Švenčių organizatorė pataria: susikurkite ir dekoruokite advento vainiką namuose

Kaip namuose susikurti advento vainiką?
Šaltinis: Žmonės
AA

„Jeigu dabar nėra tiek progų puoštis patiems, puoškime savo namus“, – pataria Sandra Dainaravičienė, vestuvių ir renginių organizatorė.

S.Dainaravičienė šių metų šventėms siūlo advento vainikų puošimo dirbtuvėles, žinoma, virtualiai. Moteris pataria, kaip papuošimus pasidaryti patiems ir į savo namus atnešti šventinę nuotaiką.

Nors pati menininkė namuose mėgsta minimalizmą, visgi sako, jog per šventes jie turi blizgėti ir spindėti. Ypatinga aura kuria gerą nuotaiką.

Įmonės „Balti lapai“ steigėja Sandra Dainaravičienė teigia, jog šis jos hobis atsirado iš didelio noro bendrauti ir kurti žmonėms šventę, todėl nutarė  imtis virtualių pamokų bei pati pristatyti savus dekoruotus advento vainikus.

Advento vainikas

Dekoruotam vainikui pasidaryti jums reikės:

 1. Pačio vainiko – galima įsigyti jau paruoštą, nebent turite laiko ir galimybių patys susirinkti nulūžusių šakų ir susipinti.
 2. Karštų klijų pistoleto.
 3. Dekoravimo priemonių, puikiai tinka: džiovinti vaisiai, riešutai, uogytės, lapai, šakelės, giliukai, samanėlės, kankorėžiai, naminiai sausainiai, meduoliai, kalėdiniai eglutės žaisliukai, kaspinėliai.
Advento vainikas

Kaip pasidaryti šventinį dekoruotą vainiką namie:

 • Pirmiausia, priemones rekomenduojama susidėlioti ant vainiko
 • Drąsiai maišykite įvairias detales tarpusavyje, nebijokite improvizuoti
 • Kai jau turite patinkančią kompoziciją, tuomet galite pradėti klijavimo procesą
 • Klijus užtepkite ant daikto ir tuomet prilipinkite prie vainiko
 • Būkite atsargūs – klijai yra karšti
 • Rekomenduojama karštą klijų pistoletą pasidėti ant lentelės, nes klijai bėga;
 • Kai jau pasigaminsite vainiką, į vidų įsidėkite žvakę. Rekomenduoju įsidėti tokią, kuri yra stikle. Tradiciškai ant vainiko dedamos 4 žvakės
 • Vainikui, skirtam kabinti ant durų, įtaisykite vielutę
 • Vainiką apipurkškite plaukų laku, kad vėliau jį patalpinus į dėžutę, būtų tinkamas ir kitais metais (ypač pagamintas iš kenio šakų)
 • Galite vainikus pakvėpinti  – jie skleis malonų kalėdinį kvapą
 • Vainiką galite puošti ir lemputėmis
Advento vainikas

Menininkė teigia, jog tendencijos čia negalioja, darykite tokį, koks patinka, koks tinka prie jūsų namų ar nuotaikos. Žinoma, visada laimi natūralios, pačių rastos, pagamintos ar prikeltos naujam gyvenimui priemonės.

„Nebijokite puošti namų! Nepamirškite lempučių. Jeigu ir esate minimalistas, nebijokite per Kalėdas būti drąsus ir blizgantis“, – sako Sandra Dainaravičienė.

Susikurkite vainiko ar eglutės įžiebimo šventę, eikite kartu rinkti dekoravimui skirtų priemonių! Tegul šventės būna jaukios.

Truputis istorijos:

Šie šventiniai vainikai vadinami advento vainikais. Pirmą kartą jie buvo nupinti XIX a. Hamburge. Vienas evangelikų pastorius nutarė švenčių laukimą beglobiams vaikams padaryti labiau mielą, tad sugalvojo, jog kiekvieną dieną vaikai turi uždegti po žvakę. Vėliau vainiką nutartą dekoruoti žaliomis eglės šakomis, kas simbolizuoja gyvybę. Tad ant pirmųjų vainikų būdavo net 24 žvakės, o vėliau liko tik 4 žvakių tradicija – ji žymi keturis advento sekmadienius. Vėliau tradiciją išpopuliarėjo po visą pasaulį, ypač prie to prisidėjo popiežius Jonas Paulius II, nes vainikas buvo puošiamas Šv. Petro aikštėje. Dabar vainikai turi įvairias interpretacijas ir žmonės dažnai nebedega visų žvakių, laiko šventinį vainiką labiau dekoro priemone nei advento simboliu.

Skaitykite daugiau