Sužinokite, kiek milijonų už vieną filmą uždirba didžiausios kino žvaigždės

Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Robertas Downey jaunesnysis ir Angelina Jolie / „Scanpix“ nuotr.
Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Robertas Downey jaunesnysis ir Angelina Jolie / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-04-04 15:00
AA

Sakoma, kad šių dienų kino žvaigždės uždirba mažiau nei anksčiau. Galbūt tai ir tiesa, tačiau tai nereiškia, kad aktoriai uždirba mažai – „Business Insider“ pateikia išskirtinius skaičius, kiek už vieną filmą gauna geriausi Holivudo aktoriai.

Kino bosų, prodiuserių ir agentų tyrimas atskleidė, kad Holivude tėra saujelė aktorių, kurie už vieną filmą gauna daugiau kaip 20 mln. JAV dolerių (18,5 mln. eurų). Tarp tokių išrinktųjų patenka Leonardo DiCaprio (40 m.), Robertas Downey jaunesnysis (50 m.), Denzelis Washingtonas (60 m.), Mattas Damonas (44 m.) ir Sandra Bullock (50 m.).

Holivude tėra saujelė aktorių, kurie už vieną filmą gauna daugiau kaip 20 mln. JAV dolerių

Tiesa, tokį atlygį šie aktoriai gauna ne iš visų filmų, kuriuose vaidina: kai kurie filmai yra mažiau finansiškai naudingi, tačiau patiems aktoriams įdomūs, dėl to jie sutinka dirbti ir už mažesnį atlygį. Pavyzdžiui, daugiau kaip 20 mln. dolerių (18,5 mln. eurų) Robertas Downey jaunesnysis gavo už „Geležinį žmogų“ („Iron Man“), tačiau „Teisėjo“ („The Judge“) kūrėjų biudžetas nebuvo toks didžiulis. O Matto Damono kišenę solidžia suma papildė „Borno“ („Bourn“) filmai, bet už „Brangenybių medžiotojus“ („The Monuments Men“) jis gavo ženkliai mažiau.

Didžiausiu atlyginimu kol kas pasigirti gali Leonardo DiCaprio, kuris už „Volstrito vilką“ („The Wolf of Wall Street“) gavo net 25 mln. JAV dolerių (23 mln. eurų). Tiesa, jis buvo ir vienas iš filmo prodiuserių, tad į šią sumą įeina mokestis ir už tai, ne vien tik už vaidybą. Be to, dėl smarkiai išaugusio filmo biudžeto alga jam buvo išmokėta ne visa iš karto, o dalimis.

Leonardo DiCaprio filme „Volstrito Vilkas“ (2013 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.

Tarp potencialių „20 milijonų klubo“ narių – Bradley Cooperis (40 m.), kuris jau pelnė tris „Oskaro“ nominacijas. Manoma, kad po „Amerikos snaiperio“ („American Sniper“) sėkmės jo honoraras smarkiai pakils ir jis už filmą jau galės prašyti nuo 15 mln. iki 20 mln. JAV dolerių (nuo 13,8 mln. iki 18,5 mln. eurų).

Leonardo DiCaprio filme „Volstrito Vilkas“ (2013 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.

Veiksmo filmų kategorijoje kol kas karaliauja Dwayne'as Johnsonas (42 m.), kuris už filmą reikalauja 14–15 mln. JAV dolerių (12,9–13,8 mln. eurų) atlygio. Tiesa, už naujausią filmą „Greiti ir įsiutę 7“ („Furious 7“) Dwayne'ui Johnsonui buvo sumokėta žymiai mažiau, tačiau pačiam aktoriui labiau rūpėjo būti to filmo dalimi, kad ir už mažesnę algą, nei gauti tą atlygį, kurio įprastai prašo iš kino kūrėjų.

Leonardo DiCaprio filme „Volstrito Vilkas“ (2013 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.

Moterų, kurios uždirba po 15 mln. JAV dolerių (13,8 mln. eurų) ir daugiau, šiuo metu tėra tik keturios – tai Sandra Bullock, Angelina Jolie (39 m.), Melissa McCarthy (44 m.) ir Jennifer Lawrence (24 m.).

Sandra Bullock už „Gravitaciją“ („Gravity“) gavo 20 mln. JAV dolerių (18,5 mln. eurų), tačiau komedija „Vienas šūvis. Dvi kulkos“ („The Heat“) jos kišenę papildė perpus mažesne suma. Angelina Jolie už „Piktadarės istoriją“ („Maleficent“) gavo 15 mln. JAV dolerių (13,8 mln. eurų) ir kalbama, kad už „Druskos“ („Salt“) tęsinį jai siūlomas 20 mln. JAV dolerių (18,5 mln. eurų) honoraras. Jennifer Lawrence už pastarąją „Bado žaidynių“ („Hunger Games“) dalį gavo 10 mln. JAV dolerių (9,2 mln. eurų) ir manoma, kad už kitą dalį ji gaus mažiausiai 15 mln. JAV dolerių (13,8 mln. eurų).

Leonardo DiCaprio filme „Volstrito Vilkas“ (2013 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.