Svajonių būstą pajūryje įsirengę Nainiai: atskleidė sprendimą, paverčiantį namus išmanesniais

Atokvėpį naujuose pajūrio namuose radę Jonas ir Simona Nainiai / Andriaus Pelakausko nuotr.
Atokvėpį naujuose pajūrio namuose radę Jonas ir Simona Nainiai / Andriaus Pelakausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kuriant namus poilsiui pasiteisino labiausiai.

Anot Jono Nainio, viena iš priežasčių įsigyti būstą prie jūros buvo draugai, taip pat turintys namus pajūryje. Kita priežastis – susijusi su darbu. „Vasaromis dažnai tenka groti Palangoje. Jei seniau po darbo visada nakvodavau viešbučiuose, dabar galiu grįžti į šalia esančius jaukius namus. Smagu turėti savo būstą prie jūros, kuriame gerai jaučiamės ir mes su Simona, ir mūsų augintiniai. Vien tik pliusai“, – džiaugėsi J.Nainys.

Atokvėpį naujuose pajūrio namuose radę Jonas ir Simona Nainiai
Atokvėpį naujuose pajūrio namuose radę Jonas ir Simona Nainiai / Andriaus Pelakausko nuotr.

Troško namų, kuriems nereikia tarnauti

Naujuosius namus Nainiams įrengė tos pačios dizainerės, sukūrusios ir Vilniuje esančių namų interjerą. „Norėjosi namų, kuriuose būtų šviesu, patogu, kuriuos būtų lengva prižiūrėti – dizainerių pasiūlytas variantas iškart patiko ir tiko. Nors visų kaimynystėje stovinčių kotedžų išplanavimas yra praktiškai vienodas ir iš išorės jie atrodo taip pat, kiekvieno namo vidus labai skirtingas. Žavu, kaip kūrybiškai galima išnaudoti esamą plotą, prigalvoti įvairiausių idėjų ir sukurti visiškai skirtingus interjerus“, – pasakojo J.Nainys.

Pajūrio kotedžas savo plotu nėra didelis, jame vyrauja šiltos, šviesios spalvos. Anot Simonos, dizainerių buvo paprašyta tik vieno – sukurti namus, kurie tarnautų jiems, o ne atvirkščiai. „Norėjome, kad būtų patogu, kad viskas būtų kompaktiškai suplanuota, funkcionalu. Taip pat siekėme išsaugoti erdvę, neapkrauti jos daiktais. Mėgstame minimalistinį stilių be detalių gausos“, – sakė S.Nainė.

„Mūsų naujuose namuose esama daugybės spintelių – Simona mėgsta tvarką, jai nepatinka, kai įvairiausi daiktai atvirai eksponuojami, norisi viską slapstyti“, – atviravo J.Nainys.

Namuose Nainiai pasirinko ne medines grindis, bet pagamintas iš išlieto betono. „Mums svarbu, kad būtų paprasta tvarkytis. Grįžus iš paplūdimio, parsinešama nemažai smėlio, be to, turime augintinių, todėl norėjosi tokių grindų, kurias būtų lengva valyti.“

Pajūrio namai skiriasi nuo Nainių būsto Vilniuje, tačiau abu namai labai šviesūs. „Nesinori grįžti į tamsius namus, mums reikia saulės, kuri šviestų pro langus“, – sakė J.Nainys.

Pavertė namus išmanesniais

Tai – ne pirmieji Nainių namai, kuriuose įdiegta išmanumo namams suteikianti sistema. Jono ir Simonos namuose Vilniuje yra įdiegta vokiečių gamintojo JUNG protingo namo KNX sistema, o štai Pajūrio namams Nainiai pasirinko paprastesnę jos versiją.

„Galvodami apie išmanumą namuose, pirmiausia pasitarėme su profesionalais, aptarėme, kurių funkcionalumų tikrai norime, o kurie nėra mums tokie būtini. Viską įvertinę, savo pajūrio namams pasirinkome novatorišką to paties gamintojo neseniai Lietuvos rinkai pristatytą skaitmeninę namų infrastruktūros sistemą“, – sakė S.Nainė.

