Tarptautinę muziejų dieną – virtualios dovanos lankytojams ir Beethoveno sonata

Tarptautinės muziejų dienos proga visus LNM padalinius galima lankyti nemokamai / Silvestro Samsono nuotr.
Tarptautinės muziejų dienos proga visus LNM padalinius galima lankyti nemokamai / Silvestro Samsono nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-05-18 13:30
AA

Gegužės 18-ąją Lietuvos nacionalinis muziejus, minėdamas Tarptautinę muziejų dieną, lankytojams parengė dovanų: du ką tik sukurtus virtualius turus, galimybę nemokamai apsilankyti visuose vienuolikoje muziejaus padalinių ir virtualiai pasiklausyti pianisto Dariaus Mažinto atliekamo Ludwigo van Beethoveno kūrinio.

Mintis sukurti virtualius turus apie du ryškiausius muziejaus padalinius – Gedimino pilies bokštą ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją – muziejininkams kilo pirmo karantino metu, ieškant sprendimų, kaip pasiekti muziejaus lankytojus virtualioje erdvėje ir leisti jiems ne tik apsilankyti muziejuje neišeinant iš namų, bet ir patirti istoriją. Kūrybos ir gamybos procese muziejininkai ieškojo įvairių pasakojimo formų, o kad jas pavyktų įgyvendinti – pasitelkė technologinius sprendimus.

„Dviejuose interaktyviuose turuose lankytojai išvys videoreportažus su rekonstruktoriais, kurie pavaizdavo XIV amžiaus pabaigos arbaleto strėlių gamybą ir sparnuotųjų husarų šarvuotę, iš arti pamatys 3D technologija suskaitmenintus muziejaus eksponatus, o pasitelkę trimatę 360 laipsnių aprėpties vaizdo technologiją, galės persikelti į animuotą paslaptingąją Bazilisko legendą.

Keli virtualūs turo taškai pritaikyti ir virtualios realybės patirčiai, tad turintieji specialius akinius galės pasijusti, lyg iš tikrųjų vaikščiotų po muziejų. Dar kitokios atmosferos suteikia animacija, kurią studija OKTA kūrė kartu su Vilniaus universitetu, o dalis jų sukurto „Vilniaus istorijos“ animacinio ciklo integruota ir šiuose turuose“, – pasakoja projekto vadovė  Eglė Paulauskienė.

Gedimino pilies bokšte eksponuojamą unikalios arbaleto strėlę lydi pasakojimas apie arbaletininkus / Stop kadras

Virtualų turą po Gedimino pilies bokštą ir jo apžvalgos aikštelę galima rasti čia. Pakeliauti po Vilniaus gynybinės sienos bastėją galima čia.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniams užvėrus duris, 20 val. muziejaus Facebook ir YouTube socialiniuose tinkluose lankytojų lauks pianisto Dariaus Mažinto atliekama Ludwigo van Beethoveno „Patetiškoji sonata“. Ji skambės Kazio Varnelio namuose-muziejuje, optinio meno meistro Kazio Varnelio darbo kambaryje, kur jis mėgdavo klausytis klasikinės muzikos tapydamas.

Vakare socialiniuose tinkluose lankytojų lauks pianisto Dariaus Mažinto Kazio Varnelio namuose-muziejuje atliekama Ludwigo van Beethoveno Patetiškoji sonata

Gegužės 18 dieną lankytojai nemokamai laukiami šiuose muziejaus padaliniuose: Istorijų namuose, Gedimino pilies bokšte, Senajame ir Naujajame arsenaluose, Signatarų namuose, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Jono Basanavičiaus gimtinėje (Ožkabaliai, Vilkaviškio r.), Vinco Kudirkos muziejuje (Kudirkos Naumiestis), Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Muziejų padaliniai dirbs įprastomis jų darbo valandomis. Išankstinė registracija nebūtina, tačiau, esant dideliam skaičiui žmonių, lankytojų srautas gali būti ribojamas.

Apie Lietuvos nacionalinį muziejų

Tai vienas pirmųjų muziejų Lietuvoje, įkurtas 1855 metais. Šiandien muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų ir vienija vienuolika padalinių, iš kurių aštuoni veikia Vilniuje, trys – Lietuvos regionuose. Tai didžiausia Lietuvos kultūros paveldo saugykla, atspindinti šalies istorijos raidos etapus nuo akmens amžiaus iki šių dienų, siekianti supažindinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę.