Įvairūs tyrimai rodo, jog žmonės jaučiasi net tik laimingesni, bet ir lengviau kopia karjeros laiptais, kai užsiima patinkančia veikla. Bet kaip tokią susirasti? Štai 4 patarimai, kurie palengvins svajonių darbo paiešką.
Susikurkite svajonės žemėlapį
Jeigu norite rasti svajonių darbą, turite tiksliai žinoti, kokio darbo ieškote. Henrika Bivainienė, HR ir atrankų sprendimų įmonės „Amston“ vadovė, akcentuoja, kad svarbu susidaryti svajonių darbo žemėlapį, t.y., įvardinti gaires, kuriomis sekdami eisite trokštamo darbo link.
„Darbo paiešką palengvins aiškūs atsakymai į svarbiausius klausimus: kokioje srityje ir kokiame mieste norėtumėte dirbti, kokios pareigybės siekiate, kokios funkcijos ir atsakomybės jums patiktų, galbūt galite nurodyti įmones, kurių komandų nariu patiktų būti. Pagalvokite, kokio profesinio augimo norėtumėte, koks galėtų būti jūsų karjeros planas“, – vardija H.Bivainienė.
Svajonių darbą rasti bus lengviau, jei sau aiškiai įvardinsite, kokia veikla jums nepatinka ir neteikia džiaugsmo. Žinodami, ko tikrai nenorite, išvengsite gaišaties ir laiką skirsite tikslingoms darbo paieškoms.
Atlikite gebėjimų auditą
Kai tiksliai žinote, kokio svajonių darbo ieškote, metas atsakyti į esminį klausimą: ką galite pasiūlyti darbdaviui. Kiekvienas specialistas turi kompetencijų, įgūdžių bei asmeninių savybių, kurios yra reikalingos kasdieniame darbe. Darbo paieška palengvės, jei galėsite sklandžiai turimas kompetencijas pristatyti potencialiam darbdaviui.
„Dažniausiai specialistai turi tiek kietųjų (projektų valdymas, raštvedyba, duomenų analitika, finansų apskaita, vaizdo montavimas), tiek minkštųjų (kūrybingumas, lankstumas, laiko planavimas, darbas komandoje, konfliktų sprendimas) įgūdžių, todėl svarbu suprasti, kokių kompetencijų reikia jūsų svajonių darbe. Jeigu tinkamų įgūdžių neturite arba jų nepakanka, vertėtų paieškoti būdų, kaip galėtumėte išmokti to, ko stokojate“, – apie darbo paiešką palengvinančius aspektus kalba H. Bivainienė, „Amston“ direktorė.
Pasirūpinkite viešu savo įvaizdžiu
Formuodami viešąjį įvaizdį ir megzdami ryšį su potencialiais darbdaviais sumaniai išnaudokite profesionalams skirtą socialinį tinklą „LinkedIn“. Pirmiausiai, atidžiai peržiūrėkite savo paskyrą: nurodykite savo išsilavinimą, turimus sertifikatus, detaliai pristatykite įgytą darbo patirtį, profesinius pasiekimus, išmoktas kalbas ir kita.
„Svarbu ir patiems būti aktyviems socialiniame tinkle. Idealu, jei patys reguliariai talpinate įrašus, kuriuose dalinatės profesinėmis įžvalgomis, pastebėjimais. Jei nenorite patys publikuoti žinučių „LinkedIn“, visada galite komentuoti kitų įrašus, dalyvauti diskusijose. Taip ne tik plėsite savo pažinčių ratą, bet ir atkreipsite į save darbuotojų ieškančių įmonių dėmesį“, – pataria H.Bivainienė.
Praktika rodo, kad darbo paieška palengvės, jei rodysite iniciatyvą bei patys susieksite su svajonių darbdaviu. „LinkedIn“ užmegzti tokį profesinį ryšį itin nesudėtinga.
Nusiteikite pozityviai
Nors naujo darbo paieškos gali užtrukti, labai svarbu pozityviai nusiteikti kelionei svajonių darbo link. Suprantama, kad aplinkybės ne visada gali būti palankios pokyčiams, o kartais ir patys galime pradėti dvejoti savo gebėjimais bei motyvacija. Vykite niūras mintis į šalį ir atminkite – įgyvendinti svajonę galima tik tada, jei svajone tiki.
„Darbo paieškai turime skirti pakankamai laiko ir jėgų. Vis dėlto ne mažiau svarbu pozityviai nusiteikti ir kiekvieną darbo pokalbį su galimu darbdaviu vertinti kaip naują patirtį, iš kurios mokomės, geriau pažįstame save bei tobulėjame. Juk niekada nežinome, kas mūsų laukia už kampo – galbūt nauja profesinė pažintis, o galbūt svajonių darbas“, – kalba H.Bivainienė, „Amston“ vadovė.