Susipažinkite su konkurso „Injekcija“ finalininkais: 4 dalis

Barbaros Vasilevos kolekcijos modelis
Barbaros Vasilevos kolekcijos modelis
Šaltinis: 15min.lt
2016-11-24 14:20
AA

Lapkričio 24 dieną Nacionalinėje Dailės Galerijoje jau dešimtą kartą susitiks talentas ir mada. 16 dizainerių ir dizainerių duetų iš Lietuvos ir užsienio varžysis mados talentų konkurse „Injekcija“. Nugalėtojui atiteks galimybė savo darbus parodyti ant festivalio „Mados infekcija“ podiumo 2017 m. pavasarį. Kas juo taps?

Šiandien kviečiame susipažinti su Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės duetu, Patrica Regesaite (PREGES) ir Barbara Vasileva.

Lukas Juodis ir Aušra Krapavičiūtė

Lukas Juodis – įvairių televizijos projektų, žurnalo „Žmonės“ stilistas. Aušra Krapavičiūtė – iliustratorė ir fotografė. „Injekcijos“ finalui jie kartu pristato kolekciją „Fading Shadows“.

Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės kolekcijos modelis

„Kolekcijos inspiracinis šaltis – sapnas. Drabužis šiandien – žmogaus estetiką apibūdinanti forma, kuri tampriai susijusi su individo vidiniu pasauliu. Tai žinutė, kuri transliuoja tam tikrus signalus apie asmens ideologiją ar ar charakterio ypatybes. Dalis žmonių prisitaiko, tačiau kita dalis siekia išskirtinumo, savito stiliaus ar būdo save išreikšti. Individualumo paieškos tampa itin svarbios šiandieninės, konformistinės visuomenės erdvėje. Tyriausias individualumas slypi žmogaus pasąmonėje, o sapnas yra aiškiausia pasąmonės priemonė tai išreikšti“

Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės kolekcijos modelis

Patricija Regesaitė (PREGES)

Patricija Regesaitė – Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė ir jauniausia „Injekcijos“ finalo dalyvė.

„Pilkos monotonijos šėšėlio šleifas, kuriame paskendusi šiuolaikinio žmogaus kasdienybė verčia jaustis bejėgiu prieš nesutramdomą monopolio jėgą. Mano kolekcijoje „nykus“ ir „nepastebimas“ atgimsta naujose formose. Suardydamas įprastą savo pavidalą jis suteikia naują prasmę seniai įsigalėjusioms taisyklėms iš esmės jų nepakeisdamas.

Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės kolekcijos modelis

Kolekcijoje neatsitiktinai pasirinkau paprastą pilką kiliminę dangą, dažnai naudojamą kontorose, biuruose, kaip simbolį monotonijos, supančios žmonių darbovietes. Jungdama rūbų detales bei atsisakydama spalvų norėjau pabrėžti formas, kurios primena erdvines skuptūras ir sudaro įspūdį, kad yra pasiūtos iš vientisos, nenutrūkstančios medžiagos, taip sukurdamos unikalų žaidimą, žaidžiamą vienintelio žaidėjo“.

Barbara Vasileva

Barbara Vasileva – dizainerė iš Rusijos, tarptautinių konkursų Rusijoje, Latvijoje, Kinijoje dalyvė bei laimėtoja.

„Injekcijos“ finale ji pristatys kolekciją „Pirosmani“. Ją įkvėpė gruzinų menininko Nikolo Pirosmani gyvenimas ir kūryba. „Šis menininkas matė pasaulyje tik tyrumą ir grožį. Tarsi vaikas jis matė tik juodas ar baltas emocijas, pagrindinės mano kolekcijos spalvos taip pat bus juoda ir balta. Pagrindinės medžiagos – tankus šilko ir medvilnės audinys. Jų modeliai sukurti naudojant Pirosmani tapytus vaizdus. Mano kolekcijos drabužiai skirti laisviems ir laisvę vertinantiems žmonėms“.

Luko Juodžio ir Aušros Krapavičiūtės kolekcijos modelis

„Injekcijos“ finale taip pat pasirodys dizainerių duetas Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg bei Kristina Vyzaitė.