Susipažinkite su Shudu – pirmuoju skaitmeniniu modeliu, kuris atrodo kaip tikra moteris
Fotografas Cameronas-Jamesas Wilsonas kompiuteriu sukūrė manekenę Shudu, kuri šiuo metu „Instagram“ profilyje jau turi 94 tūkst. sekėjų ir yra apibūdinama kaip „pirmasis pasaulyje skaitmeninis supermodelis“.
Turėdama idealiai lygią, tamsią odą bei nepriekaištingą figūrą ji galėtų būti vadinama tobula moterimi, jei iš tiesų būtų moteris. Tačiau tai tik britų fotografo Camerono-Džeimso Wilsono kūrinys, kurį jis sukūrė prieš metus, eksperimentuodamas su 3D modeliavimo programa: „Shudu sukūriau pagal savo mėgstamiausią vaikystės lėlę, kurią vadindavau Pietų Afrikos princese. Mane taip pat įkvėpė modeliai, su kuriais užaugau. Grace Jones ir Alek Wek – tai moterys, sulaužusios mados pasaulio grožio standartus įrodydamos, jog grožis nėra vien tik vakarietiški šviesūs plaukai ir žydros akys“.
Shudu išpopuliarėjo po to, kai vasario 9 d. atlikėjos Rihannos prekinis ženklas „Fenty Beauty“ pasidalijo jos nuotrauka savo „Instagram“ paskyroje. Tuomet nuotrauka sulaukė 200 tūkst. pamėgimų.
„Tai nebuvo bendradarbiavimas. Mano sesuo pasiūlė įkelti įrašą, kuriame Shudu būtų pasidažiusi jų pudra ir pažymėti juos, nes paprasčiausiai labai mėgo šį prekinį ženklą. Tuomet Shudu ir pastebėjo, o vėliau pasidalijo mano įrašu“, – prisimena Cameronas.
Daugelis žmonių klausė, ar tai išties reali moteris. Fotografas nežino, ar „Fenty Beauty“, dalydamiesi šiuo įrašu, suprato, jog Shudu niekaip nebūtų galėjusi pasidažyti pati: „Jei jie manęs būtų to paklausę, atsakyčiau, jog Shudu yra meno kūrinys“.
Jis pats iš pradžių, norėdamas išlaikyti Shudu paslaptingumą, jos „Instagram“ apraše klausė: „Who is she?“ (liet. „Kas ji tokia?“).
„Jei žmonės patikėjo, kad ji realus žmogus, tai tik rodo, jog mano 3D sugebėjimai sparčiai tobulėja. Tik tuomet, kai su manimi dėl interviu susisiekė mados žurnalas „Harper’s Bazaar“, pasinaudojęs proga atskleidžiau tiesą. Ji yra tik graži moteris, kurią sukūriau 3D technologijų pagalba. Lygiai taip pat, kaip būčiau ją nupiešęs ranka. Už to neslypi jokios blogos intencijos. Be to, jos sukūrimas man kainavo daugiau nei 2000 svarų sterlingų ir šimtą valandų darbo“, – pasakojo Cameronas.
28-erių Cameronas-Džeimsas Wilsonas, įsikūręs Anglijos pietinės pakrantės mieste, yra nepriklausomas mados fotografas, jau dešimtmetį dirbantis su mados žurnalais bei reklamos kampanijomis. Vyras tikina, kad Shudu į jo darbą atnešė naujų vėjų ir labai džiaugiasi dėl dėmesio, kurį gauna jos dėka. Tiesa, ne visos reakcijos buvo teigiamos.
Po „Affinity“ paskelbto vaizdo įrašo apie Shudu, užvirė karšta diskusija tarp naudotojų, kurie manė, kad Shudu yra puikus šiuolaikinių inovacijų bei meno pavyzdys, ir tų, kurie įtarė blogus fotografo ketinimus, neva jis galėjo pasamdyti gyvą juodaodį modelį, o ne iš tiesų ją sukurti.
Wilsonas įsitikinęs, kad visuomenėje, kurioje atskirtis tarp to, kas tikra ir išgalvota su kiekviena diena vis labiau mažėja, Shudu yra puikus mūsų laikų atspindys.