„Alio, kada?!“ Juozą Statkevičių įsiutino tai, ką jis išvydo Palangoje

Garsus Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius, kaip ir daugelis lietuvių, per Jonines apsilankė Palangoje. Visgi itin atvirai nuomonę reiškiantis vyras neslėpė nusivylimo ir turėjo nemažai priekaištų populiariausiam Lietuvos kurortui.
Apie pastebėtas problemas J.Statkevičius prabilo socialiniame tinkle „Instagram“, kur pirštu bedė į, jo nuomone, pačius didžiausius pajūrio trūkumus.
„Ką gi, Joninės, vidurvasaris, Palangoj nieko naujo – dušų nėra paplūdimyje, suoliukai sumažinti, vyresniems žmonėms atsisėsti neįmanoma. Tikiuosi, kad atvažiuos daugiau išoperuotais klubais ir keliais, kad pakeltų skandalą mūsų tam merui“, – savo sekėjams kalbėjo dizaineris.
Jis atkreipė dėmesį į tai, kad garsiajam Lietuvos kurortui labiausiai trūksta rūpesčio pačiu pajūriu, o ne naujomis statybomis.
„Palanga vis dėlto ne statiniai ir ne gatvelės, ir ne stikliniai namai vienas prie kito be atstumų. Palanga vis dėlto – jūra, dušai, tualetai ir pliažas. Rūpinkitės pliažu, čia saulės kurortas, o žiemą nieks čia nevažiuoja“, – teigė žinomas vyras.
J.Statkevičius nepraleido progos paminėti ir jau daugelį metų poilsiautojams besikandžiojančių Palangos kainų.
„Ir šiaip čia labai brangu, žymiai pigiau Italijoje. Šitą garantuoju ir žinau 100 procentų. Vienai dienai atvažiavau, vakar kaip tik Joninės, ir saulė pašvietė 2 minutes. Atėjau į pliažą – saulė, vėjas“, – apmaudo neslėpė jis.
Naujienų portalui Žmonės.lt susisiekus su Juozu, dizaineris sutiko situaciją pakomentuoti dar plačiau. Jis neslėpė pykčio dėl valdininkų požiūrio į paprastus žmones bei reabilitacijos pacientus.
„Aš būnu vyrų pliaže, kad nereiktų fotkintis su gerbėjais. Nors Palangoje yra reabilitacijos centrų, tačiau suoliukų nėra, maža to, nėra dušų, o visi poilsiautojai žino, kad jūros vanduo nešvarus! Kodėl jų nepadaryt? Ar taip sunku? Liepojoje yra, o pas mus ne! Kodėl! Kodėl stiklo namai dygsta kaip grybai be saugaus atstumo! Žodžiu, gėda Palangos merui!“ – rėžė J.Statkevičius.
Dizainerio teigimu, infrastruktūros trūkumas prie jūros – sunkiai protu suvokiamas apsileidimas. Pasak jo, atostogos pajūryje nėra skirtos vien tik linksmintis mėgstančiam jaunimui.
„Palangoje svarbiausia pajūris, pliažas, dušai, tualetai, pačiam pliaže – suoliukai būtini! Kodėl šitiek metų nėra! Žmonės su sąnarių, klubų, kelių problemom, jiems reik prisėst! Kai jums išoperuos, ar bus malonu, kai nėra kur atsisėsti pajūryje, kaip šitaip nesuprast! Ne vien jaunimas, ir šokiai, ir gėrimai! Alio, kada Palanga pasirūpins poilsiautojais!“ – piktinosi vyras.
Dizaineris tikina kasdien girdintis daugybę panašių žmonių nusiskundimų, tačiau jį stebina vietos valdžios apatija.
„Aš kas dieną išklausau daugybės žmonių! Bet aš ne Palangos savivaldybės atstovas, ten pilna feikinių darbuotojų, jie nieko nedaro ir net nemato, ko trūksta, o atlyginimus gauna! Nusibodo toks durninimas! Ne visi gali važiuot į užsienį! Kodėl negalima padaryt bent kaip tarybiniais laikais! Dabar vaidiname europiečius, o elementarių patogumų nėra! Ir šiaip pavargau visus judint, nusibodo. Jeigu jums gerai, tai dėl manęs nedarykite! Bet yra tėvai, seneliai, žmonės iš reabilitacijos! Laukiame suoliukų! Ačiū, kad jūs neabejingi, dėkui!! Šiaip nusibodo prašinėt, valdininkai tam ir yra, kad vykdytų visuomenės norus! Dabar toks vaizdas, kad kurti ir akli! Apsimeskite toliau, bet suoliukai – būtini ir jų turi būti daug! Ačiū jums!“ – portalui Žmonės.lt emocingai kalbėjo dizaineris.
J.Statkevičius pateikė ir konkretų siūlymą, kaip kurorto vadovas galėtų asmeniškai išspręsti šią problemą.
„Manau, kad Palangos meras labai turtingas žmogus! Ir gali padovanot miestui 1000 suoliukų! Būtina, kad pliaže būtų kas 100 metrų suoliukai“, – teigė jis.


