Sužinok, ar esi mados guru: 5 šio pavasario stiliaus tendencijos

Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.
Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-03-30 09:45
AA

Nors karantinas vis dar tęsiasi, pavasaris, rodos, neatsiejamas nuo pavasarinės spintos revizijos. Todėl dabar pats laikas iš spintos išsitraukti ne tik patogius namų drabužius, bet ir pasiruošti šiltojo sezono pokyčiams. Jų pasiekti paprasčiau žinant, kokias šio pavasario stiliaus tendencijas diktuoja mados pasaulis, pabrėždamas, jog karantinas negali suvaržyti laisvės atrodyti pritrenkiančiai. Savo ruožtu, norinčius pavasarį pasitikti ne tik stilingai, bet ir pasitikrinti apie madą sukauptas žinias, Kauno „Akropolis“ kviečia į virtualų projekto „Suprasti madą“ organizuojamą protmūšį.

Grįžta kojų žavesys

2021-ųjų pavasario tendencijos kartoja seną tiesą: oras – šiltyn, rūbai – aukštyn. Todėl garsiausi pasaulio dizaineriai šį šiltąjį sezoną į madą grąžina trumpus sijonus, ilgų kojų siluetą skelbdami vienu pagrindinių stiliaus akcentų.

Atsidūręs populiarumo viršūnėje, vadinamasis mini ilgis kviečia eksperimentuoti – puikiai tinka trumpi, lengvo audinio sijonai ar nukirpti džinsiniai šortai. Taip pat šį pavasarį, grąžindami klasikinį moteriškumą, garsiausi mados namai siūlo ir odinius juodos, smėlio spalvos bei įvairių raštų variantus. Visgi tendencija išlieka vieninga: kuo trumpiau, tuo madingiau.

Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.

Patogumą papildo elegancija 

Ir nors dizaineriai šį pavasarį siūlo giliai spintoje paslėpti sportinius drabužius ir miesto madai rinktis stilingas alternatyvas, patogumo raginama neatsisakyti. Verčiau rekomenduojama atsigręžti į elegantiškus derinius, kuriems puikiai tinka plačios, apkritusios kelnės.

Prie tokių kelnių tobulai derės didintų marškinių duetas. Renkantis pastaruosius, drąsinama ieškoti unikalių sprendimų: ryškių audinių, netradicinių kirpimų ar pūstų rankovių. Tokie marškiniai, sukišti į plačias kelnes aukštintu liemeniu, atrodys ir skoningai, ir madingai.

Be to, mados dizaineriai rekomenduoja rinktis tiek ryškesnes spalvas, tiek raštuotus audinius. Todėl plačios kelnės gali būti ir neoninės žalios, ir puoštos tropinių gėlių ornamentais.

Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.

Drąsa, gyvybė, energija

Pavasaris visada reiškia spalvas, tačiau šį šiltąjį sezoną pastarąsias siūloma rinktis ypač drąsiai. Todėl mados tendencijos diktuoja psichodelinius raštus ir vintažo įkvėptą grafiką, kurie drabužių spintai suteiks gyvybės, energijos bei gaivos.

Visos šios ryškios spalvos puikiai atrodo ant lengvo audinio, ilgų suknelių ar sijonų aukštu liemeniu. Taip pat šį sezoną madingi raštai nugulė ant tamprių ir marškinių trumpomis rankovėmis. 

Tokia stiliaus kryptis neturėtų stebinti. Mada nori įkvėpti tikėjimo bei pakilumo, vyraujantį liūdesį pakeisdama ryškiais, spalvingais ir šaukiančiais elementais.

Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.

Koketiškos, bet ne vulgarios 

Įkvėpta praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio koketiškumo ar dabartinio laiko minimalizmo. Nesvarbu, kokio stiliaus braletė bus nešiojama, jos pasirinkimas yra šio pavasario mados tendencijų sąraše.

Todėl šiemet pastarosios gali būti tiek drąsiai nešiojamos po vyriškais švarkais, tiek dėvimos su permatomomis suknelėmis. Braletės tikrai neatrodys vulgariai, o jų mada kasmet grįžta, transformuojasi, kinta. Šis pavasaris – ne išimtis. Visgi, norint mažiau atvirumo, bralėtes dizaineriai pataria rinktis paprastas, vientisas, lakonišku priekiu, derinant jas su įvairaus tipo džinsais, klasikinėmis kelnėmis ar sijonais.

Pavasario stiliaus tendencijos / Projekto patnerio nuotr.

Dėmesys pečiams 

Mados dizaineriai, suprasdami nūdienos aktualijas, ypač daug dėmesio šį pavasarį skyrė viršutinei aprangos daliai. Ji šiuo metu itin matoma, kadangi vis daugiau dirbame ir bendraujame virtualiai, pasitelkdami vaizdo skambučius.

Todėl pūstos rankovės tampa labai madingos. Jos pabrėžia pečius, atskleidžia visą jų grožį bei užkariauja šio pavasario tendencijas. Kartu palaidines ar švarkus pūstomis rankovėmis galima puikiai derinti prie prigludusių kelnių, džinsų ar aptemptų trumpų sijonų.

Šių stiliaus tendencijų žinojimas neatsiejamas ir nuo mados istorijos – pasitikrink, ar esi mados guru? (Teisingus atsakymus rasi teksto pabaigoje)

Žinai atsakymus į visus klausimus? O gal nori paglinti savo žinias apie madą? Jau šį antradienį, kovo 30 dieną, 19:30 Kauno „Akropolis“ kartu su edukaciniu projektu „Suprasti madą“ kviečia į virtualų protmūšį. Šis renginys – tai galimybė sužinoti daugybę mados istorijos įdomybių, išsiaiškinti jos reikšmę pasaulyje ir puikiai praleisti laiką. Protmūšis bus transliuojamas Kauno „Akropolio“ Facebook paskyroje.

Net 30 renginio dalyvių bus apdovanoti vertingais, Kauno „Akropolio“ parduotuvių įsteigtais prizais, tarp kurių ir batų parduotuvės WAWA batai, „Laikrodžių centro“ moteriškas „Olivia Burton“ laikrodis, „Naturalia Ūkis“ 50 eurų dovanų čekis bei tokios pačios vertės parduotuvės „ŽANA“ dovana. Prizus Kauno „Akropolio“ renginių savaitei taip pat įsteigė ir LIVIN, „Loccitane“, „Knygos.lt“, „Douglas“, „The Body Shop“, „Forum Cinemas“, „Sugamour“, „Farmosa“, „Vero Cafe“, „East Island“, „Dinner Map“, „Micabella“, „Solisun“, „Viduržemio delikatesai“. 

Pasinerkite į saugias pramogas namuose kartu su Kauno „Akropoliu“ ir praskaidrinkite jau rutina tapusią kasdienybę. Daugiau informacijos apie renginius galite rasti Kauno „Akropolio“ „Facebook“ paskyroje bei interneto svetainėje www.akropolis.lt.

Teisingi testo atsakymai: 1 – b, 2 – c, 3 – c, 4 – c, 5 – b

Drabužiai / Projekto patnerio nuotr.