Režisierius Tadas Vidmantas su žmona Lina grįžta į Lietuvą. Kovą jiedu ketina susikrauti lagaminus ir palikti Londone ne vienerius metus kurtą gyvenimą.
„Labai gerai kažkur svetur pagyventi, kad galėtum palyginti, suprasti ir parsivežti naujų idėjų, nuomonių, įžvalgų. Jei turim galimybę keliauti, reikia tai daryti, reikia judėti ir kaupti patirtį, prisiminimus“, – 15min sakė Tadas.
Į Londoną gyventi pora persikraustė 2010-aisiais. Ten Lina ėmė studijuoti kosmetologijos mokslus, vėliau rado darbą, todėl metams bėgant įsitvirtinti sekėsi vis geriau, šiuo metu vadovauja Vakarų Londono Dermatologijos klinikai. Pats Tadas į Lietuvą grįždavo dažniau – tai vieni, tai kiti projektai jį atgindavo į gimtąją šalį, todėl teko nemažai skraidyti.
„Aš niekuomet iki galo taip ir nenusėdau Londone. Nors gyvenau ten, daugiau dalykų dariau Lietuvoje. Pernai ėmėme svarstyti, kad jau vėl laikas kažką keisti gyvenime“, – 15min apie pasirinkimo grįžti į gimtąją šalį motyvus kalbėjo režisierius.
Tadas sako, kad jį parskristi į Vilnių pastūmėjo naujai atsivėrusios galimybės kurti filmus. Esą su kinu susijusių pasiūlymų vis daugėja, o „Gautas iškvietimas“ buvo tik naujo kelio pradžia.
Ir nors iki atsikraustymo liko dar porą mėnesių, Tadas sako jau dabar su nekantrumu laukiantis kovo mėnesio.
„Prieš išvykstant į Londoną tikrai jaudinausi, kažkoks stresas buvo, nes vykau į naują, nematytą šalį ir daug didesnį miestą, bet dabar grįžimo į Lietuvą labai laukiam. Puikiai ją pažįstame, žinome, kur gyvensim, ką veiksim. Tai nėra desperatiškas sprendimas, jis apgalvotas, todėl žinom, kad neprapulsim“, – sakė Tadas.
Londone praleistus metus režisierius vadina įdomia ir naudinga patirtimi. Šis miestas jį iki šiol žavi savo didybe, grožiu – to jis, sako, net pasiilgsiantis. „Ten žmonės daugiau ir dažniau šypsosi, žiemos nešaltos, šiemet dar nesnigo ir nebuvo minuso. Ten ir galimybės mokytis kitos – į Lietuvą retai kada atvyksta žinomi scenaristai ir režisieriai vesti kursų, o Londone tokių labai daug aplankiau, daug išmokau“, – pasakojo jis.
Tačiau nepaisant to, Lietuvą jis vis tiek vadina savo namais, todėl grįžti čia – visuomet gera.