Supermodelis Bella Hadid savo kaltę prieš klimato aktyvistus bandys išpirkti 600 medžių

Bella Hadid
Bella Hadid
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Liūdna, jog mano darbas susijęs su klimato kaita ir jo pokyčiais. Puikiai suvokiu, kad dažnos kelionės lėktuvu atsiliepia gamtai ir mūsų žemei“, – neseniai savo socialiniame tinkle rašė supermodelis Bella Hadid. Ji pareiškė prisidėsianti prie klimato aktyvistų ir organizacijoms, saugojančioms gamtą, dovanosianti 600 medžių.

23-ejų Bella viešai pareiškė jaučianti atsakomybę prieš klimato aktyvistus. Dažnos jos kelionės lėktuvu – globalią klimato kaitą sukeliančio CO₂ šaltinis.

„Noriu padovanoti 600 medžių, kurie būtų pasodinti už kiekvieną skrydį, kurį aš turėjau per pastaruosius tris mėnesius. Viena kelionė – 20 medžių“, – pareiškė Bella Hadid.

Moteris savo auką skyrė „OneTreePlanted“ organizacijai, besistengiančiai atkurti gamtą ir miškus.

„Tikrai liūdna, kad mano darbas daro neigiamą įtaką klimato situacijai visame pasaulyje. Motinai gamtai reikia šiek tiek meilės. Pradėsiu nuo savo gimtųjų namų Kalifornijos, kuriai reikia net 129 mln. medžių. Per siaubingus gaisrus išdegė didžiuliai plotai miškų. Ir žinoma, prisidėsiu prie Amazonės miškų saugojimo“, – kalbėjo Bella. 

Bella Hadid
Bella Hadid / Vida Press nuotr.

B. Hadid ne vienintelė įžymybė, trokštanti išsaugoti „planetos plaučius“.

Aktorius Leonardo DiCaprio kartu su Laurene Powell ir Brianu Shethu labdaros organizaciją Amazonės miškams apsaugoti įsteigė dar rugpjūčio mėnesį.

Leonardo paaukojo 5 mln. JAV dolerių. Vyras taip siekia greičiau atgaivinti didžiulio gaisro nuniokotus Amazonės miškų plotus.

Leonardo Dicaprio ir Greta Thunberg/ Socialinių tinklų nuotr.
Leonardo Dicaprio ir Greta Thunberg/ Socialinių tinklų nuotr.

Šiais metais Amazonės miškai išgyveno didžiausią katastrofą nuo 2013 metų. Iššluoti didžiuliai regionai. Brazilijoje, lyginant su praėjusiais metais, gaisro atvejų padaugėjo net 84 procentais.

„The Guardian“ teigimu, dauguma gaisro atvejų – tyčiniai padegimai. Nelegaliais būdais verslininkai siekia įgyti jiems nepriklausančią žemę.

Manoma, kad didžiulę įtaką Amazonės miškų nykimui daro ir Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro atėjimas į valdžią. Šalies vadovas sumenkino aplinkosaugos šalyje problemas, didesnį dėmesį ir paramą jis skyrė kalnakasiams, ūkininkams ir medienos ruošos darbuotojams.