Teisėja paaiškino, kodėl po avarijos R.Rudokas išvengė teistumo: byla nutraukta, bausmė nepaskirta

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė
Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė
Saulius Chadasevičius, 15min.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-05-17 15:17
AA

Lietuvos kino bei televizijos aktorius, režisierius Ramūnas Rudokas asmeniškai įsitikino – teisme galima tikėtis žmogiško, adekvataus, „teisingumo vykdymą“ atitinkančio požiūrio, net jei šiurkščiai suklydai ir formaliai buvai nusipelnęs griežtų, brangiai kainuojančių bausmių. 54-erių aktorius išvengė teistumo: jo byla nutraukta, bausmė ar bauda nepaskirta, R.Rudokas netgi išsaugojo vairuotojo pažymėjimą. Bylą svarsčiusi teisėja paaiškino, kodėl buvo priimtas toks sprendimas.

Teismas sostinėje nutraukė baudžiamąją bylą, kurioje aktorius Ramūnas Rudokas buvo teisiamas dėl avarijos. Teisėja Ilona Mateikienė paaiškino, kodėl net vairuotojo pažymėjimo atėmimo R.Rudokui taikyti nebuvo pagrindo.

„Draudimas vairuoti transporto priemones šiuo atveju nėra būtina baudžiamojo poveikio priemonė. Jis vairavo blaivus, teigiamai charakterizuojamas. Susitaikė su nukentėjusiąja. Beje, jis iš karto ją ir pakėlė, siūlė pagalbą“, – motyvavo teisėja.

I.Mateikienė pabrėžė ir tai, kad eismo įvykio metu vairuotojas R.Rudokas neturėjo ir jokių galiojančių administracinių nuobaudų.

„Buvo tamsu, slidu, tad padarytas neatsargus nusikaltimas“, – pažymėjo teisėja, minėjusi pėsčiosios turėtą prie rankinės prisegtą atšvaitą, kuris nebūtinai buvo puikiai matomas.

Šiuo metu R.Rudokui galioja atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Už asmenį atsakinga laiduotoja yra aktoriaus sutuoktinė Justina Rudokė, nustatytas teisinės-socialinės globos laikotarpis yra vieni metai, „sandorio“ pažeidimo atvejui teismas net neprašė piniginio užstato.

Tačiau kaip ir kitais laidavimo atvejais, Rudokams minėtu laikotarpiu teks elgtis itin atsakingai, antraip grėstų nemalonumai.

Laidavimo laikotarpiu padarius pažeidimų, atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės gali būti persvarstomas, o asmeniui įvykdžius rimtų neteisėtų veikų, atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės mechanizmas automatiškai nutrūksta ir asmeniui gali būti skirta standartinė bausmė.

„Teismas mano, kad vien šis procesas padarė jam teigiamą poveikį“, – apibendrino teisėja I.Mateikienė.

Vaizdo įrašas:

Ramūnas Rudokas ir Justina Rudokė teisme (7 nuotr.)
+1