Tamsioji erotinio romano „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ pusė

Knygos „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ viršelis / „Alma littera“ nuotr.
Knygos „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ viršelis / „Alma littera“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Britų rašytojos E. L. James erotinis romanas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ tapo tikru fenomenu literatūros istorijoje, 2012 metais šis kūrinys buvo pripažintas perkamiausia knyga, ne ką mažesnio pupuliarumo sulaukė ir knygos tęsiniai: antroji dalis „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ ir trečioji dalis „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“.

Nors knyga sulaukė begalės prieštaringų vertinimų, tai nesutrukdė jai skintis populiarumo link, o 2015 metais planuojamas ir filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliks aktorė Dakota Johnson ir Jamie Dornanas.

Seksualines porų fantazijas išlaisvinantis romanas daugeliui išėjo į naudą, tačiau knyga turi ir tamsiąją savo pusę: per porą metų tarp vidutinio amžiaus moterų padaugėjo lytiniu keliu plintančių ligų, o gaisrininkams vis dažniau tenka važiuoti laisvinti antrankiais savo miegamuosiuose prisirakinusių mylimųjų. Apie šias erotinio romano sukeltas problemas ir kodėl knygos nederėtų skolintis iš bibliotekos, rašo tinklalapis yourtango.com.

Padaugėjo lytiniu keliu plintančių ligų tarp vyresnio amžiaus žmonių

Didžiosios Britanijos medikų asociacijos narė Charlotte Jones išreiškė susirūpinimą, kad pastaruoju metu itin padaugėjo lytiniu keliu plintančių ligų (gonorėjos ir sifilio) tarp vyresnio amžiaus žmonių. Ch. Jones tikina, kad taip yra dėl to, jog erotinį romaną perskaitę penkiasdešimtmečiai tampa seksualiai aktyvesni ir norėdami išbandyti naujus seksualinius žaidimus nepagalvoja apie tinkamą apsaugą.

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ meilės žaisliukų stendas
„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ meilės žaisliukų stendas / „Scanpix“ nuotr.

„Tokios ligos, kaip sifilis ar gonorėja, yra itin populiarios tarp lytinius partnerius dažnai keičiančių ir jokių apsaugų nenaudojančių jaunesnio amžiaus žmonių, tačiau erotinio romano fenomenas kiek pakeitė ir vyresnių žmonių požiūrį – jis išlaisvino jų seksualumą, tačiau žmonės vis dar nepagalvoja apie tinkamą apsaugą sekso metu“, - tikina Charlotte Jones.

Skolinta knyga – bakterijų šaltinis

Nenorėdami išleisti pluošto pinigų už knygą, veikiausiai nuspręsite jos verčiau paieškoti bibliotekoje. Vis dėlto Belgijos profesorius įrodė, kad to geriau nedaryti. Toksikologijos profesorius Janas Tytgatas, nusprendęs ištirti kiek bakterijų, mikrobų ir virusų galima aptikti ant šios trilogijos knygų puslapių, pasiskolino jas iš bibliotekos.

Atlikęs reikiamus tyrimus profesorius ant knygų puslapių aptiko heroino pėdsakų, įvairių bakterijų ir netgi herpeso virusą. Tiesa, sunerimusius skaitytojus profesorius iš karto nuramino – aptikti pėdsakai yra tokie nežymūs, kad žmonėms jie jokios žalos nepadarytų. Vis dėlto kažin ar su tokiomis žiniomis būtų malonu vartyti iš bibliotekos skolintos knygos puslapius...

Gaisrininkai vis dažniau sulaukia neįtikėtinų iškvietimų

Vos per trejus metus Didžiojoje Britanijoje gaisrininkai į porų namus buvo iškviesti 1300 kartų – visais šiais atvejais jiems teko laisvinti prisižaidusius mylimuosius... Daugiausia kartų gaisrininkai laisvino iš antrankių, tačiau jiems teko vaduoti ir 9 vyrus, kurie nuo savo pasididžiavimo negalėjo nusiimti žiedo. Vienas keisčiausių iškvietimų, anot gaisrininkų, buvo vienas nelaimėlis, kuris savo pasididžiavimo negalėjo ištraukti iš... skrudintuvo.

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ meilės žaisliukų stendas
„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ meilės žaisliukų stendas / „Scanpix“ nuotr.

Didžiojoje Britanijoje dėl sužeidimų seksualinių žaidimų metu į ligoninę per šiuos metus buvo išvežti daugiau kaip 300 žmonių.

Knyga sukelia smurtą?

Atrodytų toks romanas tarp porų turėtų įplieksti tik aistros ir seksualumo pliūpsnius, tačiau pasitaiko ir smurto atvejų... 2012 metų vasarą vienas britas buvo suimtas dėl to, kad užpuolė savo žmoną ir apipurškė ją neaiškiu rudu skysčiu vien dėl to, kad ji atsisakė nustoti skaityti šį romaną.

Konfliktas kilo birželio pabaigoje, kai Raymondas Hodsonas pareiškė savo merginai Emmai McCormick, kad romanas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ yra visiška pornografija ir jai nederėtų jo skaityti. Žinoma, mergina nesutiko ir dėl to pora susipyko. Kitą rytą vyriškis atvažiavo pas Emmą, įsiveržė į jos namus, trenkė jai per veidą ir apipylė ją rudu skysčiu. Išties audringa reakcija, tiesa?

... ir skyrybas

Seksualines fantazijas išlaisvinantis romanas ne visoms poroms išeina į naudą, ypač jei vienas iš mylimųjų nenori ar negali patenkinti kito troškimų. Toks atvejis ištiko ir Didžiojoje Britanijoje dirbančią 41-erių bankininkę, kurios vyras atsisakė paįvairinti jų seksualinį gyvenimą. Romaną „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ perskaičiusi moteris nusipirko seksualius apatinius tikėdamasi paįvairinti savo ir vyro santykius lovoje, tačiau kai šis bandymas jos vyro nesudomino moteris ryžosi skyryboms. Galbūt ir negalima teigti, kad būtent dėl šio romano pora išsiskyrė, tačiau be jokios abejonės knyga tik pagreitino procesą.