Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones

Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.
Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-08-17 15:57
AA

Tvarus turizmas yra naujas madingas žodis: branginkite savo laiką ir keliones praleiskite prasmingiau bei vertingiau nei iki šiol. Patirkite naujų kelionių įspūdžių, kurie bus įsimintini ne tik jums, bet ir vertingi vietos bendruomenėms bei aplinkai. Viena iš geriausių tvaraus turizmo pasirinkimų yra Tailandas, kuris įsipareigojo skatinti aplinką tausojančias keliones, mažinančias anglies dvideginio emisiją ir kartu prisidedančias prie vietinių žmonių gerbūvio. 2024 metais Tailandas tikisi sulaukti 35 milijonų užsienio turistų ir įgyvendinti 200 milijonų vietinių kelionių.

Atraskite kelionių galimybes Tailande

Šiais metais paskelbta, kad Tailando turizmo sektoriuje bus įgyvendinta 17 tvaraus turizmo tikslų, prisidedančių prie darnaus vystymosi. Tai apima švietimo ir turizmo ryšį, turizmo pramonės žmogiškųjų išteklių įgūdžius, idėjų integraciją, vietinių maisto produktų naudojimą ir atliekų tvarkymą.

Ypač svarbios strategijos, skatinančios tvarias kryptis kartu su vietos bendruomenėmis. Siekiant sumažinti poveikį aplinkai, svarbu skatinti turistus mažinti anglies dvideginio emisiją.

2024 m. Tailando turizmas numato transformuotis į tvarias keliones, aukštesnį ekosistemų vystymo lygį.

2024 m. Tailando turizmas numato transformuotis į tvarias keliones, aukštesnį ekosistemų vystymo lygį, tapti mažiau priklausomas nuo turistų skaičiaus, labiau orientuotis į turistų išlaidų didinimą, bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, sukurti pusiausvyrą tarp ekonominės, socialinės, aplinkos gerovės ir žmogaus išminties.

Tailando tvaraus turizmo Top kryptys

Tailandas yra viena iš geriausių šalių renkantis žaliąjį turizmą. Štai kelios vietovės, patekusios į pasaulio tvariausių krypčių Top 100. Koh Mak – viena iš keturių didžiausių Tailando salų, kurioje rasite gražias įlankas, krištolinį mėlyną vandenį ir baltą smėlį. Sala garsėja ir tuo, kaip vietiniai gyventojai rūpinasi aplinka – jie transformavo salos turizmą į tvarų keliavimo būdą, saugantį gamtos turtus. Gyventojai sumažino anglies dvideginio emisiją atsisakę importinių prekių ir jas pakeitę vietinių užaugintomis daržovėmis, vaisias bei jūros gėrybėmis. Saloje fiksuojami taršos pėdsakai, naudojama atsinaujinanti energija – saulės baterijos, važinėjama mažai taršiomis mašinomis, įdiegta atliekų tvarkymo sistema.

Ką veikti?

 • Nardykite;
 • deginkitės paplūdimiuose;
 • lankykite vaismedžių ir kaučiukmedžių plantacijas;
 • plaukite kateriais į kitas salas;
 • ragaukite vietos žvejų sugautų jūros gėrybių.

Kita įdomi vieta yra Huay Pu Keng kaimas Mae Hong Son provincijoje, kuriame gyvena keturios etninės grupės, iš viso 300 žmonių, 56 namų ūkiai. Tai bendruomeniškas gyvenimas, paremtas paprastumu ir svetingumu. Tai sukūrė stiprią kultūrą, kuri apsaugo aplinką ir išlaiko vietos tradicijas, tobulina amatus, padeda turistams įgyti pozityvios patirties ir kartu paremti vietos ekonomiką.

Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.

Ką veikti?

 • Susipažinkite, kaip gimsta tradiciniai rankdarbiai: pinti krepšiai, drožtos medinės lėlės, kaltos žalvarinės apyrankės, tradiciniai muzikos instrumentai;
 • vaikščiokite pėsčiųjų takais natūralioje gamtoje;
 • susipažinkite su kaimo vietos papročiais ir architektūra.

Tvari veikla padeda išsaugoti medžius

Tailandas įsipareigojo siekti atsakingo ir tvaraus turizmo, nes tai raktas į gamtos išteklių, kultūros ir bendruomenių išsaugojimą. „Prasmingų kelionių“ kampanija skatina turistus elgtis socialiai atsakingai, saugoti gamtą ir remti vietos bendruomenes. Ši kampanija per metus padėjo išsaugoti per 100 tūkst. didelių medžių.

