T.Dirgėla – apie „stand up“ vaikams ir tėvams turą: „Tikiuosi, ribos tarp pokšto ir siaubo neperžengiau“

Tomas Dirgėla / Jono Petronio nuotr.
Tomas Dirgėla / Jono Petronio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Populiariausias Lietuvos vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, nevengiantis humoro tiek savo knygose, tiek ir socialinių tinklų įrašuose, rengia jau antrąjį stand up komedijos turą vaikams ir tėvams „Kaip išleisti daugiau: patarimai visai šeimai“. Jau gruodžio 11–15 dienomis, penkiuose Lietuvos miestuose – Panevėžyje, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune.

T.Dirgėla nuolat stebina naujomis ir neįprastomis įdėjomis – neretai meta iššūkį sau ir rašo knygas neįprastose vietose: maisto prekių ar baldų parduotuvėse, mobiliųjų operatorių salonuose, prekybos centruose ar kavinių vitrinose, o ką bekalbėti apie bene vienintelę pasaulyje vaikų rašytojų muzikos grupę „Knygų vaikai“. Dar vienas iššūkis – tai stand up vaikams bei tėvams, su nauja programa T.Dirgėla sugrįžta lygiai po metų. Ypatinga šio turo proga – ką tik pasirodė vaikų mylimų detektyvų Domo ir Tomo 13-oji istorija „Dingusių mandarinų byla“.

Tomai, leidiesi jau į antrą stand up turą po Lietuvą. Ar jau galime vadinti tave ne tik rašytoju, bet ir komiku?

Aš visada laikausi nuomonės, kad žmogus vienos ar kitos profesijos atstovu gali vadintis tada, kai iš to uždirba, kai tai nebėra tik hobis. Nuo pernai vykusio turo „Skaitymas kenkia medžiams“ iki dabar turėjau beveik 10 papildomų pasirodymų tiek festivaliuose, tiek kituose projektuose, ir tai dariau tikrai ne už ačiū. O ir su nauja programa kitiems metams turiu nemažai planų. Tuo labiau, kad humoro perpildytos ir mano knygos, ir instagramo turinys… Viską sudėjus, manau, kad negalite.

Tomas Dirgėla
Tomas Dirgėla / G.Kavaliauskaitės nuotr.

Juokas tau nesvetimas, kaip ir tavo skaitytojams, bet pradanginti mandarinus švenčių metu gali pasirodyti kiek per rimtas pokštas, nemanai?

Taip, su naujausia Domo ir Tomo serijos knyga kiek perspaudžiau. Juk už mandarinus, dingusius nuo Kalėdų stalo, baisiau gali būti nebent dingę silkės patalai arba visus metus lauktos dovanos. Bet labai tikiuosi, kad tos ribos tarp pokšto ir siaubo peržengęs nebūsiu.

Pavadinimas sufleruoja, kad šį kartą turas bus skirtas svarbiam klausimui – kaip išleisti daugiau. Ar žadi dalytis savo ilgamete pinigų leidimo patirtimi? Kokį brangiausią dalyką esi įsigijęs, dėl kurio vėliau teko graužtis?

Kiek pamenu save vaikystėje, tikslingai brendau iki šio žingsnio – šviesti žmones patarimais, kaip išleisti daugiau. Vos gavęs litą ar namie radęs užkritusią monetą tuoj bėgdavau prie Palangos autobusų stoties kioskų ir praleisdavau ilgas valandas apžiūrinėdamas vitrinas. Vėliau supratau, kad norėdamas išleisti kuo daugiau pinigų, turiu jų ir kuo daugiau turėti, tad skolindavausi iš draugų ir iš karto nueidavau į artimiausią parduotuvę. Taip pat pasidalinsiu ir savo verslo patirtimi – nuo penkerių metų pardavinėdavau vandenį praeiviams, o jie man sumokėdavo, bet vandens neimdavo. Kodėl? Visa paslaptis – ne pirmo švarumo plastikinis butelis. Tiek apie šį, tiek apie kitus auksinius patarimus ir papasakosiu.

Kalbant apie mano brangiausią pirkinį, dėl kurio paskui graužiausi – tai masažinė kojų vonelė su radijo imtuvu, kurią pirkau iš TV parduotuvės. Buvo liūdna, nes pasirodo kairiajai kojai turėjau užsisakyti atskirą.

Tomas Dirgėla
Tomas Dirgėla / Lauros Vansevičienės nuotr.

Nebijai, kad tėvai išsigąs stand upo temos, nes vaikai ir taip ne patys taupiausi šios planetos gyventojai?

Būtent dėl šios priežasties į šiuos pasirodymus nekviečiau savo šeimos.

O ar esi apie save girdėjęs kokią juokingą istoriją?

Manau, dabar ne vieta ir ne metas juokauti.

Tomas Dirgėla laukia visų savo skaitytojų: gruodžio 11 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Gruodžio 12 d.18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gruodžio 13 d. 17.30 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Gruodžio 14 d. 18.00 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Gruodžio 15 d. 18.00 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje.