Tarp azartiškų moterų – ir Gerda Žemaitė: pajūryje priėmė 108 kilometrų iššūkį

108 km iššūkis pajūryje / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
108 km iššūkis pajūryje / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-17 18:56
AA

Kol penktadienį patyrę žiedinių lenktynių pilotai Palangoje suka „Aurum 1006 km lenktynių” kvalifikacinių varžybų ratus, 108 kilometrų iššūkį mėgina įveikti beveik keli šimtai ryžtingų, azartą ir greitį mėgstančių moterų. Tarp 49 dailiosios lyties atstovių ekipažų yra ir būrelis žinomų veidų.

Į bendrą komandą šįmet susibūrė TV3 televizijos žvaigždės – Gerda Žemaitė, Renata Šakalytė-Jakovleva, Sandra Žutaitienė bei Dovilė Averkaitė. Dar vienoje „rinktinėje“ įveikti painias ir adrenaliną kurstančias užduotis mėgina aktorė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė, „Mis Rally Žemaitija“ Aušra Gudvalytė bei lenktynininkė Gabrielė Aleksynaitė.

„Šiandien tikrai išmokau nusinulinti“, – sakė pirmą kartą orientacinėse automobilių lenktynėse dalyvaujanti R. Šakalytė-Jakovleva. Ji paaiškino, jog šis neįprastas žodis reiškia ne atsipalaidavimą, o gebėjimą laiku atnaujinti lenktynėse naudojamo laikmačio duomenis.

Žinomos moterys ryžosi 108 km iššūkiui pajūryje (28 nuotr.)
+22

Televizijos laidų vedėja pajuokavo – ji tik įveikus pirmąjį iš trijų 108 kilometrų iššūkio etapą suprato, ką veikia lenktyniaujančioje mašinoje.

„O dar išmokau taip sudėti daiktus, kad jie „neskraidytų“ mašinos salone“, – patikino pašnekovė.

Antrą kartą „Aurum 1006 km lenktynių” organizatorių sportiniame renginyje moterims dalyvaujanti S.Žutautienė sakė su nuoskauda prisimenanti pernai metus, kuomet ji pasiklydo slalomo trasoje.

108 km iššūkis pajūryje / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Niekaip nesupratome, kaip išvažiuoti, todėl šįmet, trasą įveikus be klaidų, merginos netgi paplojo“, – kalbėjo gelbėtoja.

Šįmet merginoms iššūkiu tapo šlapia kelo danga, kuri pasitaikė sėkmingai pasirodžius pirmojoje rungtyje.

„Kai, laukdama starto eilės, mačiau kitų ekipažų klaidas, mačiau, kaip slydo automobiliai, nervai tikrai buvo įtempti – net negalėjau visko žiūrėti, pasislėpiau mašinoje“, – sakė S.Žutautienė.   

Labiausiai patyrusi iš kompanijos – G. Žemaitė. Ji iššūkyje dalyvavo trečią kartą.

„Šeima man leido atsipūsti, nes, kad dalyvausiu lenktynėse, žinojau jau metų pradžioje“, – sakė pašnekovė.

Ji pritarė Sandrai pridurdama, kad slidus kelias – tarsi šaltas dušas orientacinio ralio pradžioje.

Patyrusia moterų lenktynių dalyve galima vadinti ir L. Bražinskaitę-Tupikovskienę. Ji varžosi ne tik Palangoje, bet priklauso įvairioms vairuojančių ledi asociacijoms.

108 km iššūkis pajūryje / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Prie starto linijos Palangoje šiandien iš viso išsirikiavo 49 dailiosios lyties atstovių ekipažai, kuriuos sudarė mažiausiai dvi, o daugiausia penkios dalyvės.

Moterų iššūkis jau treti metai stebino populiarumu.

„Į šias varžybas atvyksta labai drąsios ir ne mažiau žingeidžios damos. Ir visai nesvarbu, ar jos turi panašių renginių patirties, ar ne“, – sakė šio renginio koordinatorė Jolanta Iselionienė.

108 km iššūkis pajūryje / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

108 km moterų iššūkyje dalyvauti gali bet kuri mergina ar moteris, nebūtinai sukaupusi patirties ar žinių, nes tiek renginio maršrutas, tiek užduotys kasmet keičiasi. Svarbu, turėti automobilį, suburti draugių ar bendraminčių kompaniją ir nusiteikti gerai praleisti laiką.

Pasak J. Iselionienės, šiemet damų laukė naujos patirtys ir nauji iššūkiai. Visų pirma – naujas vaizdingas maršrutas, kuriuo važiuodamos dalyvės galėjo grožėtis Kuršių mariomis, Ventės ragu,  Drevernos mažųjų laivų uostu. Ten merginų laukė organizatorių paruoštos užduotys ir nauja – tikslaus važiavimo rungtis. Buvo ir slaptų laiko kontrolės punktų, kur fiksuojatas važiavimo laikas.