Teismas antrą kartą patvirtino: floristas Modestas Vasiliauskas – kapinių vagis

Modestas Vasiliauskas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Modestas Vasiliauskas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-04-05 09:28
AA

Naujagimį supuojančiam ir vieno rekordo po kito siekiančiam floristui Modestui Vasiliauskui (37) penktadienį gyvenimo džiaugsmus dar kartą apkartino negailestinga aukštesnės instancijos teismo nutartis, patvirtinusi, kad kaunietis vogė želdinius iš kapinių.

Portalas Žmonės.lt primena, kad 2010 m., naktį iš balandžio 16-os į balandžio 17-ąją Karmėlavos kapinėse buvo pavogta apie 60 želdinių. Įtarimai krito ant M.Vasiliausko, kuris tą naktį buvo atvažiavęs į kapines. Jis teigia išmetęs į kapinių konteinerius mikroautobuse sukrautas statybines atliekas ir apžiūrėjęs savo sesers sugyventinio kapą, kurį buvo paprašytas sutvarkyti. Jokių želdinių nevogęs.

Kauno rajono apylinkės teismo jo argumentai neįtikino. 2012 m. rugpjūčio 22 d. floristui už vagystę ir kapų išniekinimą buvo skirti metai nelaisvės, bausmės atlikimą atidedant metams. Taip pat vyras įpareigotas atsiprašyti kapus prižiūrinčių artimųjų ir sumokėti jiems 400 Lt. Jam neleidžiama be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios išvykti iš gyvenamosios vietos.

M.Vasiliauskas apylinkės teismo sprendimą apskundė Kauno apygardos teismui. „To negalėjau padaryti nei morališkai, nei fiziškai. Per kelias valandas tiek augalų iškasti neįmanoma. Tarp tų augalų – keli šimtai metrų. Gyvenu normalų gyvenimo būdą. Neseniai susilaukėme vaiko. Organizuoju renginius, dalyvauju labdaros renginiuose. Noriu, kad teismas mane išteisintų“, – baigiamojoje kalboje  2013 m. vasario 18 d. sakė kaunietis.

Tačiau nei iškviesti papildomi liudytojai, nei dar kartą išdėstyti M.Vasiliausko ir jo advokatės Audros Betos Rekštienės argumentai, kodėl vyras negalėjęs fiziškai pavogti želdinių, teismo kolegijos neįtikino.

Per 30 dienų teismo nutartį M.Vasiliauskas gali apskųsti kasacine tvarka. Floristas tą ir ketina daryti. „Bus ir trečias teismas. Teisėjas pasakė, kad galima skųsti, tai tikrai bus apskųsta kasaciniu būdu, pačiu aukščiausiu būdu, kol bus išsiteisinta. Savo kaltės visai nepripažįstu. Visi įrodymai – netiesioginiai, todėl teistis nėra pagrindo“, – teismo nutartį komentavo M.Vasiliauskas.

Papildyta 10.15 val.: M.Vasiliauskas minėtu Kauno rajono apylinkės teismo nuosprendžiu buvo nuteistas už tai, kad 2010 m. balandžio 17-osios naktį Kauno rajone, Karmėlavoje esančiose kapinėse iškasė ir pagrobė kapavietėse pasodintus augalus, skirtus mirusiųjų atminimui pagerbti, skelbiama Kauno apygardos teismo pranešime.

Nuteistasis nuosprendį apskundė Kauno apygardos teismui. Skunde teigiama, kad nuosprendis nepagrįstas ir dėl to neteisėtas, įrodymai netirti, veika kvalifikuota neteisingai, be to, byloje nenustatyta objektyvioji pusė, t.y. nenustatyta, kad M.Vasiliauskas būtų sulaikytas darantis nusikalstamas veikas ar gabenantis vogtus daiktus.

Visgi aukštesnės instancijos teismas konstatavo, kad apylinkės teismas išsamiai išnagrinėjo bylos duomenis, teisingai nustatė faktines aplinkybes ir įrodymų vertinimo nepažeidė, todėl nuteistojo skundą atmetė, o Kauno rajono apylinkės teismo 2012-08-22 nuosprendį paliko nepakeistą.