Suomijos vėliavą „Eurovizijoje“ neš roko legendos: į Turiną vyks „The Rasmus“

„The Rasmus“ / Stop kadrai ir „Scanpix“ nuotr.
„The Rasmus“ / Stop kadrai ir „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-27 10:15
AA

Šeštadienio vakarą paaiškėjo Suomijos atstovas „Eurovizijoje“ – dainų konkurse pasirodys legendinė roko grupė „The Rasmus“.

Suomijos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale rungėsi septynios dainos. Daugiausiai žiūrovų ir komisijos simpatijų sulaukė už šalies ribų puikiai žinoma roko grupė „The Rasmus“.

Gegužę Turino mieste rokeriai atliks dainą „Jezebel“, parašytą ir prodiusuotą su garsiu JAV dainų autoriumi Desmondu Childu.

Kaip rašo „Rolling Stone“, D.Childas yra sukūręs itin sėkmingus hitus tokiems atlikėjams, kaip „Bon Jovi“, Alice Cooperis, „Kiss“, Cher, Ricky Martinas ir kiti.  

Pasak grupės vokalisto Lauri Ylöneno, daina „Jezebel“ yra skirta stiprioms, nepriklausomoms moterims, kurios drąsiai eina savo keliu.

„Lauri paskambino ir pasakė, kad nori parašyti didžiausią, geriausią dainą pasaulyje“, – dainos atsiradimo istorija dalijosi D.Childas ir pridūrė, kad sulaukęs tokio pasiūlymo iškart sutiko.

Beveik 30 metų gyvuojantys „The Rasmus“ tarptautiniu mastu yra viena sėkmingiausių Suomijos grupių. 

„The Rasmus“ dainos – nepavaldžios laikui. Pats populiariausias jų hitas „In the Shadows“ „Spotify“ platformoje yra peržengęs 100 milijonų perklausų ribą, nepaisant to, kad ši daina buvo išleista daug anksčiau, nei atsirado pati muzikinė platforma. 

2003 metais išleista daina „In the Shadows“ buvo vienas geriausiai parduodamų hitų pasaulyje, įtvirtinęs Suomijos kaip roko šalies įvaizdį, rašo „Eurovision TV“.

„The Rasmus“ išleido keletą sėkmingų muzikos albumų, pelnė daugybę apdovanojimų ir rengia koncertus visame pasaulyje. Du kartus koncertavo ir Lietuvoje – pirmą kartą Vilniuje pasirodė 2004-aisiais, o po devynerių metų surengė pasirodymą Karklės muzikos festivalyje.

Suomių „The Rasmus“ koncertas Karklės festivalyje / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Suomija „Eurovizijoje“ yra nugalėję vieną kartą, kai 2006 metais pergalę namo parvežė roko grupė „Lordi“.