Svarbiausi reikmenys, kurių nederėtų plauti indaplovėje

Indaplovė. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Visi norime sutaupyti laiko. Būkime atviri – kas nori plauti indus, kai yra galimybė to nedaryti? Tačiau įdėjus kai kuriuos indus į indaplovę, galite prarasti daugiau laiko, pinigų ir tiesiog susierzinti.

Ko geriau nekrauti į indaplovę, sako elledecor.com:

1. Emaliuoti ketaus puodai ir keptuvės

Nors daugumą emaliuotų keptuvių galima plauti indaplovėse, įspėjame, kad reguliarus plovimas indaplovėje gali pažeisti emalį; be to, keletas žmonių pasiskundė dėl plovimo metu nuskilusio emalio.

2. Minkštojo plastiko indai

Pagrindinė taisyklė: jei negali į indą pilti karšto skysčio – nedėk jo į indaplovę. Bet koks minkštasis plastikas – ypač jogurto ar margarino indeliai, kuriuos norite išplauti ir panaudoti, turėtų būti plaunamas rankomis. (Be to, jei ant buteliuko parašyta, kad jį galima plauti indaplovėje, nereiškia, kad jo dangtelį taip pat galima plauti indaplovėje.)

3. Šefo peiliai

Aukšta indaplovės vandens temperatūra gali deformuoti ir pažeisti peilio geležtę.

4. Ketaus keptuvės

Vardan blynelių, nedėkite kelptuvių į indaplovę! Šios keptuvės ištrintos aliejumi, apsaugančių jas nuo rūdžių, o indaplovėje jis nusiplauna.

5. Gyvūnų indeliai

Galbūt naminių gyvūnų maisto indelių plovimas bei pridžiūvusio maisto šveitimas rankomis atrodo labai šlykštus užsiėmimas, indaplovėje jų plauti neverta.

6. Kiaurasamčiai

Emaliuoti kiaurasamčiai gali nuskilti, visai kaip emaliuotos ketaus keptuvės. Tačiau yra dar viena priežastis: kampuoti indai gali įpjauti indaplovės groteles – dėl to grotelės gali surūdyti.

7. Kelioniniai termopuodeliai

Nedėkite jų į indaplovę, net jei ant jų parašyta „Galima plauti indaplovėje“. Daugumoje termopuodelių tarp vidinio ir išorinio sluoksnių yra erdvė, todėl, kai toks puodelis plaunamas indaplovėje, toje erdvėje gali užsilikti vandens. Tai gali sukelti pelėsių kvapą, kuris niekada taip ir nebeišnyksta ir dėl kurio jūsų kava įgauna sudaužytų svajonių skonį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasigaminti tablečių indaplovėms

8. Pjaustymo lentutės

Dėl karščio ir vandens pjaustymo lentutė gali deformuotis ir suskilti. Kas dar blogiau – mėsos sultys gali patekti į tuos įskilimus, o tai didina riziką užkrėsti visą ant tos lentutės gaminamą maistą.

9. Viskas, kas paauksuota ar trapu

Karštis ir ploviklis gali nublukinti indų paauksavimus; jau nekalbame apie tai, kad indaplovės plovimų ciklo metu trapūs indai gali sudužti.

Skaitykite daugiau