Sveiki plaukai pavasarį: dovana, kuri padės mamai pasirūpinti savo plaukais

Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.
Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-04-20 15:09
AA

Šaltis, saulės ir vitaminų trūkumas, patiriamas stresas neigiamai veikia plaukų būklę, todėl pasibaigus šaltajam sezonui jie dažnai būna nusilpę. „Plaukai – gražiausias moters aksesuaras“, – šypsodamasi primena „Mad Beauty Squad“ įkūrėja, pripažinta plaukų meistrė Margarita Jakučinskaitė. Ji dalijasi patarimais, kaip išvengti sezoninio jų šoko ir ką galima padovanoti mamai artėjančios Motinos dienos proga, kad jos plaukai būtų sveiki bei gražūs.

Kodėl po žiemos plaukai atrodo nualinti? 

Dėl šilto ir šalto oro šoko, kurį kasdien patiriame vos išėjusios iš kambario į lauką, vėjo ir nuolatinio sąlyčio su viršutiniais drabužiais plaukai praranda lankstumą, blizgesį, net spalvą.

Dėl šalto oro sunkiau užsidaro plaukų žvyneliai, todėl drėgmė plaukuose neužsilaiko, jie dažniau ima pūstis ir netenka dalies naudingųjų medžiagų. Vitaminų ir mineralų stygius, stresas, prasta mityba, žalingi gyvenimo įpročiai taip pat daro įtaką padidėjusiam plaukų slinkimui ir sezoniniam jų nualinimui.

Kaip sustiprinti plaukus ir sustabdyti jų slinkimą? 

Vienintelė gyva plauko dalis yra šaknis, esanti plauko maišelyje – folikule. Jame „statybinis“ baltymas keratinas skatina ląsteles dalintis, o patį plauką augti. Norint pasirūpinti plaukais, pirmiausia reikia pradėti nuo tinkamos mitybos, kuri skatintų šio baltymo gaminimą.

Jei visgi mitybos sureguliuoti nepavyksta arba norisi greitesnio poveikio, patartina rinktis grožio papildus, kurių sudėtyje yra maistinių medžiagų, prisidedančių prie plaukų augimo: hidrolizuoto keratino, B grupės vitaminų, ypač biotino, seleno, cinko.

Kadangi organizme visi audiniai ir juose vykstantys procesai glaudžiai susiję, reikėtų nepamiršti pantoteno rūgšties ir vitamino B6, kurie užtikrina gerą emocinę mūsų būklę, bei antioksidantų, kurie apsaugo ląsteles (taip pat ir plaukų folikuluose esančias) nuo oksidacinės pažaidos.

Plaukų meistrė Margarita Jakučinskaitė

Kaip padėti plaukams išoriškai?

Matoma plaukų dalis – tai išaugusios suragėjusios negyvos ląstelės; jų stiprumas priklauso nuo maitinimo, kurį augdamos gavo iš šaknies. Jeigu plaukai jau nusilpo, šiuolaikinės priemonės leidžia pagerinti ar net atkurti jų būklę. Tokiu atveju plaukams reikia visko, ką jie prarado: drėkinamųjų šampūnų, kondicionierių, baltyminių kaukių, nenuplaunamų kondicionierių ir aliejų.

Visgi svarbu nepamiršti, jog, nesustiprinusios organizmo, gražių plaukų ilgai neišlaikysime. Tai, ką matome išorėje, yra rezultatas to, kaip rūpinamės savimi tiek iš vidaus, tiek išoriškai.

Meistrė rekomenduoja

„BIOCELL Hair Shots“ geriamasis keratinas su vitaminais, mineralais ir antioksidantais plaukams

„BIOCELL Hair Shots“ – maisto papildas, skirtas normaliai plaukų būklei bei pigmentacijai palaikyti, saugoti plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio, stabdyti slinkimą bei skatinti augimą. Jo pagrindas – hidrolizuotas keratinas su itin stipriais antioksidantais, vitaminais ir mineralais, skirtais plaukų grožiui puoselėti.

Keratinas – tai baltymas, kuris sudaro net 97 proc. plaukų struktūros ir yra „statybinė“ medžiaga, nuo kurios priklauso plaukų būklė. Cinkas, selenas ir biotinas padeda palaikyti normalią plaukų būklę. Varis padeda palaikyti plaukų pigmentaciją. Vartojant maisto papildą svarbu sveika ir subalansuota mityba. 

„BIOCELL Hair Shots“ ieškokite vaistinėse ir www.biocell.lt

„BIOCELL Hair Shots“