Tadas Rimgaila – apie savo muzikinį kūrinį, skirtą mirusiam tėčiui: „Anuomet reikėjo išsiverkti“

Tadas Rimgaila / Gabijos Monikos Vainiutės („Silk&kisses“) nuotr.
Tadas Rimgaila / Gabijos Monikos Vainiutės („Silk&kisses“) nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-11-20 20:03
AA

Renginių vedėjas, buvęs grupės „Džentelmenai“ narys Tadas Rimgaila praėjusiais metais savo muzikos gerbėjams pristatė kūrinį, kuris atsirado po jam brangaus žmogaus netekties. „Šios dainos atsiradimo istorija iš pirmo žvilgsnio paprasta, bet iš tiesų ji tuopat metu ir sudėtinga“, – portalui Žmonės.lt sako Tadas Rimgaila, tik dabar išdrįsęs atverti širdį.

T.Rimgaila prisimena, kai prieš septynerius metus netekus tėčio, jam reikėjo susirinkti jo daiktus. Tarp jų jis ir rado mažą užrašų knygelę. 

„Joje buvo apstu citatų, eilėraščių, išsireiškimų. Mano amžiną atilsį tėvelis mėgo daug skaityti. Kas jam užstrigdavo – užsirašydavo. Būtent jo užrašinėje aš ir radau poeto Juozo Macevičiaus žodžius. Tąkart tiesiog galvojau, kad tai tėvelio sukurtos eilės. Jas skaitydamas verkiau krokodilo ašaromis“, – prisimena T.Rimgaila. 

Tuomet žinomam vyrui atrodė, jog žodžiai asmeniškai skirti būtent jam, išgyvenamai situacijai. 

Tik po kurio laiko Tadas sužinojo, kad jo perskaitytas tekstas – žinomo poeto.

„Dabar manau, jog eilėraštis tinka visiems, nes daugelis iš mūsų nesusimąstome, kad kažkas mūsų laukia, o kartais būna net per vėlu. Anuomet reikėjo tiesiog išsiverkti, pabūti tik su savimi. Taigi, nieko daugiau nedariau kaip tik brazdinau gitarą, rašiau pats, ėmiau tekstus iš tos mažos knygutės.

Tadas Rimgaila / Gabijos Monikos Vainiutės („Silk&kisses“) nuotr.

Tiesa, priedainio tekstą irgi radau joje, bet nežinau, kas autorius. Tokia toji dainos atsiradimo istorija. Kurį laiką kūrinys tiesiog dulkėjo mano galvoje, tik prieš metus nusprendžiau, kad reiktų ją reiktų įrašyti studijoje, tai ir įgyvendinau, labai to norėjau, galbūt ji kažkam patiks“, – portalui Žmonės.lt sako Tadas.

Anot T.Rimgailos, muzika jo gyvenime niekada nebuvo nustumta į šalį.

„Muzikuoju daug, tiesa, dalijuosi ne savo kūrybos dainomis, aš – ne kompozitorius“, – prisipažįsta jis ir kviečia visus pasiklausyti jautraus kūrinio.

Tadas Rimgaila / Gabijos Monikos Vainiutės („Silk&kisses“) nuotr.