Testas: koks jūsų psichologinis ir fizinis amžius

Laiminga mergina / Fotolia nuotr.
Laiminga mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-20 09:00
AA

Net ir tie, kurie savo išvaizdai neskiria dėmesio, tikrai jaučiasi pamaloninti išgirdę, kad atrodo kur kas jauniau, nei nurodo pase įrašyti gimimo metai. Tačiau kur kas svarbiau ne atrodyti jaunai, bet jaustis amžinai įstrigusiam tame nuostabiame laike – jaunystėje... Jeigu sau sakėte, kad niekuomet nepasidabinsite cheminėmis garbanomis, nenešiosite sijonų iki blauzdų vidurio ir tikrai nebumbėsite kaip tos piktos senučiukės poliklinikoje... Žvilgtelėkite dar kartelį į save ir sužinokite, kuriuos gi metus skaičiuojate!


► Skaičiuojame fizinį amžių


1. „Gandras“. Užmerkite akis ir atsistokite ant vienos kojos (antroji turi būti pakelta maždaug 10 cm nuo grindų. Rankomis galite bandyti išlaikyti pusiausvyrą, tačiau jokiu būdu nesiremkite į šalia esančius daiktus. Taigi, kiek laiko jums pavyko taip išstovėti?

♦ 30 ir daugiau sekundžių – biologinis jūsų amžius yra ne daugiau kaip 20 metų.

♦ 20 sek. – 40 metų.

♦ 15 sek. – 50 metų.

♦ 10 sek. – 60 metų ir mažiau.

2. „Įgnybkite sau“. Taip, teisingai, įgnybkite sau į vidinę plaštakos pusę ir po 5 sek. atleiskite. Jeigu oda į pirminę būseną grįžta...

♦ ...po 2 sek. – jums apie 30 metų;

♦ ...po 8 sek. – apie 40 metų;

♦ ...po 10 sek. – apie 50 metų;

♦ ...po 15 sek. – apie 60 metų ir daugiau.

3. Atlikite mankštelę. Tiksliau tariant, atsistokite tiesiai ir tuomet lenkitės žemyn, kad pirštais pasiektumėte žemę.

♦ Jeigu jums pavyko ją pasiekti ir paliesti delnais, tuomet biologinis jūsų amžius yra apie 20–30 metų.

♦ Palietėte tik pirštų galiukais – apie 40 metų.

♦ Pasiekėte tik blauzdas ties viduriu – apie 50 metų.

♦ Susilenkėte ir pasiekėte tik kelius – jums daugiau kaip 60 metų.

Dabar sudėkite visus gautus skaičius ir padalykite juos iš trijų – štai jūsų biologinis amžius! Jeigu skaičius gavosi kur kas didesnis, nenusiminkite – tiesiog daugiau dėmesio skirkite sveikatai, sportuokite, judėkite, tinkamai maitinkitės. Labiausiai jaunystę išsaugoti padeda judėjimas, subalansuota mityba ir gera nuotaika. Na, o dabar metas pereiti prie psichologinio amžiaus...


► Skaičiuojame psichologinį amžių


Pagyvenę žmonės ar tie, kurie švenčia garbius jubiliejus, kartais būna kur kas smagesni, linksmesni ir gyvenimu besidžiaugantys pašnekovai nei tie žydintys jaunyste. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad meilė gyvenimui yra išmokstama, o ne įgimta, tad vieni matome puspilnę, o kiti pustuštę stiklinę... Norėdami sužinoti, kuriai kategorijai priklausote, atlikite šį paprastutį testą.

Jums reikės popieriaus lapo ir pieštuko.

♦ Nubrėžkite jame tiesią liniją – tegul ji simbolizuoja jūsų gyvenimą nuo pat gimimo iki amžiaus, kokio norėtumėte sulaukti. Dabar padėkite brūkšnelį ten, kuriame laikotarpyje esate, t. y. padalykite gyvenimo juostą į kelias dalis – praeitį ir ateitį.

♦ Praeityje taškeliais pažymėkite įsimintiniausius gyvenimo įvykius, tarkime, gal baigėte universitetą, sukūrėte šeimą, keliavote, kūrėte verslą... Tačiau neatmeskite ir tokių įvykių, kurie jūsų gyvenimą nudažė ne tokia šviesia spalva. Trumpai tariant, sudėliokite savo praeityje taškus virš „i“.

♦ Dabar laikas ateičiai: kokią ją įsivaizduojate? Vėlgi taškeliais pažymėkite savo svajones, kurios gali būti pačios įvairiausios: gal kelionė, gal susitikimas su seniai matytais draugais, gal naujas darbo pasiūlymas...

Na, o dabar metas pažiūrėti, kiek taškelių liko praeityje ir kiek jų laukia ateityje. Jeigu jų kur kas daugiau prabėgusiuose gyvenimo metuose, verta susimąstyti, nes tai reiškia, kad psichologiškai jau nesijaučiate jauni.

Jeigu manote, kad viskas, kas geriausia, jau įvyko, tai irgi prastas požiūris į jūsų laukiantį gyvenimą! Turite kuo skubiau sugalvoti, kaip niūrumą pakeisti linksmais ir nuostabius prisiminimus paliekančiais įspūdžiais. Tad pirmyn! Jaunystė mūsų pačių rankose!