Tadas Vidmantas su žmona Lina pristatė filmą „Babaužiukai“: premjeroje – ir garsūs veidai

Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Balandžio mėnesį pirmagimio susilaukę režisierius Tadas Vidmantas su žmona Lina Vidmante ne tik mėgaujasi tėvyste, bet ir pristato bendrą kūrinį – animacinį filmą visai šeimai „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“. Į išankstinę premjerą antradienio vakarą rinkosi filmą įgarsinusios žvaigždės ir kviestiniai svečiai.

Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ premjera rugpjūčio 2-osios vakarą vyko kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Išankstinėje premjeroje dalyvavo filmo kūrėjai ir savo balsus personažams paskolinę aktoriai bei atlikėjai Marius Repšys, Donata Virbilaitė, Gabrielė Malinauskaitė-Rudzienė ir kiti.

Premjeroje pasirodė ir kviestiniai svečiai, tarp jų – Beata Nicholson, į premjerą atvykusi kartu su savo mažąja atžala. Taip pat dainininko Pauliaus Bagdanavičiaus visa šeima. O kaip kitaip – juk filmas skirtas visai šeimai!

Beata Nicholson / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Paulius Bagdanavičius su žmona Lina ir vaikais / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Lietuvių kūrybos animaciniai filmai yra retas reiškinys, o režisieriui T.Vidmantui – tai pirmasis toks kūrinys karjeroje.

Kartu su žmona Lina „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ pristatantis Tadas Vidmantas pasakojo, kad idėja imtis šio projekto kilo supratus, jog Lietuvoje labai stinga animacinių filmų.

„Kine tokio filmo vaikams gal išvis dar nėra buvę. Animacija man visada buvo širdžiai artimas ir mielas žanras, praeity esu sukūręs ne vieną animacinę reklamą. Animacija dar labiau išlaisvina ir lavina fantaziją. Tiek kūrėjui, tiek žiūrovui“, – apie naują kūrinį kalbėjo T.Vidmantas.

Lina Vidmantė, Tadas Vidmantas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Anot režisieriaus, filmo kūrybinis procesas truko kiek daugiau nei dvejus metus. „Animacija yra labiau laikui imlus žanras nei vaidybiniai filmai. O turbūt didžiausias iššūkis buvo išgauti geriausią kokybę su turimais resursais. Vaizdo prasme „Babaužiukams“ toli iki Holivudo animacijos, bet tai atperkama turiniu, istorijomis ir šviesiomis, gražiomis emocijomis“, – dalijosi režisierius.

Balandžio mėnesį pirmagimio susilaukęs T.Vidmantas neslėpė – su žmona Lina stengėsi sukurti tokį animacinį filmą, kurį kiek vėliau galėtų žiūrėti ir jųdviejų sūnus Benas.

„Nors jam dar gerokai per anksti žiūrėti filmukus, stengėmės sukurti tokias istorijas, kad jis vėliau galėtų ne tik smagiai laiką praleisti, bet ir kažko naudingo išmokti. Filmuke vaikams pasakojame apie tai, kad gyvenime teks sutikti pačių įvairiausių personažų – vieni bus malonūs, kiti ne, bet visi turi priežasčių, kodėl yra vienokie arba kitokie. „Babaužiukai“ mokys gerumo, draugystės, bendravimo. Šie įgūdžiai labai praverčia gyvenime“, – mintimis dalijosi T.Vidmantas.

Fotogalerija:

Režisierius Tadas Vidmantas pristatė naujausią savo kūrinį „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ (19 nuotr.)
+13

Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ herojus įgarsino ir pats režisierius kartu su būriu Lietuvos aktorių. „Babaužiukuose“ vaidina: Agnė Levickaitė, Martyna Gedvilaitė, Oleg Mackevič, Tadas Vidmantas, Donata Virbilaitė, Gabrielė Rudzienė, Tautrimas Rupulevičius, Deividas Breivė, Rūta Švipaitė-Pocė, Marius Repšys, Mindaugas Ancevičius, Vainius Sodeika, Donatas Medzevičius, Stasys Baltakis.

„Babaužiukai“ ekranus išvys jau rugpjūčio 5 dieną ir bus rodomi visoje Lietuvoje.

Skaitykite daugiau