Tarptautinė žvaigždė, „drag“ karalienė Kelly Heelton: „Žmonės eina į „drag“ pasirodymus dėl to, kad tai yra puiki pramoga“

Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.
Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Prieš koncertą Lietuvoje net klausiau pažįstamų lietuvių Vokietijoje – ar pas jus bent žino, kas tos „drag“ karalienės yra?! Pasirodo – puikiai žino (juokiasi, red. past.)! Tikrai nesitikėjau, kad tiek daug žmonių susirinks į mano pirmą pasirodymą Vilniuje.“ – po koncerto populiariausiame Lietuvos gėjų klube „Soho“ džiaugėsi „drag“ karalienė iš Vokietijos Kelly Heelton.

Berlynas, Frankfurtas, Madridas, Roma, Maskva – o dabar ir Lietuva – tai tik kelios pasaulio šalys, kuriose į Kelly Heelton pasirodymus susirenka tūkstančiai žmonių. Ne išimtis buvo ir jos gyvo garso koncertas Vilniuje. 

 Kelly, sveika atvykus į Lietuvą. Kaip praėjo tavo debiutas Lietuvoje?

Koncerto dieną tikrai jaudinausi – juk nežinau, kaip čia pas jus publika žiūri į „drag“ pasirodymus, na o juk ir vien įsikūnyti į Kelly Heelton yra tikras darbas – viso kūno depiliacija, daugybė makiažo, perukai, nagai, repeticija... Bet viskas atsipirko, kai mačiau laimingus žmonių veidus ir girdėjau lietuvių plojimus – tai mane ir „veža“ jau visus 15 metų.

Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.
Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.

 Sakyk, o jei vis tik reikėtų, kaip skaitytojams apibūdintum tai, ką tu darai?

 Jei pažiūrėtume į istoriją, „drag“ – labai sena meno rūšis. Kadangi ilgą laiką moterims nebuvo leidžiama vaidinti teatro scenose,  vyrai turėjo vaidinti ir moteris – tai ir buvo dabartinio „drag“ ištakos. Tais laikais dramaturgas Viljamas Šekspyras ir sugalvojo žodį-akronimą „drag“ – „dresses  as a girl“ – kas išvertus iš anglų kalbos reikštų „persirengęs moterimi“. Tačiau šiandien „drag“ nėra tik persirengimas kitos lyties drabužiais – tu turi ir sukurti personažą, nuspręsti ką tas personažas darys ant scenos – dainuos, šoks, pasakos anekdotus, darys akrobatinius triukus ar kt.

Dažnas įsivaizduoja, kad „drag“ karalienėmis būna tik homoseksualūs vyrai ir kad ši pramoga skirta tik LGBT publikai...

 „Drag“ menas neturi nei lyties, nei orientacijos. Nėra taisyklių, kuriose būtų parašyta, kokios orientacijos turi būti, kad būtum „drag“ karaliene. O kalbant apie publiką... Štai JAV realybės šou „RuPaul‘s Drag Race“ laimėjo ne vieną „Emmy“ apdovanojimą. Milijonai žiūri tą šou – ar LGBT žmonės, ar tradicinės orientacijos – dėl to, kad tai yra puiki pramoga, o ne dėl to, kokios orientacijos žmonės ten dalyvauja.

Tas pats ir su „gyva“ auditorija. Džiaugiuosi, kad  dabar „drag“ nėra traktuojami tik kaip naktiniams klubams tinkami pasirodymai – „drag“ pilna teatre, kine, net operose! Aš pats esu profesionalus aktorius ir dainininkas – tik aš vaidinu ir dainuoju Kelly Heelton amplua. Mano gimtojoje Vokietijoje „drag“ karalienės yra tikros įžymybės – ir nebūsiu kuklus – aš ne išimtis (juokiasi, red. past.).

 

Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.
Pasirodymo akimirka/A. Dzimidavičiaus nuotr.

Kokia yra „drag“ karalienės Kelly Heelton atsiradimo istorija?

 Gimiau ir užaugau Brazilijoje. Pirmąjį savo „drag“ pasirodymą prieš 20 metų pamačiau savo gimtajame San Paule, namuose žiūrėdamas televizorių. Mano pirmoji mintis tada buvo: „Kaip tie vyrai gali net pastovėti avėdami tuos aukštakulnius?“! Po tos laidos norėjau sužinoti visas „drag“ paslaptis ir pats pradėjau eksperimentuoti. Mano pirmas bandymas užlipti ant scenos buvo gėjų klube, kai man buvo aštuoniolika. Tai buvo tikra tragedija! Tačiau nenuleidau rankų – mama pasiuvo mano pirmąjį kostiumą, ji buvo ta, kuri palaikė mane ir suteikė stiprybės eiti savo keliu.

Ar visada tas pasirinktas kelias buvo lengvas – galbūt per tiek metų teko susidurti su piktybiškai nusiteikusiais žiūrovais, tarkim, konservatyvesnėje šalyje?

Prieš save matote juodaodį homoseksualų vyrą, kuris su peruku ir mini suknele dainavo ir Kinijoje, ir Maskvoje! Tiesa, reikia pripažinti, adrenalino būta (šypsosi, red. past.). Tačiau kiekvienoje šalyje yra įvairiausių žmonių – štai net iš pažiūros labai demokratiškose šalyse yra pasitaikę nemalonių incidentų. Tarkime, kelis kartus yra nutikę taip, kad išgėrę vaikinai, merginos ar kiti „drag“ atlikėjai užšokdavo ant scenos, atimdavo mikrofoną ir bandydavo savo šokiu ir rėkimu nustumti mane nuo scenos.

Vieną kartą teko kviesti apsaugą, kai mergina iš salės mane užsipuolė vien dėl to, kad jos vaikinas pasakė komplimentą apie mane – juk ne mano kaltė, kad jam patiko mano ilgos kojos (juokiasi, red. past.)! Džiaugiuosi, kad vakaras „Soho“ buvo kardinaliai priešingas – čia visi susirinko kupini meilės ir noro švęsti gyvenimą!