Susitikimo su Vytautu V. Landsbergiu nepraleido ir aktorė Eglė Jackaitė

Eglė Jackaitė ir Vytautas V. Landsbergis / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Eglė Jackaitė ir Vytautas V. Landsbergis / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-10-15 08:52
AA

Savaitgalį klaipėdiečiai viešbutyje „Navalis“ turėjo galimybę susitikti su žinomu publicistu, poetu, bardu, teatro ir kino režisieriumi, vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. Kūrybišką vakarą, kurio nepraleido ir aktorė Eglė Jackaitė, inicijavo žinomas pajūrio verslininkas Juozas Tubinas drauge su „StartUp Klaipėda“ komanda.

Pirmoje renginio dalyje Vytautas V. Landsbergis dalijosi savo įžvalgomis apie kūrybiškumą versle. Antroje dalyje žinomas bardas surengė išskirtinį koncertą. Skambėjo autorinės dainos, eilėraščiai iš naujausios jo rinktinės „Žolių kambarys“, buvo rodomos filmų ištraukos.

Vytautas V. Landsbergis / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.

„Manau, kad egzistuoja tos pačios sėkmės taisyklės, kurios padeda sukurti gerą filmą, parašyti sėkmingą knygą arba užsukti verslą. Pagrindinė taisyklė – plagiatas visad mažiau sėkmingas, tačiau labiau garantuotas, daugmaž pelningas ir nuobodus. T.y. – veikimas copypaste zonoje visad nerizikingas. Tarkim, kepti hamburgerius pagal receptą, licenciją gali daug kas. Mada jau sukurta, belieka ja naudotis. Tuo tarpu sukurti savo originalų patiekalą, išsukti jį – gerokai sudėtingiau. O dar tokį, kuris patiktų daugumai.

Čia nebe popso, o avangardo zona, joje daug rizikos, nesėkmių, bet ir įdomumo gerokai daugiau. O jei išloši, tai išloši daug. Galų gale, tai ir gražesnio pasaulio ateities kūrimas“, – savo mintimis apie kūrybiškumą veikloje dalijosi Vytautas V. Landsbergis. Naujos kartos verslininkams rašytojas ir režisierius norėtų palinkėti būti padoriais žmonėmis, atsikratyti instinkto grobti ir išdūrinėti artimą savo. „O taip pat daugiau skaityti. Skirti daugiau laiko šeimai, dvasinėms praktikoms. Mylėti savo darbuotojus ir rūpintis, kad jie jaustųsi gerbiami“, – teigė Vytautas V. Landsbergis.

Vytautas V. Landsbergis / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Žinomas bardas itin laukė susitikimo su klaipėdiečiais. Klaipėdos gyventojus jis vadina laisvais jūros žmonėmis, kaip pats sako, „prapūstomis smegenimis“, neužsistabarėjusiais. „Juose daugiau begalybės ir kūrybiško spontaniškumo, nelogiškumo, būdingo „banguotiems“ žmonėms. Hipiai, kažkodėl šitas žodis išlenda, kai pagalvoju apie klaipėdiečius, naujosios kartos hipiai“, – su nuoširdžia šypsena veide apie uostamiesčio gyventojus kalbėjo Vytautas V. Landsbergis. Jo susitikimai su auditorija, kaip pats sako, kartais būna gilesni, kai drauge ir autorius, ir klausytojai brenda giliau į jūrą, o kartais – tik paviršiuje pasitaško, pajuokauja, nuoširdžiai drauge pasismagina.

Į renginį viešbutyje „Navalis“ atskubėjusi aktorė Eglė Jackaitė sake, kad su vakaro kaltininku Vytautu. V. Landsbergiu jie pažįstami jau dvylika metų, nuo to laiko, kai režisierius Klaipėdos dramos teatre statė spektaklį „Eglė, žalčių karalienė“. Nuo to laiko menininkai susidraugavo ir tapo artimais bičiuliais. „Tai labai kūrybiškas, dvasingas, gilus žmogus, su labai gražia siela. Su Vytautu jau seniai buvome nesimatę, tad labai apsidžiaugiau, kad jis atvyksta į Klaipėdą, kad ir vėl susitiksime. Su didžiuliu džiaugsmu atėjau į jo kūrybinį vakarą ir mėgavausi kiekviena gražia akimirka“, – po renginio sakė E. Jackaitė.

Eglė Jackaitė ir Vytautas V. Landsbergis / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Aktorė mano, kad be kūrybiškumo, kaip ir be meilės, tiek mėgstama veikla, tiek ir pats gyvenimas būtų pilkas ir tuščias. „Visi mes esame kūrėjai. Dievas sukūrė žmogų ir visa, kas gyva, o mes juk esamr jo atspindys. Tad ir kuriame. Kuriame kasdien... Kas spektaklius, kūrybinius vakarus, kas drabužius, muziką ar tiesiog santykius“, – savo mintimis dalijosi E. Jackaitė.

Susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu buvo vienas iš renginių, kuriuos šiais metais pradėjo organizuoti „StartUp Klaipėda“ iniciatyvinė komanda. „StartUp Klaipėda“, tai – projektas, kurio įgyvendinimui susibūrė stambiausios Klaipėdos švietimo įstaigos ir verslo klubas „Mentorystė. Verslas. Mecenatystė“. Projekto pagrindinis tikslas yra skatinti jaunimą pasilikti arba grįšti baigus studijas į Klaipėdą ir jos regionus bei prisidėti prie savo krašto socioekonominės pažangos.

Vytautas V. Landsbergis ir Juozas Tubinas / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Pasak žinomo pajūrio verslininko, „StartUp Klaipėda“ iniciatoriaus J. Tubino, kūrybiškumas versle yra be galo svarbu. „Manau, kūrybiškumas yra vienas svarbiausių variklių gyvenime apskritai. Aš pats daug laisvo laiko skiriu kūrybai: rašau muziką, dainų žodžius ir atlieku savo kūrinius“, – sakė J. Tubinas. Pasak J. Tubino, „StartUp Klaipėda“ pagrindinis tikslas yra skatinti naujus verslus Klaipėdoje, didinti uostamiesčio mokymo įstaigų konkurencingumą bei šio Vakarų Lietuvos regiono vystymąsi, pritraukiant kuo daugiau jaunimo. „Mes norime, kad klaipėdiečiai, ypač jaunimas, turėtų galimybę iš arti susipažinti su žinomomis ir veikliomis asmenybėmis, pasisemtų iš jų patirties ir naujų idėjų“, – renginių tikslingumu neabejoja viešbučių ir restoranų tinklo „Tubinas“ įkūrėjas.

„StartUp Klaipėda“ iniciatoriai klaipėdiečius ir vėl pakvies į susitikimą lapkričio 9 d.: vyks motyvacinis renginys „Pradėk kurti savo sėkmės istoriją“.