Kaip galiu prisidėti?

Per platformą „Socialgiver“ keliautojai gali užsisakyti viešbučius, restoranus, spa paslaugas ir prisidėti prie teigiamo poveikio aplinkai. Pusę turistų išleidžiamos sumos bus pervesta „Didelių medžių“ fondui.

„Socialgiver“ skelbia, kad kiekvienas, svajojantis apie geresnį gyvenimo būdą, keliavimą harmonijoje su gamta gali padaryti teigiamą poveikį aplinkai papildomai nieko nemokėdamas.

Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.

Saugodami gamtą keliaukite traukiniu

Keliavimas traukiniu tampa vis labiau patrauklus tiems, kurie rūpinasi gamtos išsaugojimu ir nenori gaišti laiko oro uostuose.

Yra keturios kryptys, kuriomis galite keliauti iš Bankoko pirma, antra ir trečia klase. Daugiausia komforto pirmos klasės vagonuose su kondicionieriumi, bet negalėsite atidaryti lango, jei norėsite nufotografuoti gražų kraštovaizdį. Mėgstantiems fotografuoti geriau rinktis antrą klasę su ventiliatoriais. Trečia klasė nėra komfortiška, nes tvanku, dažniausiai įrengti mediniai suolai – po kelių valandų kelionės sėdėsite su šlapiais marškinėliais, bet važiuosite pigiau.

Eko turizmas vietos bendruomenėse

Ban Na Ton Chan – 200 metų amžiaus kaimelis Sukhothai provincijoje, kuriame per pastaruosius kelis dešimtmečius vietos žmonės sukūrė darnaus turizmo modelį: augina ryžius ir vaisius, audžia ir savitai dažo audinius, gamina medinius baldus, svetingai suteikia nakvynę turistams.

Ką veikti?

 • Susipažinkite su vietos gyvenimo būdu;
 • pasimokykite austi, pinti krepšius;
 • paragaukite tradicinės ryžių sriubos;
 • apsilankykite durianų, lansijų ir kitų vaisių plantacijose;
 • pasivaikščiokite po tropikų mišką.

Lėtu gyvenimu vilioja ir Loei provincija – viena iš populiariausių lankomų vietų, todėl gyventojai ėmėsi iniciatyvų, skatinančių naudoti vietinį transportą, dviračius, rinktis aplinką tausojančią nakvynę.

Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.

Ką veikti?

 • Nuvažiuokite dviračiu į Phi Ta Khon Vaiduoklių festivalį;
 • išmokite pagaminti budistų ritualinį indą iš bičių vaško;
 • apsinakvokite ekologiškame viešbutyje;
 • pasiekite apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria vaizdas į kalnus ir gražųjį Phu Hor, lyginama su Fudži Japonijoje;
 • apsilankykite maisto gaminimo pamokoje: bambukuose virsite lipnius ryžius su kokosu;
 • susipažinkite su ekosistemų atkūrimo strategijomis.

Kaip kelionėse išleisti mažiau?

Visi susiduriame su sunkia ekonomine situacija, elektros kainos muša rekordus kiekvieną mėnesį, brangiau mokame už maistą, o atlyginimai nekyla taip sparčiai kaip išlaidos. Tai kelia stresą, ypač per atostogas – įsivaizduokite, gulite palmių pavėsyje, matote smaragdinę jūrą, bet galvojate apie tai, kad piniginė sparčiai tuštėja.

Keli sutaupyti?

 • Planuokite kelionę iš anksto. Didžiąją dalį kelionės išlaidų sudaro lėktuvo bilietas, todėl mažiausiai prieš 3 mėnesius ieškokite geriausio pasiūlymo;
 • vidutinės viešbučių kainos Tailande yra mažesnės nei prieš pandemiją. Bankokas vadinamas ekonomiškiausiu miestu prabangioms atostogoms visame pasaulyje;
 • rinkitės pigius vietinius skrydžius, keliaukite autobusais arba traukiniais;
 • praleisite Tailande lietuvišką žiemą – daugelis įmonių leidžia dirbti nuotoliniu būdu. Skaitmeniniams klajokliams Tailando vyriausybė pateikė dosnų pasiūlymą: 10 metų galiojanti viza, kurią reikia pratęsti kartą per metus;
 • vienos kelionės metu patirkite įvairių įspūdžių: nuo nuotykių Tailando šiaurėje iki poilsio pietuose, atraskite jus dominantį užsiėmimą: nardymą, golfą, banglentes, dviračius, maisto gamybą;
 • rinkitės pigesnes kavines toliau nuo populiarių turistinių vietų;
 • ieškokite mažiau žinomus kurortus, kuriuose viskas kainuos pigiau.
Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.

