Sveikatinimasis sanatorijoje – ne tas pats, kas SPA: kas juos skiria ir kokie niuansai žmones vis dar painioja?

„Eglės sanatorijoje“  / Atstovų nuotr.
„Eglės sanatorijoje“ / Atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Kai pradedame jaustis pervargę, išsekę, dažniau sirguliuoti, stingame nuotaikos ar tiesiog pametame save tarp kasdienių pareigų ir atsakomybių, – štai tokiomis akimirkomis imame svajoti apie pabėgimą į SPA arba sanatoriją. Mintis sveikintina, tačiau svarbu suvokti šių dviejų opcijų skirtumus: juos suprasdami pasirinksite būtent tai, ko jums tuo metu labiausiai reikia ir atliepsite savo poreikius.

Dažnai žmonės, atvažiavę į sanatoriją, ją tapatina su SPA, išlaikydami lūkestį pratęsti savo patirtį. Nuo pat sukūrimo pradžios nesukritikuotas sanatorinis kurortinis gydymas yra subalansuotas skirtingų procedūrų derinys, kuris holistiškai veikia žmogaus fizinį ir emocinį kūną.

„Mums labai svarbu, kad žmonės suprastų, jog sanatorinis gydymas labai skiriasi nuo pavienių procedūrų, kurias dažnu atveju žmogus yra išbandęs SPA centruose, pavyzdžiui, masažo, kineziterapijos, vonių. Sanatorinis gydymas – yra visa apimanti gydymo programa, kompleksas“, – pasakoja „Eglės sanatorijos“ specialistai.

Kas sudaro sanatorinį gydymą?

Sanatorinis gydymas – tai kompleksinio gydymo programa, sudaryta siekiant visapusiškai gerinti žmogaus fizinę ir emocinę sveikatą, skatinant atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius. Tam reikalingos 3–6 skirtingos procedūros per dieną: kineziterapijos, masažo, mineralinės vonios / purvo, fizioterapijos ir relaksacijos. Neatsiejama sanatorinio gydymo dalis – natūralūs gamtiniai gydomieji veiksniai.

Sanatorinis gydymas, kitaip negu pavienės SPA procedūros, yra keletą apektų apimanti sveikatinimosi programa, kurios visuma ir derėjimas vienų komponentų su kitais ir sudaro visą gydymosi kompleksą. Čia svarbūs visi aspektai, nes vienas kita papildydami jie suteikia maksimalią naudą organizmui.

Lietuvos kurortus garsinantys natūralūs veiksniai sanatorijoje yra derinami su moderniomis šiuolaikinėmis technologijomis, inovatyvia įranga, masažu, kineziterapija, psichoterapija, ergoterapija ir fizioterapija.

„Eglės sanatorija“
„Eglės sanatorija“ / Atstovų nuotr.

Sanatorinis gydymas sudarytas iš:

  • Apgyvendinimo kurorte įsikūrusioje sanatorijoje, kuri yra apsupta pušų, gryno oro ir ramybės.

  • Dienotvarkės ir subalansuoto dienos režimo.

  • 3-6 skirtingų procedūrų iš 5 procedūrų grupių kiekvieną dieną.

  • Daug judėjimo.

  • Estetiškos, teigiamai veikiančios aplinkos: čia žmogų supa ne tik gamta, bet ir meno kūriniais išpuoštos estetiškos sanatorijos erdvės bei kultūriniai renginiai.

Sanatorijos gydomosios programos nuo pavienių SPA malonumų skiriasi tuo, kad po gydytojo konsultacijos kiekvienam asmeniui paskiriamos individualiai, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, nusiskundimus ir kitus subjektyvius asmeninius niuansus, todėl sanatorinis gydymas yra subalansuotas būtent jums ir jūsų tuo metu esamiems poreikiams patenkinti.

„Eglės sanatorija“
„Eglės sanatorija“ / Atstovų nuotr.

Pasirinkus bet kurią gydomąją programą, į ją visada įeina:

  • Gydytojo konsultacija.

  • 3–6 gydomosios procedūros (priklauso nuo pasirinktos programos ir gydytojo rekomendacijų)

  • 3 maitinimai per parą (švediškas stalas) ir užkandžių barai: priešpiečiai ir pavakariai (visuose maitinimuose apsilankymai neriboti).

  • Hidrorelaksacija kasdien.

  • Neriboti apsilankymai baseinų ir pirčių komplekse kiekvieną vakarą.

  • Mineralinis ir gėlas vanduo biuvetėje.

  • Papildomos grupinės treniruotės „Būk aktyvus“.

  • Laisvalaikio užsiėmimai (muzikos vakarai, tenisas, biliardas ir kt.).

  • Apgyvendinimas pasirinkto tipo kambaryje.

Prie visų sanatorijos programų nurodytos procedūros yra orientacinės: jas, kaip jau minėta, jums individualiai paskirs gydytojas, konsultacijos metu įvertinęs jūsų sveikatos būklę, atsižvelgdamas į procedūrų indikacijas ir kontraindikacijas.

Būtent šis niuansas sanatoriniame gydyme yra ypač svarbus, nes gydytojo konsultacija padės išsiaiškinti jūsų sveikatos būklę: ar galima skirti visas į programą įtrauktas gydomųjų procedūrų grupes, kurios procedūros būtų efektyviausios, atsižvelgus į jūsų išsakytus nusiskundimus.

Pavyzdžiui, jeigu jus kamuoja nugaros ar galvos skausmai, esate patyrę traumų, kankina nemiga ir panašiai. Tik įvertinęs jūsų sveikatos būklę gydytojas paskirs geriausiai tinkančias procedūras iš 5 skirtingų procedūrų grupių, pagal įsigytą gydomąją programą.

Visos procedūrų grupės yra vienodai svarbios ir tarpusavyje susijusios, todėl geriausią gydymo rezultatą galima pasiekti tik derinant visas procedūrų grupes: kineziterapijos, masažo, mineralinės vonios / purvo, fizioterapijos ir relaksacijos.

Tobulas rezultatas – tik sąmoningai priėmus sanatorijos modelį

Dvasinė gerovė yra būtina sveikatos gerovės sąlyga. Mūsų protas vystėsi taip, kad nebūtina būti tam tikrose situacijose – užtenka įsivaizduoti, jog kūne prasidėtų įvairūs procesai, kurie vyksta ir realybėje. Relaksacijos procedūros metu veikdami mintis, mes kuriame impulsus veikti, keičiame jausmus, emocijas, kūno pojūčius, galime pažvelgti į save iš šalies, pakurstyti smalsumą, „naujoko protą“ ir keisti save.

Būdami čia ir dabar patiriame dabarties akimirką, kuri padeda nurimti, susikaupti, nieko nevertinti, įsiklausyti į savo kūno pojūčius ir „įjungti“ organizme sveikimo procesus. Sąmoningai dalyvaujant procedūroje – ji turi stipriausią poveikį.

Taigi vykdami į sanatoriją ir siekdami maksimaliai geriausio rezultato nusiteikite, kad joje bus kitoks ritmas, turėsite susitelkti į save, kūno pojūčius, sąmoningai pabėgsite nuo triukšmo bei kitų dirgiklių. Tai, kaip priimsite procedūras ir leisite sau išbūti sanatorijos dienas tiesiogiai darys įtaką ir sveikatinimosi rezultatui. Jeigu esate pasiruošę iš tiesų save palepinti ir sustiprinti sveikatą – išbandykite sanatorijos programą ir pajuskite poveikį asmenine patirtimi.