Tarptautinėse konkūrų varžybose – aristokratiškas skrybėlaičių šou

Tarptautinėse konkūrų varžybose – aristokratiškas skrybėlaičių šou/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Tarptautinėse konkūrų varžybose – aristokratiškas skrybėlaičių šou/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-06-30 18:44
AA

Paskutinį birželio sekmadienį „Harmony Park“ vykusiose tarptautinėse konkūrų varžybose žinoma renginių organizatorė Rasa Arlauskienė surengė aristokratišką skrybėlaičių šou bei fotosesiją su žirgais, o gražiausios skrybėlaitės savininkei – renginio organizatorei R. Arlauskienei – įteiktas vertingas prizas.

„Įmantrių skrybėlaičių šou per žirgų lenktynes kilo iš Didžiosios Britanijos, kur vykstant karališkųjų Askoto žirgų lenktynių metu aukštuomenės damų skrybėlaitės sulaukia ne mažesnio dėmesio, nei pačios lenktynės. Nutarėme šią tradiciją įgyvendinti ir Lietuvoje, juk turime ne tiek daug progų, kur damos gali pasipuošti skrybėlaitėmis“, – apie idėjos atsiradimą pasakojo R. Arlauskienė.

Damų skrybėlaičių paradas vyko prieš pagrindinę tarptautinio konkūrų varžybų Gran Prix rungtį, kurios metu raiteliai ir žirgai kovojo dėl pagrindinio 25 tūkst. eurų prizo. 

Įspūdingame renginyje dalyvavo tokios visuomenėje žinomos asmenybės kaip Augustinas Rakauskas su žmona, Mantas Petruškevičius, verslininkas Darius Udrys su drauge Kamile Dumčiūte, kiti žinomi asmenys.

„Konkūrai – tai vizualiausios varžybos iš trijų žirginio sporto olimpinių rungčių. Šios varžybos – reginys, kuriame žirgo bei raitelio duetas net tris varžybų dienas, neatsižvelgiant į oro sąlygas, kovoja dėl aukščiausių rezultatų bei piniginių prizų. Žirgų sporto gerbėjams tai tikrai neeilinis renginys, koks Lietuvoje įvyksta retai“, – sako „Harmony Park“ įsikūrusio žirgyno direktorė Rūta Morkūnaitė.

Pasak žirgyno vadovės, į „Harmony Park“ atvyko net 200 žirgų ir daugiau nei 100 sportininkų iš Lietuvos ir užsienio.

Tarptautinėse konkūrų varžybose – aristokratiškas skrybėlaičių šou/Teodoro Biliūno/„Žmonės Foto“ nuotr.

Konkūrai yra viena naujausių žirginio sporto šakų. Teigiama, kad ji atsirado XVIII a., kai Anglijoje įsigaliojo Aptvėrimo Aktas ir turtingi žemės savininkai apsitvėrė savo žemės sklypus. Tuo metu populiarios lapių medžioklės žirgai gavo naują iššūkį – įveikti visas, pasitaikiusias kelyje. Taip atsirado poreikis išmokyti žirgą tiksliai ir techniškai įveikti kliūtis.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos bei Baltarusijos.

Nuo šeštadienio iki sekmadienio „Harmony Park“ erdvėje lankytojai buvo kviečiami ne tik stebėti žirgų pasirodymus, bet ir nemokamai išmėginti išskirtines pramogas šeimoms, kurias parengs vaikų edukacinis pramogų centras „CurioCity“, Prancūzijos sporto prekių milžinė „Decathlon“.

Taip pat renginio svečiai galėjo pasigrožėti „Underlook“ paroda – visame pasaulyje išgarsėjusiomis gyvūnų nuotraukomis, kuriose jie įamžinti vaikštantys ant stiklo iš apačios. 

Aristokratiškas skrybėlaičių šou (74 nuotr.)
+68