Tendencija: šalikas kaip pledas

Šaliko deriniai / Vida Press nuotr.
Šaliko deriniai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-27 08:36
AA

Arba pledas vietoj šaliko. Kaip žiūrėsi – taip gerai. „Blanket scarf“ tapo sezono naujausiu aksesuaru – gal kiek ekstremaliu (savo dydžiu), bet retai rasi ekstremalų daiktą, kuris būtų funkcionalus ir praktiškas. Ir jei šalikas ir ekstravagancija niekada net nešmėstelėjo galvoje, modernieji yra daugiau, nei tiesiog šildantys ar dekoratyviniai mezginiai apie kaklą.

Milžiniški vaiskių spalvų superšalikai vyniojosi prie raštuotų derinių „Byblos“ kolekcijoje, dirbtinio kailio šaliai – „Dries Van Noten“, tarsi atsarginis variantas užklupus šalčiams, nešamas tvarkingai sulankstytas rankoje, šalia struktūriškų derinių – „Cèline“ kolekcijoje; kaip kosminė dygsniuota antklodė (su ryškiomis septintojo dešimtmečio „Space Age“ estetikos inspiracijomis) – „Chanel“ pristatyme.

„Celine“ / Vida Press nuotr.

Vyriškoje „Ètudes“ kolekcijoje šalikai pasiekia naują superaksesuaro kategoriją: žemę šluojantys meno kūriniai (kūrybinio bendradarbiavimo su tapytoju Matthew Chambersu rezultatas), tampantys beveik drabužiu. Moteriškumo ir vyriškumo ribos šiuolaikinės mados kolekcijose tarsi nusitrina, atverdamos visišką laisvę ieškoti įkvėpimo ir interpretuoti. Šaliko atžvilgiu šios ribos – anokia naujiena: šis aksesuaras buvo dėvimas vyrų ir moterų antikinės Romos laikais (kaip prakaito sugertukas), Kinijos imperatoriaus Chengo kariuomenės – kad būtų paprasčiau atsijoti karius pagal rangą, ir 17 amžiaus Kroatijos karių. Nepakeičiamu aksesuaru šalikas tapo tik 19 amžiuje.

„Etudes“ / Vida Press nuotr.

Daugelyje fast fashion parduotuvių šalikų užtenka – tiek, kad sunku išsirinkti, tačiau ieškančioms įdomesnių šalikų siūlau pasidairyti vyriškuose skyriuose: ten šalikų mylėtojų aukso kasyklos.

Kaip tokį milžiną derinti? Kaip papildomą drabužį. Didelis šalikas gali visai paslėpti paltą, parką ar striukę, sukurti naują siluetą, o jo spalva taps dominuojanti. Venkite vynioti visokias šalikų kompozicijas ant kaklo, kurios buvo madingos prieš dešimt metų: šis šalikas įspūdingas savo dydžiu, tad bus efektingas tiesiog apsuktas aplink kaklą, plevėsuojantis už nugaros, užmestas ant pečių tarsi pončas ar, jei esate aktualiausių tendencijų gerbėja – nešamas rankoje. Dydis svarbiausia!

Šalikas kaip pledas (23 nuotr.)
+17