Švedų reperė Joy: „Po mamos netekties, muzika man – tarsi terapija“

Saulius Baradinskas ir Joy / Pauliaus Butkaus nuotr.
Saulius Baradinskas ir Joy / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-24 16:57
AA

Joy Nirak Fikile M'Batha (27) arba tiesiog JOY repuoti pradėjo sulaukusi aštuoniolikos. Šis žanras jaunutei merginai tapo tramplinu į muzikos pasaulį. „Atsisveikinusi su man brangiais žmonėmis, į dainas sudėjau išgyvenimus“, – sako „Sapiens Music“ projekte sudalyvavusi atlikėja.

Įkvepiantis, atlikėjus iš visos Europos sujungiantis režisieriaus Sauliaus Baradinsko ir jo komandos projektas „Sapiens Music“, artėjant naujiems metams linkėjimus siunčia su stipriu švedų atlikėjos kūriniu.

Joy vardas melomanų širdyse įsirėžė, kai 2015 metais ji ėmė bendradarbiauti su reperiu iš Stokholmo Lorentz. Kartu įrašytas singlas Där dit vinden kommer plito kaip virusas. Vėliau Joy kartu dirbti teko su tokiais vardais kaip Linda Pira ir Timbuktu. Lietuviams moteris pristato dainą „En Sekund“ ir dalijasi savo mintimis apie Lietuvą bei čia ją sutikusius  nuoširdžius tautiečius.

Joy / Pauliaus Butkaus nuotr.

Kaip nusprendėte dalyvauti „Sapiens Music“ projekte?

Mano nuostabusis agentas pasiūlė. Atsiuntė kelis vaizdo įrašus ir iš karto sudomino netradicinis pateikimas bei formatas. Pamaniau, bus įdomi patirtis. 

Kiek jums buvo, kai pradėjote repuoti?

Gal 18 ar 19 metų.

Iki pirmųjų žingsnių į didžiąją sceną teko ilgai paplušėti?

Nežinau, manau, kad praleidau porą laiptelių. Nuo hobio iki darbo, kurį be galo mėgstu, viskas labai greitai išsirutuliojo. Dažnai susimąstau, jog ne aš priėmiau sprendimą sieti gyvenimą su muzika. Tai ji mane surado. Džiaugiuosi, kaip viskas susiklostė.

Joy / Pauliaus Butkaus nuotr.

Papasakokite apie lietuvių publikai pristatomą dainą.

Ją parašiau vienam švedų serialui „Tunna Blå Linjen“. Scenoje, kur panaudotas mano kūrinys, jaunuolis bando užbaigti savo gyvenimą. Su depresija, skaudžiais išgyvenimais esu susidūrusi ir pati, kai netekau mamos. Po jos netekties man muzika tapo it terapija. Esu praradusi nemažai artimų žmonių, tad ir rašydama kūrinį labai įsijaučiau, sudėjau širdį. Reikėtų išsakyti viską mylimiems žmonės dabar, nelaukti kitos dienos. Niekada nežinai, kuri bus paskutinė. Be jokios abejonės, tai – jautriausia mano daina.

Lietuvoje lankėtės pirmą kartą?

Taip. Pirmasis įspūdis, kad ten šalta ir tamsu. Bet... dėl viso to kalta žiema, argi ne? Kai pasivaikščiojau miesto gatvėmis ir susipažinau su „Sapiens Music“ komanda, nuotaika praskaidrėjo. Visi mane ypatingai palaiko. Noriu į Lietuvą sugrįžti, čia daug istorijos, graži architektūra.

Joy / Pauliaus butkaus nuotr.

Kokie šilčiausi prisiminimai išliko? 

Komanda! Meilė ir pasitikėjimas, kurių sulaukiau – dar ilgai liks atmintyje. Jaučiausi ypatingai. Man gyvenimo prasmė ir yra kelionės, pažintys, nauji potyriai. Muzika sujungia žmones iš viso pasaulio, visi kartu mes – galinga jėga.

JOY – „En Sekund“: