Tarp alternatyvios muzikos T.Ė.T.Ė. apdovanojimų laimėtojų – „Liūdni slibinai“, „Gyvai“ ir „Dee&Kamy“

Apdovanojimų akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Apdovanojimų akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Šeštadienio vakarą Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyko alternatyvios muzikos T.Ė.T.Ė. apdovanojimai. Iš viso renginio metu paaiškėjo 17-os nominacijų laimėtojai, tarp kurių buvo ir grupės „Liūdni slibinai“, „Gyvai“ ir „Dee&Kamy“, dainininkai Ieva Narkutė bei Jeronimas Milius.

Į valandą vėlavusį renginį susirinko daugybė žmonių – prie įėjimo į Vilniaus menų fabriką „Loftas“ nusidriekė eilės.

Apdovanojimus vesti patikėta Dovilei Filmanavičiūtei – dueto „Gerai Gerai & Miss Sheep“ vokalistei. Atlikėją T.Ė.T.Ė. organizatoriai juokais vadina kovos su popmuzika simboliu (M.A.M.A. apdovanojimuose D.Filmanavičiūtė nuo scenos rėžė ne vieną popmuzikos atlikėją papiktinusį komentarą). D.Filmanavičiūtė ir šio renginio metu nevengė stebinti publikos: paprašiusi geriausia punko grupe tapusių „The Sold Outs“ jai pasirašyti ir išgirdusi, kad muzikantai tą gali padaryti ant jos krūtinės, mergina nesutriko ir kiek atlaisvino savo suknelės iškirptę parašui.

Dovilei kompaniją palaikė aktorius, radijo ir televizijos laidų vedėjas Mantas Stonkus. Mantas juokėsi, kad vesti T.Ė.T.Ė. apdovanojimus jam greičiausiai buvo pasiūlyta todėl, kad jis pats netrukus taps tėčiu.

Pasirodymus publikai dovanojo „Žalvarinis“, „My Favourite Gun“, „Banda Dzeta“, „Attitude“,  „Omerta“, „Mano juodoji sesuo“, Markas Palubenka, „Gin Gas“, „ReedNoBrass“, „Fusedmarc“, „Brainers“, „MuseIQ“, „Pergalė“, „Saulės broliai“, „Jing`a`ling“.

Bene karščiausiai iš visų atlikėjų buvo pasitikta „MuseIQ“ trijulė, kurios vokalistas Beissoul (Artūras Žabas) šiemet yra tarp pretendentų laimėti nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalą.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Apdovanojimų laimėtojams buvo įteikti diskinio pjūklo formos simboliniai medaliai. Juos renginio vedėjai ėmė iš scenoje stovėjusio vaikiško vežimėlio, simbolizavusio T.Ė.T.Ė. apdovanojimų kūdikystę (apdovanojimai buvo rengiami pirmą kartą – aut. past.).

Nominacijų nugalėtojus paskelbė ne tik renginyje koncertavę muzikantai, bet ir kiti visuomenei puikiai pažįstami asmenys: humoristas, radijo laidų vedėjas Justinas Jankevičius, dainininkė Neda Malunavičiūtė, režisierė Giedrė Žickytė, apdovanojimų sumanytojas, grupės „Skamp“ narys Vilius Alesius ir kiti.

Apdovanojimuose dalį prizų susižėrė jau senokai publikos pamėgti „Liūdni slibinai“, nugalėję Metų tautos balso nominacijoje. Be prizų neliko ir dainininkai Ieva Narkutė bei Jeronimas Milius. Metų debiutu tapo kitą savaitę pirmąjį albumą išleisiantis muzikos kūrėjas iš Vilniaus Markas Palubenka. Prizu už geriausią klipą dainai „Why“ džiaugėsi grupė „Gyvai“, nepamiršusi padėkoti vaizdo klipo režisieriui Martynui Grašiui.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Renginyje buvo neišvengta ir incidentų – skaudžią traumą patyrė grupės „Mandragora“ įkūrėjas ir gitaristas Rimas Ganseniauskas. „Mandragora“ apdovanojimuose buvo pripažinta Metų metalo grupe. Entuziastingai šią žinią sutikęs R.Ganseniauskas nuo scenos šoko į minią, tačiau, šiai prasiskyrus, nukrito ant žemės.

Apdovanojimų metu veikia muzikantų atributikos kampas, kuriame visi norintys gali įsigyti savo mėgstamų ar naujai atrastų grupių bei atlikėjų albumų, marškinėlių ir kitos atributikos. Renginio zonoje taip pat buvo siūloma įsiverti auskarą ar pasidaryti laikiną tatuiruotę.

Socialiniame tinkle „Facebook“ melomanai turėjo galimybę siūlyti savo favoritus į T.Ė.T.Ė. Metų tautos balso nominaciją. Iš viso buvo sulaukta daugiau nei 20 tūkst. pasiūlymų. Nugalėtojus rinko skirtingos, tam tikram muzikos žanrui atstovaujančios, komisijos narių grupės.

T.Ė.T.Ė. nominacijų laimėtojai (paryškinti) ir pretendentai:

Metų debiutas:
Umiko
„My Favourite Gun“
„mmpsuf“
Markas Palubenka

Metų albumas:
„My Favourite Gun“ „Sins“
„KeyMono“ „Synthezatorium“
„Freaks on Floor“ „Hello Girls!“
„Mmpsuf“ „Expeditor“

Metų muzikinis vaizdo klipas:
Medonas „Dėmesio“
„Gyvai“ „Why“
„mmpsuf“ „Human-un-kind“
Mario & Vidis feat. Ernesto „Changed“

Metų tautos balsas:
„Liūdni slibinai“
Golden Parazyth
„G&G Sindikatas“

Metų metalo grupė:
„Paralytic“
„Mandragora“
„Pergalė“
„Thundertale“

Metų punk‘o grupė:
„The Sold Outs“
„SC“
„La Chudra“
„Brosided“

Metų etno/folko grupė:
„Žalvarinis“
„Varnos“
„Marga muzika“
„Pievos“

Metų roko grupė:
„My Favourite Gun“
„The Colours of Bubbles“
„IR“
„Garbanotas bosistas“

Metų funk‘o grupė:
„Candee Train“
„Saulės kliošas“
„Fun Clock“
„Jing‘a‘ling“

Metų hip-hop grupė/atlikėjas:
„Despotin Fam“
„Shiaurė“
„Messiah Goes Mad Orchestra“
„Dee&Kamy“

Metų eksperimentinės muzikos grupė/atlikėjas:
Oro! Oro!
„Luumm“
„Maldur Atai“
Oorchach

Metų elektronikos atlikėjas:
Fingalick
Sraunus
Mario & Vidis
Brokenchord

Metų bosistas:
Paulius Jaskūnas
Domas Aleksa
Aurelijus Morlencas
Julius Valančiauskas

Metų būgnininkas:
Joshas McClungas
Gediminas Augustaitis
Sergejus Makidonas
Vytis Vainilaitis

Metų gitaristas:
Robertas Semeniukas
Viktoras Jonušis
Paulius Kilbauskas
Enrikas Slavinskas

Metų vokalistė:
Daiva Starinskaitė
Ieva Narkutė
Girmantė Vaitkutė
Rasa Bubulytė

Metų vokalistas:
Markas Palubenka
Beissoul (Artūras Žabas)
Jeronimas Milius
Šarūnas Joneikis