Tas ypatingas moterų ryšys... Kai mama, sesuo ar močiutė yra geriausia draugė

Geriausios draugės / Fotolia nuotr.
Geriausios draugės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-04 19:30
AA

„Tikra meilė tik tarp moterų“, „tik moterys gali geriausiai suprasti viena kitą“, „gera draugė kur kas svarbiau už vyrą“ – taip tikriausiai esate ne kartą girdėjusi sakant tas merginas ir moteris, kurios yra patyrusios tą ypatingą ryšį tarp moterų. Kartais tokiu atveju kalbama apie karminį ryšį. O ką apie tai sako psichologai?

Psichologai teigia, kad santykiai tarp mamos ir dukros gali būti harmoningi, sudėtingi ar labai artimi, tačiau beveik niekada nebūna neutralūs.

Neretai ryšiai tarp moterų būna tokie stiprūs, kad kartais net gali atrodyti šiek tiek nesveiki. Dvi draugės, pasitaiko, būna tarpusavyje artimesnės nei su savo vyrais, o psichologai teigia, kad štai santykiai tarp mamos ir dukros gali būti harmoningi, sudėtingi ar labai artimi, tačiau beveik niekada nebūna neutralūs. Šįkart nekalbėkime apie tuos nemalonius atvejus, geriau paanalizuokime pačius geriausius, nes ir jie turi savų privalumų ir trūkumų...

Kai mama geriausia draugė

Mamos ir dukros ryšys visada ypatingas. Nesvarbu, ar jūs sutariate su savo mama, ar pykstatės, o gal net jaučiate konkurenciją, tačiau visada suprantate, kad antrų tokių santykių nebus. Jie visada apima ir kaltę, ir atleidimą, meilę ir norą maištauti, švelnumą ir skausmą, norą būti kartu bei poreikį atsiskirti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 klaidos, kurias darote bendraudama su savo mama

Psichologai tvirtina, kad iš tikrųjų moteris tampa suaugusi tik tada, kai sugeba nutraukti savo emocinę bambagyslę su savo mama.

Psichologai tvirtina, kad iš tikrųjų moteris tampa suaugusi tik tada, kai sugeba nutraukti savo emocinę bambagyslę su savo mama.

Viena, kad tai padaryti kažkada būtinai reikia, norint gyventi savarankišką gyvenimą, antra – tai labai sudėtinga, tačiau vis dėlto įmanoma. Nes, pavyzdžiui, jei nuolat esate pratusi dėl kiekvienos smulkmenos tartis su savo mama, tikėtina, kad ir sukūrusi savo šeimą negalėsite elgtis kitaip – juk mama jums brangiausias žmogus pasaulyje. Tačiau tokie santykiai ilgainiui gali tapti nuodingais, nes mamos nuomonė daro vienokią ar kitokią įtaką, kuri gali kenkti dukros asmeniniam gyvenimui su vyru.

Besišypsančios merginos / „Fotolia“ nuotr.

Nė dienos be sesers

Visos moterys, kurios neturi sesers, svajoja ją turėti, o tos, kurios turi, yra arba geriausios draugės, arba... didžiausios konkurentės. Ne veltui sakoma, jei turi seserį, su kuria gerai sutari, nebereikia turėti ir draugių. Tai gali paliudyti ne viena moteris, turinti draugę seserį. Tokie santykiai idealūs, nes jos viena kitą pažįsta visą gyvenimą, žino visą viena kitos istoriją, perpranta iš pusės žodžio, nes idealiai pažįsta. Be to, tokiu atveju ir ryšys su tėvais ne toks svarbus, nes šalia visada yra šeimos dalis.

Psichologai teigia, kad santykiai tarp seserų bene visada atspindi tai, kaip su jomis elgėsi tėvai. Neretai tenka išgirsti, kad gimdytojai tvirtina vienodai mylintys savo vaikus, tačiau kiekvienas žmogus turi savo meilės poreikį, tad net jei abu vaikus vienodai bučiuosi, tiek pat kartų apsikabinsi ar pakalbinsi, vienas gali jaustis mylimesnis už kitą. Tačiau vis dėlto viena didžiausių tėvų klaidų yra ta, kad mažesniam vaikui neretai tenka daugiau meilės ir dėmesingumo nei vyresniam – štai ir tarpusavyje konkuruojantys vaikai bei užaugusios nebendraujančios seserys.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 patrauklių moterų savybės

Kas yra karminis ryšys?

Kai žmonės, rodos, negali atlipti vienas nuo kito ar, priešingai, gimsta vienoje šeimoje, ir nors nesutaria vienas su kitu, vis tiek turi bendrauti, sakoma: juos sieja karminis ryšys. Kas tai yra? Dvasinio gyvenimo paslapčių ieškantys žmonės pasakytų, kad bet kokie santykiai mūsų gyvenime susiję su karma, nes tai yra mūsų praėjusių gyvenimų skolos ar iki galo neišmokti dalykai, nes neva šiame gyvenime sutinkame žmones, kurie gali mus ko nors išmokyti, arba tuos, su kuriais ankstesniuose gyvenimuose pykomės ir nesusitaikėme, neradome ryšio, įskaudinome ir neatsiprašėme, žodžiu, santykių neužbaigėme. Taigi šiame gyvenime turime puikią progą tai padaryti ir savo karmą pasigerinti. Kartais toks būna močiutės ir anūkės ryšys – itin artimi santykiai atrodo visiškai nepaaiškinami. Nes nors ir susitinka nedažnai, bendrauja ne per daugiausia, tačiau kai viena kitą pamato, rodos, išsiskirti nebegali. Ir tikrai atrodo, kad jiedvi pažįsta viena kitą tikrai ne pirmą gyvenimą.

Tarpusavio santykiai – niekada neišsemiama tema, kurią narplioti smagu, o visiškai išnarplioti dažniausiai neįmanoma. O džiaugtis puikiais santykiais ir juos puoselėti reikėtų kantriai ir diena iš dienos, kad išmoktume gyvenimo mums duotas pamokas ir nusipelnytume dar geresnio.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebookpuslapyje!