Taisyklės, padėsiančios išsirinkti tinkamus šortus

Moterys / „Shuterstock“ nuotr.
Moterys / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-05-20 16:26
AA

Kas geriau nei šortai šiltomis dienomis? Metas atidengti kojas, leisti pasikaitinti saulėje visą žiemą po pėdkelnėmis ir džinsais slėptai baltai it sūris odai ir tiesiog atsikvėpus mėgautis pavasariu!

Netiesa, kad šortai tinka tik manekenėms – tereikia pasirinkti sau tinkamą modelį ir tinkamai rūpintis kojomis (jas prižiūrėti, šveisti, drėkinti...). Šįkart surašėme keletą patarimų, kurie padrąsins pasirinkti sau tinkamus šortukus.

Tinkamiausias aukštis

Nuo kur turi prasidėti šortai? Moterys bei stilistai pripažįsta: dauguma, pasirinkę šortų aukštį ties klubakaulio viršūne, nesuklysta – toks aukso viduriukas leidžia neprašauti ir tinka visoms figūroms. Siūlome eksperimentuoti ne su ilgiu, o medžiagomis – geriau išmėginkite pastaruoju metu itin populiarius odinius arba zomšinius šortukus, nėriniuotus, sintetinius, lazeriu išraižytus... Variacijų gama didžiulė!

Šortų ilgis

Nors norinčioms sukurti ilgesnių kojų įspūdį logiška rinktis kuo trumpesnius šortukus, įsitikinkite, kad drabužis neatskleidžia daugiau nei derėtų ir tinka numatytai progai. Tiesa ta, kad kartais geriau pasirinkti tradiciškesnį modelį ir nesukti galvos, ar kartais neatrodote pernelyg vulgariai ar iššaukiančiai.

Gwyneth Paltrow / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Atminkite: šortai neturi rodyti nieko daugiau, tik kojas! Tai reiškia, jog kyšantys apatiniai, iš po itin trumpų šortukų virstantys apvalūs klubai neturėtų būti demonstruojami. Galite išbandyti ir mados dizainerių sugalvotą patarimą: atsistojusi prie veidrodžio ištiestomis rankomis palei šonus įsidėmėkite, kur siekia jūsų pirštų galiukai. Įsidėmėjote? Vadinasi, tai – trumpiausias šortų ilgis, kurį patartina rinktis.

Spalvų derinimas

Ekstravagantiškai ir vasariškai nuotaikai sukurti į pagalbą galite pasitelkti ryškiaspalvį derinį, pavyzdžiui, ryškios avietinės spalvos šortus bei pastelinius žydinčių alyvų žiedų atspalvio marškinėlius.

Eleganciją visad garantuos panašaus intensyvumo tonų derinimas – pastelės su pastelėmis, neutralios spalvos su neutraliomis. Daugiau apie pastelinių spalvų derinimą skaitykite paspaudę ČIA.

Gwyneth Paltrow / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pavyzdžių – daugybė: balta ir smėlio, samanų ir ruda spalvos, melsva bei pilka, blyškaus persiko bei pudros atspalviai...

Tiesūs ar pūsti?

Žinoma, kad tiesūs. Švarios, konstruktyvios ir aiškios linijos – tai, kas geriausiai tinka moteriškai figūrai. Berniukiškų klubų ir kojų savininkės gali nevengti ir kišenių, tačiau ir joms verta atminti, kad kišenės, nors ir „prideda“ puskilogramį ar net kilogramą, jos taip pat nukreipia dėmesį į problemines vietas. Alternatyva? Smulkiais raštais marginti arba ryškūs, spalvoti, tačiau klasikinio modelio šortai.

Kad „nepradingtų“ liemuo

Didelės krūtinės savininkės žino, kad kartais, pasipuošus bet kokiu aukšto liemens sukirpimo drabužiu, talija sutrumpėja, tarytum susmunka, o krūtinė vizualiai atrodo tik dar didesnė. Kad be reikalo neišskaidytumėte savo kūno proporcijų, dairykitės šortų su kiek pažemintu liemeniu. Susikišusi palaidinę ar marškinėlius, kilstelsite liemens liniją, o nepradanginsite jos po plazdenančiu audiniu. Taip, beje, atrodysite ir lieknesnė, pabrėždama, o ne maskuodama savo figūros proporcijas!

Kaip ir su kuo derinti šortus? (9 nuotr.)
+3

Su šia problema susiduria nemažai moterų, turinčių smulkią taliją ir didelį biustą, nes neretai viršutinius drabužius tenka rinktis didesnio dydžio, o liemuo tokiuose tiesiog išnyksta...

Profesionalus įvaizdis

Šortai aukštu liemeniu – ne tik dailiai pabrėžiantys figūrą, bet ir vis labiau populiarėjantis drabužis darbe. Tik įsivaizduokite: tiesaus kirpimo, vos virš kelių užsibaigiantys, tamsiai mėlynos spalvos šortai prie švarkelio ir žemapadžių balerinų batelių atrodys pakankamai santūriai, tačiau originaliai. Norite dar daugiau oficialumo? Rinkitės šias trumputes kelnes su kantu ir traukite iš spintos vyriško stiliaus Oxford batelius.