Per gaujų karą nušautas reperis C.Gambino: buvo laikomas viena didžiausių Švedijos hiphopo žvaigždžių

C.Gambino / Vidapress nuotr.
C.Gambino / Vidapress nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-06-06 08:35
AA

Geteborge per gaujų susišaudymą žuvo švedų reperis, kuris praėjusį mėnesį buvo pripažintas šalies metų hiphopo atlikėju, trečiadienį pranešė policija.

Kaukėtas 26-erių reperis „C.Gambino“, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Kararas Ramadanas ir kurio nereikėtų painioti su amerikiečių reperiu „Childish Gambino“, antradienio vakarą buvo nušautas automobilių stovėjimo aikštelėje, sakoma pranešime.

„Policija pradėjo tyrimą dėl žmogžudystės [...]. Sulaikytųjų nėra“, – nurodoma jame.

Policijos atstovė spaudai naujienų agentūrai AFP sakė, kad nužudymas „susijęs su gaujų konfliktu“, ir pridūrė, kad reperis „buvo žinomas policijai“.

Įvykio vietoje darytose nuotraukose matyti kulkų padarytos skylės stiklinėse automobilių stovėjimo aikštelės duryse.

Naujausias „C.Gambino“ kūrinys „Sista Gang“ buvo išleistas gegužės 31 dieną ir nuo to laiko populiarioje švedų „Spotify“ platformoje buvo perklausytas 700 tūkst. kartų.

„Spotify“ duomenimis, „C.Gambino“ dainos per mėnesį pritraukia apie milijoną klausytojų.

„Jis buvo viena didžiausių Švedijos hiphopo žvaigždžių“, – naujienų agentūrai TT sakė švedų repo ekspertas Petteris Hallenas. Jis pridūrė, kad reperio mirtis yra „skaudus smūgis Geteborgo ir visos Švedijos repo scenai“.

„Dar tragiškiau yra tai, kad pastaruoju metu jis nebeapsiribojo vien tik tamsiais kriminaliniais dalykais ir pradėjo skirti daugiau dėmesio santykiams ir jausmams“, – pasakojo P. Hallenas.

C.Gambino / Vidapress nuotr.

Kitas apdovanojimų pelnęs švedų reperis Einaras buvo nušautas 2021 metų spalį per gaujų konfliktą Stokholme.

Pastaraisiais metais Švedijoje vis sunkiau suvaldyti didėjantį gaujų smurtą, o susišaudymai ir sprogdinimai visoje šalyje dabar vyksta kone kiekvieną savaitę.

Iš pradžių gaujų smurtas buvo susijęs su narkotikų rinkos kontrole, tačiau pastaruoju metu vis dažniau kyla dėl konkurencijos ir noro atkeršyti.