Tapytoja Eglė Karpavičiūtė atidarė kūrybos parodą: sveikino ir mylimasis Oskaras Koršunovas

Tapytoja Eglė Karpavičiūtė atidarė kūrybos parodą / Mariaus Žičiaus ir Žmonės.lt nuotr.
Tapytoja Eglė Karpavičiūtė atidarė kūrybos parodą / Mariaus Žičiaus ir Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-09 17:23
AA

Greta Vilniaus Bernardinų sodo įsikūrusioje galerijoje „The Rooster Gallery“ trečiadienio vakarą buvo atidaryta tapytojos Eglės Karpavičiūtės personalinė paroda „Atminčiai / Memento“. Pasveikinti menininkės atvyko bičiuliai, kolegos ir mylimasis – režisierius Oskaras Koršunovas.

Parodos „Atminčiai / Memento“ atidarymo renginyje lankėsi menininkai Patricija Jurkšaitytė, Andrius Zakarauskas, Meda Norbutaitė, Monika Furmana, Jolanta Kyzikaitė, Vilmantas ir Indraja Marcinkevičiai, juvelyras Paulius Rukas, fotografas Jonas Staselis, režisierius Oskaras Koršunovas, aktoriai Toma Vaškevičiūtė, Kirilas Glušajevas ir kiti Lietuvos meno pasaulio atstovai.

Atidaryta tapytojos Eglės Karpavičiūtės personalinė paroda „Atminčiai / Memento“ (38 nuotr.)
+32

Parodoje eksponuojamuose darbuose E.Karpavičiūtė archyvuoja atsiminimus. Lyg atvirukų ar iškarpų albume ekspozicijoje sutelkiama visuotinius ir asmeninius įvykius liudijančių atvaizdų kolekcija, kurioje rezonuoja ir pasaulio aktualijų atspindžiai, ir asmeniškos menininkės patirtys, rašoma pranešime spaudai.

Menininkę domina momentas, kuomet ilgai mintyse brandinti motyvai iš asmeninio gyvenimo, perkelti į drobes ir eksponuoti viešai, tampa ir paveikslus mačiusiųjų atminties dalimi.

Eglė Karpavičiūtė / Mariaus Žičiaus nuotr.

Realias situacijas papildydama fiktyviais elementais ir taip manipuliuodama atmintimi, E.Karpavičiūtė abejoja skirtimi tarp fakto ir iliuzijos bei vis iš naujo patikrina tapybos ir tikrovės santykį. Kartu menininkė stebi ir įamžina kultūros lauką bei jo pokyčius, kalba apie šiuolaikinę meno pateikimo specifiką ir vartojimo įpročius, tapytojo, menininko tapatybę, žiūrovo kaip meno vartotojo vaidmenį, jo (o ir savo) tikėjimą bei abejonę paveikslu.

Parodos „Atminčiai / Memento“ atidarymas / Mariaus Žičiaus nuotr.
Parodos „Atminčiai / Memento“ atidarymas / Mariaus Žičiaus nuotr.

Paroda yra parodų diptiko, skirto pažymėti „The Rooster Gallery“ bei jos atstovaujamų menininkų ir konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ (JTP) bendradarbiavimą, dalis. Galerija nuo pat veiklos pradžios aktyviai dirba jaunosios tapybos lauke, jos atstovaujami menininkai ne kartą tapo JTP finalininkais ir laimėtojais. Prie šiemetinio penkioliktojo JTP konkurso galerija prisideda trečiąkart įsteigdama specialųjį prizą The Rooster Gallery Open ir surengdama lydinčias ankstesnių JTP laureatų – Andriaus Zakarausko (pirmojo JTP 2009 m. konkurso laimėtojo) ir Eglės Karpavičiūtės (JTP 2012 m. publikos prizo laimėtojos) – personalines parodas.

Paroda veiks iki lapkričio 26 d. galerijos erdvėje Šv. Brunono Bonifaco g. 12, Vilnius.