Telšių miesto 232-ojo gimtadienio proga įžiebta Kalėdų eglė: šventę vainikavo D.Montvydo šou

Telšių Kalėdų eglė, Donatas Montvydas
Telšių Kalėdų eglė, Donatas Montvydas
Telšių kultūros centras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-06 22:40
AA

Gruodžio 6 d. Telšiams ypatingai svarbi, kadangi miestas švenčia 232-ąjį gimtadienį. Šiai progai paminėti įžiebiamas, bene didžiausias Kalėdų simbolis – Eglutė.

Diena prasidėjo Katedros aikštėje įsikūrusia kalėdine muge, kurioje buvo galima įsigyti įvairiausių skanumynų ir kalėdinių dovanų.

O vakare šioje aikštėje sužibo natūrali žaliaskarė, Telšių miesto gyventojos padovanota miestui, o po ja galima išvysti išskirtinę Betliejaus prakartėlę. Prakartėlę sukūrė profesionalūs menininkai telšiš-kiai: Žemaičių muziejaus „Alka“ stiklius Vygantas Paulauskas ir Vilniaus dailės akademijos dėstyto-jas, skulptorius Marius Norkus, kuris parengė apšvietimą. Šios šventės žada būti išties unikaliomis, nes miestas pasiruošęs pasveikinti Kalėdas su net dviem eglių grožybėmis. Tad Turgaus aikštėje puikuosis net 8 metrų aukščio Žemaitijos sostinės simboliu praminta meška, laikanti eglutę savo letenoje. Tai tikrai verta pamatyti!

Telšių Kalėdų eglė / Telšių kultūros centro nuotr.

Renginio metu Telšių gatvės sužibo ne tik nuo eglės šviesų – miesto gatvėmis skleidėsi kūrybiškumas ir šventinė nuotaika. Kalėdinių eglučių ,,miškelis“ įsikūrė šalia milžiniškos geležinės meškos, Turgaus aikštėje.

Telšiškių ir miesto svečių laukė ir staigmena – Kalėdomobilis! Elektrinis, kalėdiškai pasipuošęs autobusiukas kursavo Telšių miesto gatvėmis.

Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus ir seniūnas Česlovas Ubartas dėkojo telšiškiams už bendruomeniškumą ir linkėjo visiems džiaugtis Telšių miesto grožiu.

Renginio kulminacija tapo šventinis koncertas, kuriame dalyvavo Telšių kultūros centro meno kolektyvai: dainavimo studija „ŠaLTinis“ vadovaujama Ernestos Dargužienės ir vaikų choras, vadovaujamas Laimos Petrulaitienės. Chorui atliekant dainą ant scenos pasirodė Kalėdų Senelis, kuris metė į auditoriją 7 kamuoliukus, o pagavusieji gavo rėmėjų įsteigtus prizus.

Ir organizatorių dovana miestui – Donato Motvydo koncertas su gyvo garso grupe, kuris išjudino visą publiką.

Renginio vedėja – Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.

Telšiuose – Kalėdų eglės įžiebimas (29 nuotr.)
+23