Žinote, kokia mados tendencija niekada neišeina iš mados? Ogi tatuiruotės. Žmonės jomis puošia savo kūnus jau tūkstančius metų.
Žinoma, nuo tų laikų šis bei tas pasikeitė: atlikimo technika ir, žinoma, paskirtis. Senais laikais visos tatuiruotės turėjo tam tikrą ritualinę, magišką ar kitokią prasmę. Šiandien tai daugiau įvaizdžio dalis, tam tikras saviraiškos akcentas. Ko gero, tik nedidelė dalis tatuiruočių padaroma turint galvoje kokią nors ypatingą reikšmę.
Beje, ezoterikų teigimu, nereikėtų taip lengvabūdiškai žiūrėti į tatuiruotes. Pasak jų, įamžintos ant odos jos tampa mūsų kūno ženklais, tad turi įtakos mūsų savijautai, sveikatai ir netgi likimui.
Štai viena bioenergetikė pasakojo, kad į ją kreipėsi dvidešimtmetė mergina, kurią sapnuose nuolat persekiodavo alinantys košmarai. Vėliau paaiškėjo, kad dėl to buvo kalta tatuiruotė, kuri skleidė blogą energiją ir drumstė ramybę. Kokia tai buvo tatuiruotė? Pasirodo, ant peties mergina buvo išsitatuiravusi... taikos ženklą. Kaip gi taikos ženklas galėjo sukelti košmarus? Gilinantis, kodėl šis, regis, labai teigiamas simbolis taip neigiamai veikė merginą, į dienos šviesą išlindo kai kurių simbolių žinovų palaikoma teorija, esą taikos simbolis iš tiesų yra kryžius nulaužtais galais ir, jų manymu, greičiau skleidžia disharmoniją, o ne taiką. Įdomiausia, kad, merginai nuo kūno panaikinus šią tatuiruotę, košmarai pamažu liovėsi. Kiek ši teorija teisinga? Jos nepagrindė joks mokslas. Ir vargu ar galėtų tai padaryti. Belieka tikėti arba ne...
Kita vertus, kartais nereikia ir košmariškų tatuiruočių. Jomis gausiai „pasipuošusios“ moterys aplinkiniams atrodo kaip vaikščiojantys košmarai. Pavyzdžiui, tokia prieštaringai vertinama asmenybė kaip meksikietė Maria Jose Cristerna, kuri dar žinoma kaip Moteris Vampyrė.
Arba 75-erių sulaukusi Isobel Varley. Į Gineso rekordų knygą ji įtraukta kaip tatuiruočiausia senjora pasaulyje. Šimtai tatuiruočių, pro kurias beveik nematyti lygaus odos lopinėlio, jau seniai tapusios antrąja šios moters oda.
Psichologai sako, kad egzistuoja netgi priklausomybė nuo tatuiruočių, panašiai kaip nuo soliariumo, plastinių operacijų, auskarų vėrimosi ir t. t. Tai savotiškas psichikos sutrikimas. Tokiais atvejais asmenims, įsigeidusiems dar vienos tatuiruotės, būtų naudingiau eiti ne į tatuiruočių meistro studiją, o tiesiai į psichiatro kabinetą...