Tarptautinio Gala renginio svečius lietuviai pasirengę nustebinti nuo Paryžiaus stogų
Paryžius, slidūs namų stogai, aukštakulniai, tviskantis kostiumas ir pastangos nugalėti baimę, nes vaizdo kamerą turi užfiksuoti tave džiaugsmingą. Su tokiu iššūkiu susidūrė Šveicarijoje gyvenanti lietuvių dainininkė Gintarė Kubiliūtė-Ginta kartu su filmavimo komanda, specialiai iš Vilniaus atskridusia per pandemiją į Paryžių svarbiam tikslui.
Ginta pakviesta į „Bervann & Andrea Bocelli“ labdaros fondo GALA renginį, vyksiantį gruodžio 30-ąją, ir kaip viešnia, ir kaip kūrėja. Dėl pandemijos tradicinis iškilmingas renginys perkeltas į virtualią erdvę. Tačiau jam ruošiamasi ne mažiau atsakingai. Daugybė Europos atlikėjų ruošia koncertinius pasirodymus, Ginta pateiks unikalų projektą, nufilmuotą ant Paryžiaus stogų.
Gala renginio svečiams lietuvių dainininkė atliks keturis kūrinius iš savo naujo kalėdinio albumo „Rooftops of Paris“. Albume skamba naujai interpretuoti jau klasika tapę pop ir džiazo muzikos kūriniai. Nufilmuoti keturias dainas iš naujo atlikėjos albumo ir sveikinimą iš Eifelio bokšto papėdės garsaus italų dainininko Andrea Bocelli renginio svečiams Ginta pakvietė režisierių ir prodiuserį Aleksandrą Broką.
Būtent su jo komanda kurti vaizdo klipai jau ne pirmą kartą pelno tarptautinius apdovanojimus, kaip ir neseniai net oficialiai dar nepristatytas Gintos vaizdo klipas „Unsaid“ – Italijoje rengiamame Castrocaro muzikos festivalyje šis kūrinys pelnė Kritikų apdovanojimą.
Filmuotis ant Paryžiaus namų stogų turėjo būti labai romantiška?
„Stovėti ant stogo atbrailos be jokios apsaugos per lietų, vėją, šokti, kai danga slidi, kai čia pat – vienas stogo šlaitas po kito, buvo pavojinga ir man suteikė neįtikėtiną adrenalino dozę. Negalėjau užmigti dar kelias dienas po filmavimo“, – smagiai įspūdžiais dalijosi Ginta.
Idėją pakilti ant stogo atlikėja nešiojosi kelerius metus. Ir, sako, tai ypatingiausia vaizdo klipų lokacija, nurungusi net Islandijos geizerius, ledynus, Sacharos dykumą.
„Paryžius – mano meilė. Neveltui taip troškau ką nors sukurti ten – vaizdo klipai kerintys, paslaptingi, žavingi, dvelkiantys poezija, nuotykiu, adrenalinu“, – pasakojo Ginta.
Paryžiuje patekti ant stogo nėra paprasta, nes tai tiesiog draudžiama, reikia specialių leidimų. Atlikėjai padėjo jos bičiulis prancūziškosios žurnalo „Vogue“ versijos fotografas Raphael Metivet.
„Leidimo filmuotis ant stogų nėra gavęs nė vienas dainininkas pasaulyje, o norinčių tikrai buvo, bet mums viskas magiškai pavyko. Tai unikalu!“ – džiaugėsi atlikėja, kad „Bervann & Andrea Bocelli“ labdaros fondo GALA šventėje svečiams pateiks išskirtinį projektą.
Iš viso besibaigiantys 2020 metai Gintai buvo ypatingi – kupini pokyčių, iššūkių ir naujų atsivėrusių galimybių, kaip keistai tai skambėtų pandemijos suvaržytame pasaulyje.
O kaip su gausia įranga ant slidžių Paryžiaus stogų dirbo filmavimo komanda?
„Norint patekti į tokias išskirtines vietas, tenka rimtai paplušėti. Leidimą gavome, po to sekė kitas iššūkis: Paryžius garsėja savo siauromis laiptinėmis ir vienviečiais liftais, todėl į septintą aukštą užkelti filmavimo įrangą buvo nelengva. Iššūkis ir įrengti filmavimo aikštelę su gausiu apšvietimu bei reikiama įranga ten, kur slidu, kur už kiekvieno metro tyko pavojus...tiesiog nukristi nuo stogo, – įspūdžiais dalijosi Aleksandras Brokas. – Džiaugiuosi, kad viskas pavyko. Mes jau ne pirmą kartą filmuojame unikaliose pasaulio vietose, siekdami pasiūlyti unikalų turinį“.
Aleksandras su Ginta susipažino 2012 m. Vilniuje – tuomet atlikėja ieškojo partnerių kuriant vaizdo klipą savo debiutinei dainai „Comment Te Dire Adieu“. Abiejų kūrėjų komandų ambicingi tikslai sutapo ir jie pradėjo bendradarbiauti. Šiandien Ginta ir Aleksandras Brokas yra sukūrę ne vieną dešimtį vaizdo klipų – filmuota Londone, Paryžiaus, Romoje, Milane, Balio saloje. Pelnyta daugybė tarptautinių apdovanojimų, tarp jų – ir prestižinis „The Accolade Global Film Competition“ prizas už geriausią vaido klipą.
Režisierius Aleksandras Brokas gali didžiuotis pasiekimais ir kitokio žanro srityje – jo kurtas dokumentinis filmas „Begalinis koridorius“ apie Chodžaly miestelio dramą, kurio garso takelį įrašė Oskaro laureatas Jeremy Ironsas, yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą: filmas įvertintas kaip geriausias JAV konkurse „The Accolade Global film Competition“, Madride įteiktas apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą ir geriausią dokumentinį filmą, tarptautiniame Milano filmų festivalyje jis pelnė apdovanojimą už geriausią montažą. „Begalinis koridorius“ pristatytas ir Britų kino ir televizijos meno akademijoje (BAFTA) – į pasaulinę premjerą susirinko įtakingi televizijos tinklų vadovai, Holivudo prodiuseriai ir garsūs aktoriai. Šiuo metu dokumentinė juosta platinama per „Amazon Prime“.