Supermamų aukštakulniai pagal Agnę Kuzmickaitę: kokie jie?

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Jei drabužių dizainerės Agnės Kuzmickaitės trimetė dukra Leonarda beišdykaudama sugalvotų flomasteriais pagražinti batelius iš naujausios kolekcijos, kuri bus pristatyta jau kitą trečiadienį, žiūrovai to nė nepastebėtų.

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / „Fotopastelės“ nuotr.

Iš Italijos atkeliavęs ir drabužiams bei batams siūti naudotas audinys sukurtas pagal Leonardos piešinius.

Į kasdienybę, neatsiejamą nuo šeimos, kūrybiškai žvelgianti A.Kuzmickaitė ateinantį sezoną moterims linki rasti harmoniją tarp gyvenimo namuose ir viešumoje, pastebėti, kokių privalumų šios dvi sritys teikia viena kitai užuot išgyvenus dėl kylančių nesklandumų.

„Gimus vaikui namuose neišvengiamai atsiranda chaoso. Reikia gebėti nepasimesti, atrasti naują gyvenimo ritmą ir tvarką tame chaose. Tai atspindės šių metų podiumas – aukštakulniais avinčios manekenės žingsniuos tarp įvairius buities daiktus primenančių dekoracijų“, – atskleidė A.Kuzmickaitė.

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / „Fotopastelės“ nuotr.

Kokie šiuolaikinės moters, supermamos, aukštakulniai?

Pirmiausia – praktiški ir patogūs tiek apsiauti, tiek dėvėti. Įkvėpimo šaltiniu kūrėjai tapo vaikiškos basutės, užsegamos kontaktine juostele.

Dėl šios detalės moteriškos basutės ypač patogiai reguliuojamos, bet ne mažiau žavios.

Antra, jie žaismingi. Vienus batelius puošia spalvingų makaliūzių motyvai, kitus – pagal tas pačias makaliūzes sukurtos aksomo aplikacijos.

A.Kuzmickaitei patinka sukryžminti skirtingas faktūras, tarsi nebūdingas avalynei, pritaikyti sprendimus, kurie pasiteisina kuriant drabužius.

Pavyzdžiui, praėjusių metų kolekcijos batams naudojo įstrižo kirpimo banguojančias detales, o dar anksčiau klasikinius batelius papuošė ryškiaspalviais slaviškos skaros motyvais.

Trečia, jie ypač moteriški, aukšta pakulne, pabrėžiantys gražų kojos linkį, dailias proporcijas, suteikiantys eisenai lengvumo.

Kurdama avalynę dizainerė nesistengia keisti pėdos proporcijų ir eksperimentuoti su formomis. Jai įdomiau išbandyti, kaip keičiasi klasikinio modelio bateliai naudojant netikėtų faktūrų paviršius, pritaikant neįprastas detales.

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / „Fotopastelės“ nuotr.

„Visuomet stengiuosi ne tik išreikšti tam tikrą idėją, bet ir pagalvoti, ar bateliai neišsiteps po pirmo pasivaikščiojimo, ar bus patogu, pavyzdžiui, eiti Vilnius senamiesčiu, ir panašiai“, – apie kūrybinį procesą pasakojo A.Kuzmickaitė.

Artėjantį trečiadienį Vilniaus mažajame teatre kartu su drabužių kolekcija dizainerė pristatys ir penkis šiai kolekcijai sukurtų batelių modelius.

Piešti batų eskizus A.Kuzmickaitė pradėjo anksčiau nei drabužius – ankstyvoje vaikystėje. Tėvai pasakojo, kad vieni pirmųjų Agnės žodžių buvo „bati, bati“. Vėliau batų eskizų buvo pilni paskutiniai mokyklinių sąsiuvinių puslapiai.

„Batai man – ne tik apavas, tai moteriškumą įkūnijanti detalė, svarbi mados pasaulio dalis. Mama ne kartą užsiminė, kad pagalvočiau apie avalynės dizaino studijas, bet mane labiau domino kurti visumą, kuri atsiskleidžia pristatant kolekcijas“, – sakė A.Kuzmickaitė, pati kurianti batus savo drabužių kolekcijoms.

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / „Fotopastelės“ nuotr.

Bendradarbiaujant su kitais kūrėjais neišvengiamai tektų ieškoti kompromisų.

A.Kuzmickaitei patinka apgalvoti kiekvieną pristatymui ruošiamo komplekto detalę, siekti drabužių ir avalynės dermės bei lengvumo įspūdžio.

Nuo studijų pradžios dizainerė bendradarbiauja su ta pačia batsiuve, kuri pagal eskizus pasiuva vienetinius modelius kolekcijoms arba įgyvendina individualius užsakymus.

Paprastai kolekcijoms siuvami 40–41 dydžio batai pagal manekenių pėdos ilgį.

Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai
Agnės Kuzmickaitės kurti bateliai / „Fotopastelės“ nuotr.

Gerokai mažesnio, 37,5 dydžio avalynę nešiojanti A.Kuzmickaitė sau batelius siuvasi atskirai.

Klientės dažnai teiraujasi dizainerės, kodėl ant podiumo matytų batelių nėra prekyboje?

„Masinė avalynės gamyba yra sudėtingesnė nei drabužių, kuriamų vien iš audinio. Reikia didžiulės gamybinės bazės ir milžiniškos paklausos, kad kaina taptų palanki daugeliui“, – kalbėjo A.Kuzmickaitė.

Be to, ant podiumo pristatomos kūrybos, anot dizainerės, nereikėtų vertinti tiesmukai.

Nebūtina kasdien į darbą kaukšėti su aukštakulniais, jei nėra sąlygų tai daryti lengvai ir maloniai.

Kur kas svarbiau yra batus pasirinkti tinkamai, kad jie ne sugriautų gerą bendrą įspūdį, o jį papildytų.