Televizijos laidų vedėjai susivienijo kovai prieš smurtą

Edita Mildažytė, Daiva Žeimytė, Edmundas Jakilaitis
Edita Mildažytė, Daiva Žeimytė, Edmundas Jakilaitis
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Akis atverianti tiesa“, – sako žurnalistas Edmundas Jakilaitis. „Apie tai reikia skaityti ir apie tai būtina kalbėti!“, – ragina laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva. „Labai tiks, jeigu norite paskaityti apie stiprias moteris ir silpnus vyrus“, – priduria visuomenininkė Edita Mildažytė. Šias citatas nuo šiol galima išvysti Lietuvos gatvėse iškabintuose plakatuose, raginančiuose nelikti abejingais visų formų smurtui prieš moteris.

„Tai gali pakeisti tavo gyvenimą!“ – į šalies miestų gyventojus taip pat kreipiasi laidų vedėja Daiva Žeimytė, jai pritaria žurnalistė Rasa Tapinienė: „Šokiruojantys pasakojimai apie tai, kas slypi už „tobulos“ šeimos bei kaip iš to išsilaisvinti.“

Žinomi televizijos laidų vedėjai kalba apie iš tikrųjų neegzistuojančią knygą „Tobula“ šeima“. Taip, vadovaujantis posakiu „Nespręsk apie knygą pagal jos viršelį“, visuomenėje skatinama sulaužyti stereotipą, esą smurtas prieš moteris būdingas tik alkoholiu piktnaudžiaujančiose, nepasiturinčiose ar mažiau išsilavinusiose šeimose.

Išgalvotas leidinys simbolizuoja interneto svetainę tobulašeima.lt, kurioje trumpai ir aiškiai pristatomos visos smurto prieš moteris formos, suteikiama informacija, kur kreiptis ir ką daryti ieškant pagalbos, kaip padėti draugei ar kolegei, gyvenančioms smurtiniuose santykiuose, ką daryti, jei smurtą patiria tavo darbuotoja ir pan. Atskiras blokas skirtas gydytojams, socialiniams darbuotojams, vaiko teisių apsaugos specialistams bei žurnalistams.

Žinomi televizijos laidų vedėjai kalba apie iš tikrųjų neegzistuojančią knygą „Tobula“ šeima“.
Žinomi televizijos laidų vedėjai kalba apie iš tikrųjų neegzistuojančią knygą „Tobula“ šeima“.

Plakatai su visuomenėje žinomų asmenų citatomis – socialinės kampanijos „Tai irgi smurtas“ dalis. Gatvės reklamą papildys Lietuvos radijų ir televizijų eteryje besisuksiantys klipai. Juose pasakojama, iš pažiūros, tobulos, tačiau iš tiesų smurtiniuose santykiuose gyvenančios, šeimos istorija apie moters patiriamą seksualinę, psichologinę ir ekonominę prievartą.

Kampanijos iniciatoriai rėmėsi 2017 m. atlikta visuomenės apklausa, kuri parodė, kad didžioji dauguma šalies gyventojų neatpažįstą kitų (ne tik fizinio) smurto prieš moteris formų. Tyrimas atskleidė ir kitą pavojingą tendenciją – pusė apklaustųjų dėl patiriamo smurto vienaip ar kitaip kaltina pačias nukentėjusiąsias. Daugiau apie tyrimą galite perskaityti ČIA.

Socialinę kampaniją „Tai irgi smurtas“ įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Taip institucija jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277