Geriausi Tailando paplūdimiai pasaulio TOP‘uose

Net 5 Tailando paplūdimiai patenka tarp geriausių pasaulio Top 100.

Kelių šimtų metrų ilgio Ao Tanote įlanka Koh Tao saloje suteikia privatumą, leidžia mėgautis baltu smėliu, šilta jūra ir palmių pavėsiu. Nors paplūdimys retai būna perpildytas, netoliese yra kavinių ir apgyvendinimo vietų.

Ką veikti?

 • Užsiimti paviršiniu nardymu, grožėtis koralais;
 • plaukioti baidarėmis;
 • šokinėti nuo uolų į vandenį.

Masinio turizmo nesugadinta Koh Yao Yai saloje, kurioje pasijusite kaip Robinzonas Kruzas yra ne vietas idealus paplūdimys. Sakoma, kad geriausias yra Laem Had, kur smėlio nerija driekiasi į mėlyną jūrą. Geriausia čia apsilankyti per atoslūgį, kai nutįsta pusmėnulio formos juosta, rodos, ja gali nueiti iki kitos salos – ideali Instagram‘inė nuotrauka.

Ką veikti?

 • Pasikabinti hamaką ir tiesiog atsipalaiduoti, nes patogumų daug nėra;
 • vanduo skaidrus, bet maudytis geriau per potvynį – nuslūgus atsidengia dumblinas dugnas.

Privatus Freedom paplūdimys vakariniame Puketo krante – 300 metrų ilgio baltas smėlis tarp žaliuojančių kalnų. Galima pasiekti plaukiant valtimi arba leidžiantis stačiu taku per uolas. Sakoma, kad tai geriausia vieta paviršiniam nardymui – būriai spalvotų žuvų ir daug koralų.

Ką veikti?

 • Už papildomą mokestį išsinuomoti gultus ir mėgautis saule;
 • bare nusipirkti užkandžių ir šaltų gėrimų.

Railay paplūdimys – siauras pusiasalis apsuptas uolų, kurios labai populiarios tarp laipiotojų. Ši vieta pasiekiama tik valtimis, apsaugota nuo turistinio šurmulio. Vakarinėje pusiasalio pusėje rasite geriausius paplūdimius su promenadomis, kur daug kavinių ir parduotuvių.

Ko Kradan sala viena iš yra gražiausių ir mažiausiai sugadintų vietų – nėra masinio turizmo ir triukšmo. Salą supanti Andamano jūra visada šilta, skaidri, ideali maudytis ir nardyti.

Ką veikti?

 • Populiaru plaukti baidarėmis, neskubant aplink salą apsuksite per 3 valandas;
 • Atsipalaiduokite supdamiesi hamake, kurių daugybė pakabintų tarp palmių;
 • jei norėsite apsistoti ilgiau, rinkitės prabangesnį viešbutį ar pigesnį paplūdimio bungalą;
 • patirkite nepakartojamų įspūdžių naktį – čia vandenyje gyvena bioliuminescencinis planktonas, šviečiantis ryškiai mėlyna spalva.
Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones / Įmonės atstovų nuotr.

Ideali vieta praleisti gyvenimo saulėlydį

Bankoke yra 6 restoranai, patenkantys į Geriausių pasaulio Top 100.

Daugiausia dėmesio skiriama sezoniniams ir tradiciniams tajų patiekalams patiekiant juos naujoviškais ir įdomiais būdais.

Tailandas užima 9 vietą tarp patraukliausių pasaulio šalių, kurias renkasi vyresnio amžiaus žmonės apsigyventi išėjus į užtarnautą poilsį. Šiuo požiūriu Tailandas toks pat populiarus kaip Graikija, Italija ar Prancūzija ir yra vienintelė iš Azijos šalių. Patrauklu tai, kad prieinama pragyvenimo kaina, galima pigiai įsigyti būstą, gera medicininio aptarnavimo sistema.

Tailando turizmas keičia kryptį: skatins tvarias ir prasmingas keliones (20 nuotr.)
+14