Suplotasnukių šunų prieglaudos „Dogspotas“ įkūrėja Indrė Pileckienė: „Pirmąjį šunų reabilitacijos centrą galime įkurti tik žmonių pagalbos dėka“

Šunų prieglaudos „Dogspotas“ augintiniai
Šunų prieglaudos „Dogspotas“ augintiniai
Šaltinis: Žmonės
2018-12-01 09:52
AA

Suplotasnukių šunų prieglauda „Dogspotas“ jau penkerius metus veikia savanorystės ir namų globų tinklo principu. Tai reiškia, kad išgelbėtas šuo pirmiausia patenka į centrinę organizacijos būstinę arba yra vežamas tiesiai į veterinarijos kliniką, kur yra apžiūrimas ir įvertinama jo būklė. O tolimes-nei priežiūrai, gydymui ir socializacijos procesams, jei šuniuko sveikata leidžia, perduodamas sava-noriui-globėjui. Būtent savanorių-globėjų namuose glaudžiasi globotiniai, kol ateina laikas ieškoti ir surasti namus visam laikui. „DogSpoto“ globotiniai į naujus namus iškeliauja po visų reikalingų tyrimų (kraujo, šlapimo, vidaus organų echoskopijos), skiepų bei čipavimo, o taip pat sterilizaci-jos/kastracijos.

Deja, „DogSpote“ atsiranda ir lieka vis daugiau globotinių, kurie dėl savo būklės jau niekada neberas ilgalaikių namų. Tai šuneliai, kurie nevaldo arba perspektyvoje nebevaldys galinių letenų, ypač oraus amžiaus senjorai, kurie jau nebegirdi ir nebemato, o taip pat kiti globotiniai, kurių patologijos ir priežiūra – ypač sudėtingi. Visi šie „pasmerktieji“ (o, galbūt, laimingieji, gavę šansą džiaugtis gyvenimu) glaudžiasi Indrės Pileckienės, „Dogspoto“ įkūrėjos, namuose.

Kaip pavyzdys – Milos istorija, kurią jau kuris laikas stebi „Dogspoto“ sekėjai. Buvę šeimininkai ne tik mažiausiai dvi savaites nesuteikė būtinos veterinarinės pagalbos, bet atsisakė lengva ranka. Dėl stuburo išvaržos ji nebevaldė galinių letenų, bejėgiškai šliaužė ir nevalingai šlapinosi bei tuštinosi. Be to, jautė stiprų skausmą. Po atliktos operacijos ir reabilitacijos dabar galime džiaugtis, kad Mila vaikšto. Nors jokio realaus procento tokiai sėkmei neturėjome. Mila vaikšto kiek kitaip, nei sveikas šuo, šiek tiek keistokai ir „šleivodama“, bet tik tokį gyvūną slaugęs ir ant kojų pastatęs žmogus gali suprasti, koks mums tai buvo džiaugsmas. Savanoriai stebėdami pirmuosius Milos žingsnius negalėjo suvaldyti ašarų. Mums pavyko, Milai pavyko“, – pasakoja pašnekovė.


Šunų prieglaudos „Dogspotas“ augintiniai / Asmeninio archyvo naujiena

Nuolatinės, specialios priežiūros šiuo metu reikia bent 16-ai šunų. Šiltuoju metų sezono visi glaudėsi „Dogspoto“ kaime, kuris, deja, nėra pritaikytas gyventi žiemą ir nuomojamas „DogSpoto“ organizacijai tik šiltajam sezonui. Indrė savo pastangomis šiai žiemai surado patalpas, nedidelį namuką, kur galės priimti išgelbėtus šunis ir drauge slaugyti „DogSpoto“ globoje likusius neįgalius ir kitus globotinius su specifiniais poreikiais. Tačiau prieglobstį „DogSpoto“ globotiniai turi tik ribotą laiką – iki gegužės mėnesio. Tokiam laikotarpiui sudaryta nuomos sutartis. Susidariusi situacija tik dar labiau paskatino imtis veiksmų siekiant įkurti nuolatinį „Dogspoto“ reabilitacijos centrą, kuriame ne tik galės gyventi specialios priežiūros reikalaujantys globotiniai, bet ir bus atliekamos reabilitacijos bei terapijos procedūros, teikiamos konsultacijos žmonėms, kurie susiduria su įvairiomis savo augintinių sveikatos bėdomis.

„Tai mes darome ir dabar. Jeigu ištiko kokia nors nelaimė, pavyzdžiui gyvūnas turi stuburo išvaržą ar jam atlikta operacija ir jis vis tiek nevaldo kojyčių, kiek pati galiu konsultuoju, rodau kaip galima buitinėmis priemonėmis daryti reabilitaciją. Informacijos beveik nėra, todėl žmonėms sunku, o mes jau turime sukaupę patirtį, todėl tikrai galime patarti ir padėti. Reabilitacijos centras būtų ta vieta, kur galėtume priimti kelis žmones vienu metu ir teikti kompleksinę pagalbą”, – apie centro įkūrimą pasakoja Indrė.

Centro įkūrimui reikalingų lėšų rinkimui „Dogspoto“ komanda pasirinko sutelktinio finansavimo platformą (), kurioje visi norintys prisidėti gali tai padaryti ir aukoti pasirinktą pinigų sumą. Už kiekvieną auką yra dovanojamos dovanėlės, kurios skatina prisidėti net ir mažiausia suma, kuri šio centro įrengimui yra labai svarbi.

Daugiau apie „Dogspoto“ reabilitacijos centro idėją, Milos ir Fro istorijos, kurios ieško ilgalaikių namų, pasaulinė kačių paroda, pirmosios suplotasnukių eitynės Lietuvoje, apsilankymas parodoje „Vaikų šalis“ ir naudingi veterinaro patarimai laidoje „Gyvūnų manija“ gruodžio 2 dieną, sekmadienį, 9 val. ryto per TV6.