Tapytojas Simonas Gutauskas bičiulių apsuptyje atidarė parodą „Šviesa. Šešėlis. Atspindys“
40 tapybos darbų – tiek dailininko Simono Gutausko per pastaruosius dvejus metus gimusių kūrinių iki rugsėjo pabaigos „nutūpė“ ant „Šv. Jono gatvės galerijos“ sienų Vilniuje. Pasigėrėti personaline S.Gutausko paroda „Šviesa. Šešėlis. Atspindys” atvyko tapytojo šeima bei bičiuliai, tarp kurių ir žinomi veidai.
„Kurdamas aš nesistengiu nieko nustebinti, tiesiog ieškau gylio, dieviškumo ir šviesos. Mano paveikslai - erdvių, vizijų, regėjimų atspindžiai, gerokai nutolę nuo realistinio peizažo. Tapau greičiau vaikystės sapnų, praeitų ar būsimų gyvenimų fragmentus, kurie byloja, jog laiko nėra. Auksiniuose ar purpuriniuose bangelių peiliuose, žydinčiose saulėse, tirpstančiuose, tarsi vaškas, debesyse jaučiu Didžiają Jėgą, sukūrusią mus ir viską kas mus supa“, – susirinkusiems atviravo autorius.
Parodos pavadinimas „Šviesa. Šešėlis. Atspindys“ taikliai apibūdina ne tik 2019–2020 metais sukurtų tapybos darbų ciklus, bet ir teikia nuorodą į svarbiausius dailininko kūrybos principus – Simonas Gutauskas – ne tik žinomas tapytojas, pirmiausia jis – profesionalus vitražistas ir tai yra akivaizdu jo tapyboje. Ryškios spalvos, konstruktyvios formos ir tiršti, beveik apčiuopiami potėpiai kuria skulptūrinį reljefą. Didinga, beveik monumentali gamta paveiksluose kartu ir poetiška, išlaikanti savo paslaptį. Didelio formato darbuose atsiveria plačios, atrodytų, begalinės erdvės ir tolimi horizontai, nušviesti magiškos šviesos.
Šviesai šio autoriaus kūryboje tenka ypač svarbus vaidmuo – ji nustato viso darbo nuotaiką, o saulės spindulių ir šešėlių kontrastai kuria stebuklingą, paslaptingą atmosferą, būdingą visiems autoriaus kūriniams. Šešėlis, kaip šviesos antonimas, dailininko tapyboje taip pat nėra tik plastinės raiškos priemonė. Jis padeda atskleisti prasminę kūrinio idėją: būties ir nebūties, gėrio ir blogio, mažoro ir minoro priešpriešą. Šešėlio ir šviesos santykiais formuojama ir paveikslo kompozicinė sistema. Na, o atspindžių yra visuose dailininko paveiksluose – jie paslaptingai mirguliuoja ne tik vandens paviršiuose, barokiniuose debesyse, bet ir autoriaus sielos peizažuose, kuriuose S.Gutauskas regi Kūrėjo buvimą.
Iki rugsėjo pabaigos Šv. Jono gatvės galerijoje eksponuojamus S.Gutausko darbus pirmiausia įvertino tapytojo gyvenimo draugė, taip pat dailininkė Lina Beržanskytė-Trembo, dukra, drabužių kūrėja Emilija su vyru, aktoriumi Andriumi Žiurausku, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru ir kiti.