Tenisininkė Serena Williams davė svarbų patarimą visoms moterims

Serena Williams / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pirma pasaulio raketė Serena Williams (35) su sužadėtiniu Alexis Ohanian (34) gyvena kūdikio laukimo džiaugsmu. Tačiau moteris visiškai nenutolo nuo savo kaip garsaus žmogaus nerašytų pareigų.

Sportininkė parašė esė tema „daugybė realijų, su kuriomis juodaodės moterys susiduria kiekvieną dieną“. Daug dėmesio Serena Williams skyrė neteisingai juodaodžių moterų užmokesčio politikai.

Teniso žvaigždė pabrėžė, kad juodaodė moteris už savo darbą gauna mažiau nei vyras. Jei stipriosios lyties atstovui būtų mokamas vienas JAV doleris, moteriai atitektų 63 centai. Juodaodės moterys turėtų dirbti 8 mėnesiais ilgiau nei jų kolegos vyrai, kad uždirbtų jų metų atlyginimą. Juodaodžių moterų atlygis – 17 procentų mažesnis už vyrų net jei jos turi mokslinį laipsnį. Tokia nelygybė klesti įvairiose darbo sferose.

Labiau nei stipriosios lyties atstovui, teko stengtis ir pačiai Serenai Williams. Žvaigždė pasitelkė savo asmeninį pavyzdį.

Serena Williams / Annie Leibovitz („Vanity Fair“) nuotr.

Serena Williams puikiai prisimena nelengvus gyvenimo momentus, kaip jai sakė, kad ji negalės įgyvendinti savo svajonės dėl to, kad yra moteris, be to – juodaodė moteris.

„Su manimi buvo elgiamasi neteisingai, nepagarbiai, mano atžvilgiu vis atskriedavo rasistiniai komentarai tiek teniso kortuose, tiek už jų ribų – tai buvo pats sunkiausias laikas. Esu laiminga, kad jutau didelį šeimos ir draugų palaikymą, nes tai man padėjo judėti į priekį. Tačiau man iki šiol vis dar skauda dėl to, ką teko patirti“, – rašė Serena Williams.

Ji pridūrė, kad dėkoja Dievui už puikius fizinius duomenis – prie talento pridėjus darbą iki išsekimo, tenisininkė sugebėjo perlaužti neigiamą aplinkos nusiteikimą. Tačiau šiandien Serena Williams gaili kitų 24 milijonų juodaodžių Amerikos moterų, kurios yra vis dar nepavydėtinoje situacijoje.

Garsi sportininkė siūlo žengti pirmą žingsnį, kad situacija pagerėtų – reikia pripažinti problemą ir apie ją kalbėti viešai. Žvaigždė juodaodėms moterims davė tokį patarimą, kuris praverstų bet kuriai: „Būkite drąsios ir bebaimės. Reikalaukite vienodo atlyginimo – tokio, kokį gauna ir jūsų kolega vyras. Kiekvieną kartą, kai jūs reikalausite savo teisių, palengvinsite kitų moterų dalią. Atminkite: jūs to vertos. Gali prabėgti nemažai laiko, kol jūs tai suprasite. Neslėpsiu – užtrukau ir aš, kol suvokiau savo vertę. Todėl sakau: mes privalome tikėti savimi net jei niekas kitas netiki“.

Serenos Williams ir Alexis Ohaniano meilės istoriją rasite čia.

Serena Williams su vyru Alexis Ohanianu / Vida Press nuotr.

Skaitykite daugiau