Skirtingus scenarijus palaikantys išmanūs jungikliai
Skirtingus scenarijus palaikantys išmanūs jungikliai / Andriaus Pelakausko nuotr.

Anot J. Nainio, pasirinkta išmanesnių namų sistema ne tik kur kas paprasčiau ir greičiau įdiegiama tiek senos, tiek naujos statybos namuose, nes jai pakanka įprastos elektros instaliacijos, nereikia vesti papildomų laidų, bet ir nėra tokia brangi kaip protingo namo sistemos.

„Nereikia manyti, kad ši sistema prilygs protingo namo sistemai, tačiau namų šeimininkams gerokai palengvins gyvenimą ir nekainuos daug tūkstančių eurų. Vienas didžiausių privalumų man yra tai, kad visą savo gyvenimą, pradedant pinigine, automobiliu, baigiant – namais, galiu valdyti telefonu. Tad naudodamasis specialia šios sistemos programėle savo telefone, galiu svetainėje įjungti šviesas, pritemdyti apšvietimą, reguliuoti šildymą – kelių mygtukų paspaudimu visi scenarijai įmanomi“, – pasakojo J.Nainys.

Vyras pastebi, kad išeinant iš namų ir įjungus signalizaciją, ši sistema atjungia visus elektros prietaisus, o tai ypač aktualu, kai pajūrio namai nėra nuolatiniai. „Išsijungia televizorius ir visi prietaisai, kuriuos kartais išeidamas gali pamiršti išjungti. Būna, skubėdamas gali palikti įjungtą lygintuvą – sistema pasirūpins, kad jis išsijungtų. Suvedus apsaugos kodą, praktiškai visi namai išsijungia ir tai labai prisideda prie saugumo“, – sako J.Nainys.

Jonas ir Simona Nainiai savo išmanesniuose pajūrio namuose
Jonas ir Simona Nainiai savo išmanesniuose pajūrio namuose / Andriaus Pelakausko nuotr.

Skirtingi namų scenarijai: nuo vakarėlio iki tuščių namų

Pasak būsto savininkų, sistema siūlo esminius žmogaus poreikius atliepiančius sprendimus, tokius kaip šviesos, šilumos, žaliuzių, saugos valdymas, įskaitant ir resursų taupymą. Sistema leidžia valdyti, reguliuoti apšvietimą, pasirinkti laiko programas šildymui ir lauko apšvietimui, valdyti šildymą termostatais. Taip pat galima pasirinkti skirtingus namų scenarijus – pavyzdžiui, vakarėlio, tuščių namų ar televizoriaus žiūrėjimo, o išmanūs kištukiniai lizdai matuoja energiją.

„Lengva priprasti prie patogaus gyvenimo, kai nereikia eiti išjunginėti šviesų, kai apšvietimą, šilumą ir visus namų scenarijus gali kontroliuoti savo telefonu. Kadangi naujuose namuose praleisime mažiau laiko nei Vilniuje, mums esamų funkcijų pilnai pakanka. Žinoma, galima įsidiegti valdymą balsu ir kitais įvairiais būdais sistemą tobulinti, tačiau kol kas technologijas bandome prisijaukinti po truputį“, – pasakojo J.Nainys.

Vyras džiaugėsi, kad sistemą paprasta įdiegti – jos planavimui ir montavimui tinka įprasta 230 voltų elektros instaliacija, o elektros skydelyje nereikia diegti jokių papildomų įrenginių, pakanka turimus jungiklius bei kištukinius lizdus pakeisti išmanesniais. Patogu ir tai, kad visi išmanūs sistemos komponentai – jungikliai, kištukiniai lizdai ar šilumos termostatai – atrodo kaip įprasti prietaisai, tad ir Nainių būstą aplankiusiems svečiams iš karto aišku, kaip naudotis.

Fotogalerija: