Šventinės garsenybių tradicijos: Vasario 16-ąją žaidžia žaidimus, kepa blynus, verda cepelinus

Rūta Mikelkevičiūtė, Vitalijus Cololo, Oksana Pikul-Jasaitienė ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Žmonės.lt ir Vytauto Dranginio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antradienį, vasario 16-ąją, šalyje švenčiama Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Žmonės.lt pašnekovai atviravo, kaip pažymi šią dieną.

Televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė Žmonės.lt pasakojo, kad kiekvieną valstybinę šventę savo šeimoje mini su didžiuliu užsidegimu ir jau turi tradicijų. 

„Visas tokias šventes – Lietuvai brangias ir svarbias – mes švenčiame. Labai norisi parodyti savo vaikams, kaip svarbu mylėti savo tautą, savo šalį. Per tokias šventes mano vyras keliasi labai anksti – paryčiais iškelia vėliavą, tai daro kartu su dukra. Mūsų sūnui dabar dar vos du mėnesiai, bet pro langą jam vis tiek parodysime vėliavą. Ją jis pamatys pirmąkart!

Be to, turime ir dar vieną šiokią tokią tradiciją: per tokias šventes mano vyras kaskart kepa blynus. Kepa taip, kaip darydavo jo tėtis… Receptas eina iš kartos į kartą, tai dideli, „vyriški“ blynai, jie labai patinka vaikams. O vakare galbūt eisime į miestą paklausyti šventinio koncerto, tik dar nesame tiksliai apsisprendę, nes Jonukas labai mažiukas. Šventę paminime visada, diena nuo pat ryto būna labai patriotiška“, – pasakoja R.Mikelkevičiūtė. 

Rūta Mikelkevičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„G&G Sindikato“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras visuomet puoselėja patriotiškumą ir meilę tėvynei. Todėl jis sako nesuprantantis tų, kurie tokioms dienoms kaip Vasario 16-oji lieka abejingi.

„Tiems, kurie galvoja, kad ši šventė nėra svarbi, neturiu ką pasakyti. Visuomet švenčiu, švenčiame su visa šeima. Tiesiog vaikštome po miestą, dalyvaujame renginiuose, džiaugiamės švente. Tas vienybės jausmas labai svarbus“, – kalbėjo Svaras.

Pasak muzikanto, labai svarbu jaunajai kartai priminti apie svarbias Lietuvai šventes, o skiepyti meilę šaliai turi tėvai ir tą jie savo vaikams turi daryti nuo mažų dienų.

Šiemet Svaras Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sutiks Estijoje. Jis dalyvauja Baltijos šalių karių žiemos žaidynėse, kur išvyko drauge su Lietuvos kariuomenės ledo ritulio rinktine.

Rūta Mikelkevičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šiuo metu Sicilijoje gyvenanti Oksana Pikul-Jasaitienė Vasario 16-ąją pasitiks kitaip nei įprasta – toli nuo gimtojo krašto, nuo šeimos, artimųjų. 

„Gyvendama svečioje šalyje nejučiomis imu ilgėtis Lietuvos, draugų, artimųjų. Be to, šią dieną gimė mano brolis, todėl ji man dar ypatingesnė. Būtinai švęsime Vasario 16-ąją šeimoje, gaminsime cepelinus! Lietuviškas patiekalas tokią dieną mums praskaidrins gimtinės ilgesio nuotaiką“, – kalbėjo Oksana.

Rūta Mikelkevičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Humoristas Vitalijus Cololo sako, kad Vasario 16-oji jam ir jo šeimai yra labai svarbi.

„Be abejo, švenčiu. Tik, deja, šįkart per Vasario 16-ąją nesusitiksiu su šeima – liksiu Vilniuje, nes laukia filmavimas. Tačiau žadu nueiti prie Gedimino pilies ir paminėti šią dieną. O paprastai Vasario 16-ąją mes leidžiame kartu visa šeima, pažiūrime filmus, pažaidžiame žaidimą, kuriame užduodame vienas kitam klausimus apie Lietuvą. Tai jau kone šeimos tradicija“, – pasakojo V.Cololo.

Rūta Mikelkevičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau