Sužinokite 8 netikėtus būdus, kaip panaudoti bananus

Bananai / Fotolia nuotr.
Bananai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-02-03 08:56
AA

Bananai – tobulas pasirinkimas, kai norime greitai ir sveikai pasisotinti, tačiau tai ne vienintelė puiki jų ypatybė...

Ar žinojote, kad būdų, kur galime panaudoti bananus, yra gyva galybė? Siūlome nenumoti į juos ranka ir sužinoti, kur slypi šių vaisių paslaptys! Bananai – tikrai ne tik skrandžio malonumams.

1. Suteikite veidui spindesio! Bananų kaukė – puikus būdas atgaivinti pavargusią, raukšlių išvagotą odą, suteikti jai jaunatviškumo. Sutrinkite gerai prinokusį bananą iki košelės konsistencijos ir užtepkite ant veido. Palikite bent 10–15 min., paskui nuskalaukite šiltu vandeniu. Jūsų oda ne tik spindės, bet dargi ir trauks akį šviežumu bei gaivumu.

2. Atgaivinkite plaukus. Dabar toks metas, kai žvarbus vėjas tik ir taikosi nugairinti mūsų skruostus, o storus ir blizgius plaukus paversti šiurenomis… Nepasiduokite ir išbandykite bananų kondicionierių! Pavyzdžiui, sutrinkite gerai prisirpusį bananą iki vientisos košelės ir atskieskite šiltu vandeniu, kad ji primintų kremą. Kauke ištepkite drėgnus plaukus ir palaikykite 15 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu ir gerai išskalaukite. Daugiau puikių naminių plaukų kaukių rasite ČIA

3. Nublizginkite sidabrinius gaminius. Skamba keistai? Verčiau neburnokite ir išbandykite. Nereikės net paties banano vaisiaus – užteks jo žievės, kurios vidine pusele patrinkite odinius batus, striukę, rankinę ar sidabro gaminius. Tuomet išsitraukite medvilninę servetėlę ir gerai nublizginkite.

4. Atradimas veganams ir nemėgstantiems kiaušinių! Juk būna, kad žūtbūt skaniam pyragui reikia kiaušinių, o jų nė su žiburiu nerasi. Ką daryti? Pasirodo, kepinys nenukentės, tačiau, žinoma, įgaus visai kitą skonį, kai kiaušinius pakeisime… bananais. Tiesa, juos reikia sutrinti. Turėkite omenyje, kad šiuo atveju bananai dėl savo konsistencijos ir lipnumo padeda užmaišyti puikią tešlą!

5. Užšaldykite juos. Nepatikėsite, tačiau jei namų šaldiklyje visuomet turėsite šaldytų bananų, tobulo skonio desertas – garantuotas. Tai puikus būdas išvengti papildomų kilogramų toms asmenybėms, kurios priklausomos nuo saldumynų. Bananus ištraukite iš šaldymo kameros, palaikykite apie 20–30 min., kol kiek suminkštės, ir sutrinkite elektriniu trintuvu iki vientisos masės! Skonis nenuvils, jei štai tokius ledus pagardinsite vaniliniu cukrumi, cinamonu, džiovintais vaisiais, riešutais, šokolado ir kokosų drožlėmis...

6. Patręškite gėles. Puikus būdas gyventi be chemikalų. Bananai idealiai tinka tiek kambarinėms, lauko gėlėms, tiek kompostui. Pagrindinį vaidmenį čia atlieka bananų žievė, kurioje gausu kalio ir fosforo. Kaip naudotis? Palikite ją išdžiūti, o vėliau sutrinkite. Beliks gauta mase pabarstyti mylimus augalėlius.

7. Pamaitinkite paukštelius. Pasirodo, žiemos metu paukšteliai įvertins ne tik įvairias sėklas, nesūdytus lašinukus ar duonos trupinėlius. Puikiu traukos šaltiniu gali tapti ir bananai! Nieko keista – juk šiuose vaisiuose gausu naudingųjų medžiagų ir mineralų. Plačiau apie paukštelių lesinimą šaltuoju metų laiku skaitykite ČIA

8. Gerina vandens kokybę? Bent jau taip teigia mokslininkai. Pasirodo, bananus galima panaudoti ypač kūrybingai! Tyrime, kuris buvo atliktas Pietų Amerikoje, tikinama, kad bananų žievės iš geriamojo vandens padeda pašalinti tam tikrus chemikalus, pavyzdžiui, pesticidus,  – esą tai nebrangus ir efektyvus vandens valymo būdas.