti ramią, tylią bei saugią erdvę savo smegenyse. Apie tai labai daug galvojau kurdama šį albumą.

Alma/„Warner Music“ nuotr.

Aš dar neradau tų rožinių kalnų ar mėlynų gėlių, tačiau muzika man padėjo rasti laimę, vietą, kurioje aš noriu būti. Aplink mane būrys žmonių kuriems rūpiu, jie nori, kad dainuodama nebijočiau kalbėti apie tai, kas man labiausiai rūpi. Dėl to esu labai laiminga.

Tad apie ką yra „Have U Seen Her?“ Jame kalbu apie gebėjimą surasti sau vietą po saule, savo žmones, jausmą, kad tave vertina. Jis skirtas visiems, kurie jaučiasi nereikalingi arba negali rasti gyvenimo kelio. Jūs esate svarbūs“, – drąsina Alma.

Vos per trejus pastaruosius metus, 23-ų metų Alma dėka savo išskirtinio balso ir įsimenamų melodijų užkariavo pasaulio muzikos topus. „Chasing Highs“ ir „Karma“ kūriniai per trumpą laiką gavo platininius apdovanojimus, o „Dye My Hair“ auksinį.

Ariana Grande, Miley Cyrus, Lana Del Rey – „Don’t Call Me Angel“

Alma kūrė dainas Arianai Grande, Miley Cyrus, Lana Del Ray, Charli XCX ir Tove Lo, ją pamilo žmonės iš viso pasaulio, tarp jų ir Annie Mac, Miley Cyrus, Eltonas Johnas ir Dua Lipa – su visais jais ji praėjusiais metais dirbo Los Andžele

Suomė prisidėjo prie Miley Cyrus EP „She Is Coming“ kūrimo. Padėjo sukurti moterų galios himną „Mother’s Daughter“ ir „Cattitude“ ft. RuPaul, taip pat „Čarlio angelų“ hitą „Don’t Call Me Angel“, kuris debiutavo 13-oje „Billboard Hot 100“ topo vietoje ir tapo dvidešimtąją A. Grande top 20 daina, M. Cyrus 14-a, o L. Del Rey 3-a.