Teismas skyrė baudą vilnietei, kuri nuomoja patalpas Gintarės Gurevičiūtės ir Lino Karaliaus kavinei

Lino Karaliaus ir Gintarės Gurevičiūtės bare / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Lino Karaliaus ir Gintarės Gurevičiūtės bare / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vilnietė Liucija Šveckuvienė, sostinės centre išnuomojusi patalpas Lino Karaliaus mylimajai Gintarei Gurevičiūtei, sulaukė nuobaudos – Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas moteriai skyrė 200 litų baudą. Minėtose patalpose L.Karalius ir G.Gurevičiūtė įsirengė kavinę.

Penktadienį Vilniaus miesto 3-iajame apylinkės teisme buvo priimtas sprendimas dėl sostinės senamiestyje vegetariškų patiekalų bare „Shiva Chill Bar“, priklausiančiame buvusiam politikui Linui Karaliui ir jo gyvenimo draugei Gintarei Gurevičiūtei, vykdyto remonto.

Kaip portalui Žmonės.lt pranešė teisėjo padėjėja Rūta Trimailovienė, L.Šveckuvienei piniginė bauda skirta už tai, kad moteris nepaisė Kultūros paveldo departamento (KPD) reikalavimų – neatsižvelgė į prašymą sustabdyti kavinėje remonto darbus, kurie susiję su gynybinės sienos liekanomis. L.Šveckuvienė teismo nutarimą skirti jai 200 litų baudą dar gali apskųsti.  

Nesusikalba institucijos

Anksčiau šią savaitę, antradienį, 3-iajame apylinkės teisme įvyko posėdis, kuriame dalyvavo administracinėn atsakomybėn patraukta kavinės patalpų savininkė Liucija Šveckuvienė. Kultūros paveldo departamento tarnautojai administracinio teisės pažeidimo protokolą moteriai surašė dėl teisėtų valstybės tarnautojų reikalavimų nevykdymo. Kadangi L.Šveckuvienė nebuvo pateikusi nuomos patalpų sutarties su G.Gurevičiūtės bendrove „Sėkmingi projektai“, tarnautojai nusprendė bausti būtent ją.

Prieš keletą savaičių įvykusiame teismo posėdyje dėl vegetariškų patiekalų baro „Shiva Chill Bar“ veiklos sostinės senamiestyje teisėjas įžvelgė dviejų institucijų ginčą, todėl į šį teismo posėdį pasikvietė ne tik KPD atstovę, bet ir Statybų inspekcijos atstovą.

Teismo posėdyje pastarosios inspekcijos atstovas pareiškė, kad tyrimą atlikusi Statybų inspekcija pažeidimų nerado ir pareiškė, kad, norint daryti remontą šiose patalpose, KPD leidimo nereikia. Tuo tarpu departamentas tvirtina, kad pastatas, kuriame įsikūrusi G.Gurevičiūtės ir L.Karaliaus kavinė, yra valstybės saugomas ir remontą galima daryti tik išorėje. Norint atlikti remontą viduje, jis neturi būti susijęs su paveldosaugos reikalavimais. Kokie šie reikalavimai, KPD atstovė negalėjo tiksliai įvardyti.

Jos teigimu, prieš atlikdama remontą, pora turėjo padaryti jo projektą, kurį įvertintų departamentas, tačiau L.Karalius ir G.Gurevičiūtė tokių veiksmų nesiėmė, nes neturėjo informacijos, kad pastatas yra įsikūręs saugomoje teritorijoje.

Tokios informacijos neturėjo ir Statybų inspekcija, nes jos nebuvo net Valstybiniame registrų centre, kur yra visa informacija apie nekilnojamą turtą. Tiesa, departamentas dar nenustatė, ar tikrai vegetariško baro patalpose yra Vilniaus gynybinės sienos liekanos. Tačiau jų teigimu, net tokiu atveju patalpų nuomininkai ar savininkai turi gauti leidimą remontui.

Teismo posėdyje dalyvavusi patalpų savininkė L.Šveckuvienė tvirtino, kad šias patalpas įsigijo dar 2005 metais ir nuo to laiko negavo jokio pranešimo iš departamento, kad jos patalpose gali būti gynybinės sienos liekanos. Moteris tvirtino, kad dabartinės kavinės patalpose anksčiau šeimininkavę kiti nuomininkai jau yra darę remontą, tačiau iki šiol, kol čia įsikūrė buvusio politiko L.Karaliaus kavinė, priekaištų nei iš kaimynų, nei iš valstybinių įstaigų nebuvo.

Bylos teisėjas, stebėdamas dviejų institucijų ginčą ir klausydamas L.Šveckuvienės pasiteisinimų dėl jos patalpose atlikto remonto, pasiūlė institucijoms bendradarbiauti ir nuo šiol visose patalpose, kurios yra saugomoje teritorijoje ir apie kurias galbūt duomenų neturi net registrų centras, pakabinti informacines lenteles, paaiškinančias, kur kreiptis, norint atlikti remonto darbus. Nes, pasak teisėjo, kai nesusikalba dvi tarnybos, nukenčia žmonės, šiuo atveju – L.Karalius ir G.Gurevičiūtė bei jų kavinės patalpų savininkė.