Svečiuose pas Mūzą Rubackytę: istoriją menančios sienos, menas ir rožių dvelksmas

Per beveik dvidešimt pažinties metų šią žiemą Alainas Vilniuje lankosi 106-ą kartą / Augio Narmonto nuotrauka
Per beveik dvidešimt pažinties metų šią žiemą Alainas Vilniuje lankosi 106-ą kartą / Augio Narmonto nuotrauka
Valdas Puteikis
Šaltinis: Žmonės
2023-01-29 13:54
AA

Pianistė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Mūza RUBACKYTĖ (63) su sutuoktiniu medicinos profesoriumi Alainu GOLAY (67) per beveik dvidešimt bendro gyvenimo metų, intensyviai keliaudami, dažniausiai apsistoja vienuose iš trejų savo namų: Vilniuje, Paryžiuje arba Ženevoje. Kiekvienos iš šių erdvių kultūra ir istorija yra savitos, tačiau visas tris vienija bendras vardiklis – jose rasime fortepijoną, smuiką ir visose kvepia rožės.

„Su malonumu pakviesiu puodelio kavos ar taurės šampano Paryžiuje, tačiau turėsite palaistyti mano rožes, o jų terasoje, menančioje dar XIX amžiuje čia gyvenusio kompozitoriaus Hectoro Berliozo žingsnius, gausybė – ir pačių įvairiausių rūšių. O dabar kviečiu į mudviejų su Alainu namus Vilniuje“, – svetingumu dalijasi Mūza.

O kai po kelionių praveria savo vilniškių namų duris ar kai trumpam užsuka netikėtas svečias, pianistė visada po ranka turi gurmanišką kąsnelį. Tai – itin greitai paruošiamas idealus užkandis.

Fotogalerija iš įspūdingų Mūzos Rubackytės ir Alaino Golay namų Vilniuje bei gurmaniško užkandžio receptas – tik Žmonės.lt prenumeratoriams.

Į pirmą mano klausimą, ką iš būsto Vilniuje ji pirmiausia pasiimtų į negyvenamą salą, nė akimirkos nedvejodama atsako: