Švedijos ambasadoje – ypatingas priėmimas: garsūs svečiai išreiškė palaikymą partnerystei

Priėmimas Švedijos ambasadoje – už partnerystę / Irmanto Gelūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienį vakare surengtas priėmimas, skirtas artėjančiai Tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją, transfobiją ir interseksizmą (IDAHOT). Lietuvos žymūs žmonės, politikai bei visuomenininkai rinkosi į renginį Švedijos ambasadoje, kur įsiamžino prie sienelės „Laikas partnerystei“.

„Švedijos vyriausybė yra pasiryžusi remti ir ginti LGBTIQ teises tiek namuose, tiek mūsų užsienio politikoje. Reiškiame savo tvirtą įsipareigojimą siekti lygybės visiems, kad visi žmonės turėtų galimybę vienodai naudotis savo žmogaus teisėmis be diskriminacijos“, – renginyje teigė Švedijos ambasados pirmoji sekretorė Tove Skagerwall.

„Visi mes – vyriausybės ir pavieniai piliečiai – turime prisidėti, kad LGBTIQ bendruomenės nariai jaustų saugumą ir aplinkos palaikymą, taip pat galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime. Tik pasirinkę įtrauktį vietoj netolerancijos, galime kovoti su stigma, padėti pašalinti kliūtis ir užtikrinti, kad kiekvienas LGBTIQ asmuo turėtų galimybę būti savimi“, – sakė laikinasis Kanados reikalų patikėtinis Lietuvoje Richard Martin-Nielsen.

Priėmimas surengtas Švedijos ir Kanados ambasadų bei Lietuvos žmogaus teisių centro iniciatyva. Priėmime dalyvavo Aušrinė Armonaitė, Aistė Diržiūtė, Nomeda Marčėnaitė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Rimantė Kulvinskytė, Agnė Jagelavičiūtė, Gediminas Jaunius,  ir kiti.

Fotogalerija:

Artėjant Tarptautinei dienai prieš homofobiją – priėmimas Švedijos ambasadoje (64 nuotr.)
+58

„Šią IDAHOT dieną pasitinkame su dideliu lūkesčiu politikams – pagaliau priimti partnerystės įstatymą. Tokio įstatymo LGBTIQ bendruomenė laukia daugiau nei 20 metų. Tačiau nebėra ko laukti  – partnerystės įstatymas yra lyderystės ir mūsų vakarietiškos tapatybės klausimas“, – sakė Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė. 

Prie renginio sveikintojų taip pat prisijungė ir režisierius Romas Zabarauskas bei aktorė Elžbietą Latėnaitė.

Romas Zabarauskas, Jūratė Juškaitė ir Elžbieta Latėnaitė / Irmanto Gelūno nuotr.

„Turime daug protingų žmonių Lietuvoje, kurie palaiko LGBTIQ piliečių siekį. Kreipiuosi būtent į jus – kalbėkite, veikite, raskite sprendimus. Šiandien kaip niekad svarbu pripažinti Lietuvos piliečių lygybę ir tai – ne vieno įstatymo klausimas. Turime kasdien išmokti švęsti savo įvairovę. Laikas partnerystei, laikas nebegyventi amžinose kabutėse, tarsi lauktume to pažadėto laiko, kai jau gyvensime iš tikrųjų. Gyventi reikia dabar“, – sakė Romas Zabarauskas.

„Man labai įdomu, kokia šalimi Lietuva būtų, jei greta pavyzdinės lyderystės raginant pasmerkti rusų vykdomą genocidą Ukrainoje, mes pademonstruotume lyderystę ir žmogaus teisių srityje. Kokia šalimi taptume, jei užuot bijoję žmonių skirtumų, išryškintume jų panašumus: laisvės, lygybės ir orumo siekį? Jei ryžtingai tartume „Taip“? „Taip“ – Partnerystei. „Taip“ – LGBTIQ lygiateisiškumui. „Taip“ – įvairiai, spalvingai, stipriai Lietuvai. Tikiu, kad mes tampame tokia šalimi“, – sakė Elžbieta Latėnaitė.

IDAHOT diena minima gegužės 17 dieną. 1990 m. šią dieną Pasaulio sveikatos organizacija pašalino homoseksualumą iš ligų ir sutrikimų sąrašo.

Skaitykite daugiau